minisforum Elitemini B550

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod iggi 23. 6. 2022 12:27

Zdravím, potrebujem PC na strihanie 4K videa. Myslíte, že by takýto mini PC stačil?
https://store.minisforum.com/collection ... ducts/b550
AMD Ryzen™ 7 5700G
16GB RAM+512GB SSD
Či prikúpiť aj grafickú kartu?
Díky
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2022 12:39

Toto neni dobra volba. Bude to super_noisy. A grafickou kartu do toho tez nedas.

1x SSD na strih nevhodne, 16 RAM na jakoukoliv smysluplnou nekancelarskou praci je dnes uz take malo. Stanov si normalni budget a pojdme resit strihove PC, ktere nemusi byt nutne obrovska ci hlucna bedna. Podobny vykon, jako ma toto, bych umel navrhnout i zcela bez ventilatoru.

Jde spise o to, kde lezi limit. Potrebujes ten stroj kazdy tyden tahat pres pul republiky? Nebo jsi "jenom chtel mit neco zajimaveho" a maleho? V tom prvnim vidim smysluplny pozadavek, o tom druhem uz bychom mohli diskutovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 23. 6. 2022 14:08

Tak da sa tam dat grafika akakolvek.
Treba na strihanie videa grafiku? Chcem proste low budget pc na strih 4k videa.
Cena nie je stanovena.
Přílohy
csm_MINISFORUM_B550_mini_PC_with_external_GPU_installed_front_681ec7d144.jpg
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2022 14:19

Na dock jsem nedoscrolloval, video jsem pidiaturní krabičku a zavřel to. Každému dle chuti a vkusu, pokud to moc chceš, kup si to.

Výsledky CPU vs GPU třeba z Premiere ve 4k najde můj Google na tři kliknutí. Zkus svůj, třeba ho to naučili též.

Jinak tedy "spustit Premiéru a stříhat video" by uměl i nejlevnější tablet s Atomem a 4GB RAM, pokud opravdu jde jen o cenu. Ovšem pokud v tom editoru chceš i pracovat, situace se mění. Video má být 3x ročně Vánoce, lyžování a letní dovolená? Nebo 8h denně v reklamní agentuře? Od toho se dost odvíjejí požadavky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 3. 7. 2022 08:40

Tak, video chcem sa učiť strihať, mám dron + kameru, videá budú v 4k 60fps. Čiže nie 8h denne, ale tak 1-2 videá týždenne + kreslím v autocade a upravujem foto v lightroom+photoshop. Toto musí fičať perfektne.
PC si viem aj zložiť, tak skúste mi navrhnúť zostavu, do 800€ bez grafiky, Tú kúpim neskôr. Doteraz som si vždy zložil pasívne PC, určite nechcem aby toto nové hučalo. Ten miniPC Minisforum B550ka je podla testov ULN. Procák aspoň taký výkon ako ten Ryzen 7 5700G, 32GB ram...
Díky
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 7. 2022 09:40

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 7. 2022 05:33

Za ULN bych to asi neoznačil, ale relativně tiché to asi bude. :) Celkově to žere 100W a to se díky celkem velkému pasivu dá rozumně tišše chladit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 5. 7. 2022 05:40

To ULN som prehnal, ale vyzera to, ze to nie je ziadny vysavac...
Ked si skusobne skladam PC tak s rovnakymi komponentmi mi to vzdy vyjde drahsie.
Este jedna otazka, ked maju rovnske parametre tie notebookove ramky ako klasicke, budu aj rovnako rychle?
Dik
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 7. 2022 05:43

Já si osobně myslím, že kdyby se tam dala nacpat nf-a12x15 tak by to bylo velmi příjemné, ale nezkoumal jsem to do hloubky. :)

Jo budu, stříhat video bych na tom asi nechtěl, ale jako takové univerzální PC na doma, je to dobrý.

Tak jasný, až si nakoupíš těch komponent po desítkách či spíš stovkách, tak ti taky udělají lepší ceny.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 5. 7. 2022 06:20

Take amaterske strihanie na tom nepojde dobre? Na videach co som pozeral tsk im to slo super. V davinci resolve.
Mam stary pc v skrinke akasa, pasivne chlsdeny s celeronom G1840 a uz je to pomale. Je tam doska mini itx thin, to sa dnes uz asi nerobia, ci?
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 7. 2022 08:35

Dnes se tyhle skříně stále dělají, osobně jsem teď dělal 5750GE ve StreaCom DB1 a úplná pohodička s absolutně 0 hluku. Pravda, jen s iGPU.

ALE

Existuje NH-P1, Fractal NanoS, Seasonic TX-700 ... s AMD 5700G s undervoltem v pohodě 0dB. (Jinými slovy, když neseženeš tu 5750GE, lze se jí přiblížit úpravou 5700G. Není to úplně bez práce a trochu též záleží, jak dobrý kus 5700G dostaneš, ale P1 zvládne uchladit o dost víc, než kolik by pravá 5750GE potřebovala, takže výsledek se dostaví.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 7. 2022 09:10

Je to jen o tom kolik je člověk ochoten zaplatit, případně jak moc malé / velké to musí / může být.

Zbytek viz Kin.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 7. 2022 09:18

iggi píše:To ULN som prehnal, ale vyzera to, ze to nie je ziadny vysavac...
Ked si skusobne skladam PC tak s rovnakymi komponentmi mi to vzdy vyjde drahsie.
Este jedna otazka, ked maju rovnske parametre tie notebookove ramky ako klasicke, budu aj rovnako rychle?
Dik

Mně se minis líbí velmi, ale ta samostatná grafika je blbost, jak vedle trčí. Vždycky se mi líbila malá PC, ale ta grafika neschovaná, trčící vedle jak ztopořený oud, je divná.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 5. 7. 2022 13:10

iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 7. 2022 15:11

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků