Vaše teploty CPU

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 2. 2022 10:20

*bezna vlastnost ... psano z mobilu.

To video jsem dohledal:




Ale dnesni AMD CPU (in fact cokoliv Phenom+ ) to maji uz vyresene dobre.

-

To mne privadi k jednomu ulovku z praxe, kdy si zakaznik stezoval, ze intel CPU uz nikdy, ze se to prehriva, i mnou doporuceny "udajne tichy chladic" pry priserne huci a cele je to strasne pomale. Tak jsem si to odvezl k sobe na pitevnu ... a rozebral:

otisk.jpg



Z obrazku je patrna velikost "plochy" dosedu chladice (Arctic Alpine 11 PRO) na heatspreader CPU. Takhle (ne)chlazene to fungovalo (!) dva roky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solcmartas 13. 1. 2023 19:08

Já bych asi potřeboval poradit
MB: MSI B550 Gaming Wifi II
CPU: AMD 5900x (TDP 130W)
Cooler: SilentiumPC Fera 5 dualfan

idle: 45-60
burn: 45-82

Zkoušel jsem 3 různé pasty, 3 různé větráky a různý přítlak na CPU, stejně mi přijde, že ty teploty v klidu jsou strašně velké. Stejně tak při 50% a 100% fanu mám víceméně stejné teploty. A teploty hodně rychle skáčou, že třeba pustím nějaký nenáročný program a chvilkově to skočí z 55 na 72 stupňů. Už mě nic nenapadá. Máte někdo nějaký nápad? Grafika nepeče, bedna je hodně dobře větraná, větráky mám správně nasměrované, pasta lehce vyléza na všech stranách, přítlak cooleru akorát jakmile se přestanou dát utahovat šroubky...
solcmartas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 1. 2023 21:38

Vyzkoušej podvoltovat jádro. 50, 100mV.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 15. 3. 2023 14:51

Ja mám ten istý procák a chladič fortis 5 a v idle má 35-40stupňov.
Doma mám 21 stupňov.
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 3. 2023 14:53

Jak mám rozumět maximální teplotě 45 až 82 °C ?

Maximum je jedno a teploty v IDLE nikoho nezajímají.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gman 16. 5. 2023 06:09

Mám CPU Ryzen 7 5700X a chladič Scythe Mugen Max. Pomohlo by nějak zásadně když bych na chladič přidal 2 ventilátor?
gman
Junior

Odeslat příspěvekod doome 8. 3. 2024 19:16

Ahoj, sestavil jsem PC dle tipu na tomto fóru - 7800X3D a RTX 4070 Ti SUPER MASTER 16G. Mám dotaz ohledně teplot. Používám chladič Endorfy Fortis 5 Dual Fan, většinu času jsou teploty při hraní kolem 60 stupňů, každopádně jednou se teplota vyšplhala na 83,9 stupňů (u hry Cyberpunk při přibližně 2 hodinách hraní)... Je to ok? Dle internetu je maximální teplota 89 stupňů, ale přijde mi to celkem dost :-))

temp.png
temp.png (28.51 ) Zobrazeno 857 krát
doome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2024 19:41

Porad sis mohl poridit i9 14900k s +/- stejnym vykonem, jen 3x vyssi spotrebou. Tam bys s timhle chladicem byl rad i za "pouhych" 100°C.

Pro uklidneni je 84°C naprosto ok teplota. Pokud bys chtel nizsi, muzes si ji v BIOSu nastavit, s tim, ze se mirne omezi agresivita PBO BOOSTu. Nebo muzes vyzkouset "80 bung 2".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků