Problém s načtením BIOSU

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trevor89 7. 10. 2022 13:28

Zdravím,

nikdy jsem nepotřeboval rady na netu, vždy jsem si s PC uměl poradit ať už hardwarově nebo softwarově, ale včera večer mi počítač šlapal jako vždy bez problémů. Jediné co mi vyskakovalo v oznamovacím panelu bylo, že je počítač nutné restartovat pro aktualizaci PCI nebo PCE teď si přesně nevzpomenu. Ukončil jsem tedy hru, šel na plochu a chtěl jsem restartovat PC. Ovšem na ploše mi začaly nabíhat jakési barevné kostičky jako by špatné zobrazení či co neumím to popsat a nešlo nic dělat. Musel jsem tedy vypnout PC bohužel ač nerad, tak "natvrdo" tlačítkem Power.

Po opětovném zapnutí PC mi nepípnul ani BIOS a monitor zůstal taky jen v režimu StandBy (blikala jen kontrolka). Myslel jsem si, že je problém třeba v GK, ale když jsem PC zapl, tak větráky se protočili jako vždy, ale stále se nic nedělo. Když jsem vyjmul GK a přepojil monitor na integrovanou GK, stále nic ale BIOS pípnul přesně tak, jako by nedetekoval tu externí GK. Takže otázka zní, jak dále postupovat abych zbytečně neutácel peníze za novou GK a přitom problém byl jinde. Hromady nastudovaných hodin na fórech, ale žádné kloudné odpovědi, který by vyřešily můj problém.

Předem všem moc děkuji za rozumné odpovědi nebo alespoň rady. ;-) Cesta do servisu je až to poslední.

Sestava:

500GB HDD
GK: Amd XFX rx 470, 8GB
Procesor: Intel i5 - 3570
RAM: 12GB
Trevor89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 10. 2022 16:26

Prehistorický dětský PC.
Kde se tam vzal HDD? :roll:
Co s tím?
1) Montáž náhradního (plně funkčního) VGA do popsaného PC a zapojení datového kabelu do tohoto VGA.
2) Montáž původního VGA do jiného PC.
Výsledky?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků