Kdy řídí ventilátory BIOS a kdy externí program.

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krystof90 10. 8. 2022 12:43

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda může někdo vysvětlit kdy řídí rychlost ventilátorů v BIOSU a kdy externí program. Mám desku MSI MAG 550B TOMAHAWK a k ní mám připojené ventilátory Noctua, nastavil jsem v BIOSu křivky (v podstatě pro každý ventilátor separátně, ale stejný profil křivky - všechno mám nastaveno na teplotu procesoru). Když jsem potom ve windows nainstaloval program MSI Centr a aplikaci FROZER Al Cooling, převzal řízení otáček program ve Windows. Pokud jsem program FROZER Al Cooling vypnul otáčky neodpovídaly křivkám v BIOSU, ale měli daleko vyšší hodnoty. Nakonec jsem musel program FROZER Al Cooling odinstalovat, a nyní to vypadá, že otáčky zase řídí BIOS. Nechápu proč při deaktivaci programu FROZER Al Cooling nepřebere řízení ventilátorů BIOS, ale jsou tam úplně jiné rychlosti? A vůbec se mi nastavení aplikace FROZER Al Cooling nelíbí je odlišné od nastavení v BIOSu. Myslel jsem, že software bude nějak s BIOSem komunikovat, že tam bude možnost řízení BIOSem a programem MSI. Díky
krystof90
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 8. 2022 12:55

BIOS v BIOSU.

V OS pak SW a ten bude mít nějaký failsafe aby když selže, nebo se nekorektně vypne se pustí ventilátory na nějakou hodnotu.

Proč tě to trápí? Pokud se ti libí nastaení otáček v BIOSu, tak to tak nech ne?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 8. 2022 13:03

Restartoval jsi po deaktivaci programu počítač?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 8. 2022 13:26

Ne. to je jasný. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof90 10. 8. 2022 16:50

No já jsem myslel, že to jde nějak přepnout, že to člověk nebude muset odinstalovat. Ale teď to vypadá, že to jede podle BIOSu. Tak díky
krystof90
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků