Myslíte že zdroj nestačí?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Addam 24. 5. 2007 10:12

Ahoj. Mám sestavu P4 3,0 GHz Prescott, 2GB DDR2 533 MHZ, DVDR,DVDRW(zvlást 2 mechaniky), diske je seagate 120GB, deska intel x925xcv, grafika radeon x1950xt(v pci-e) a v bedně je 8cm větráček od Artic-cooling a na bedně(ML5412) je lcd display. Zdroj mám chieftec 410W. Podle téhle kalkulačky http://www.extreme.outervision.com/index.jsp by to mělo vpohodě,ale pokud je vše připojeno, tak grafika podává slabé výkony( v 3d marku 05 jen 5000 bodů), když odpojím obě mechaniky tak skóre stoupne na 6300 bodů. Podle té kalkulačky by to mělo stačit, ale asi ne, tak se chci zeptat Vás, kolik si tak myslíte, že by ten zdroj měl mít výkon
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 24. 5. 2007 10:22

Mechaniky v žádném případě nežerou tolik, aby to významně zatížilo zdroj (obzvláště když právě nevypalují). Rozhodně se jejich odběr ztratí mezi ostatními odběry. Neházejte všechno na zdroj!
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Addam 24. 5. 2007 10:30

Tak to neházím, jen mi to přišlo divné. Proto jsem se chtěl zeptat, jestli je ten zdroj dostačující(podle mě ano).
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Wirtual 24. 5. 2007 11:52

Zkus prohodit napajeni graficke karty... napoj ji na jinou vetev...
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod Bibendum 24. 5. 2007 16:01

Na tu sestavu by ten zdroj měl stačit.Ty výsledky z toho 3Dmarku jsou ale malé.Jak máš napojený to přídavný napájení u té grafiky? Pokud to máš přes tu redukci z 6pinu,tak je vhodné aby ty 2 molexy byly napojené každý na jinou větev.
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 24. 5. 2007 16:25

Ten 3dmark je ozaj slaby, mne 1950pro od asusu napajana 350W neznackovym ATXv1.3 zdrojom(iba jedna 12V vetva) na zostave v popise sla cez 8000(uplne v pohodicke). S napajanim by som problem nevidel chieftec musi stacit.
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 24. 5. 2007 18:27

Tak nám o tom zdroji řekni víc, ať ho můžeme vyloučit jako příčinu.

Kolik umí Ampér na jednotlivých napěťových větvích?

Přečti to kdyžtak ze štítku na zdroji.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Addam 24. 5. 2007 22:15

Bibendum píše:Na tu sestavu by ten zdroj měl stačit.Ty výsledky z toho 3Dmarku jsou ale malé.Jak máš napojený to přídavný napájení u té grafiky? Pokud to máš přes tu redukci z 6pinu,tak je vhodné aby ty 2 molexy byly napojené každý na jinou větev.
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 24. 5. 2007 22:18

X1950Pro ještě není takový žrout, ale je rozhodně lepší zapojit oba kvůli přehřívání.
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Addam 24. 5. 2007 22:19

Caderom píše:X1950Pro ještě není takový žrout, ale je rozhodně lepší zapojit oba kvůli přehřívání.
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 24. 5. 2007 22:35

xt žere poměrně hooodně :( (víc jak 8800gts!) v kombinaci s prskotem je z toho docela slušný jedlík...
mechaniky tolik nesežerou, ale může se počítat každý drobek, když už meleš z posledního...
jestli máš možnost zkusit se silnějším zdrojem, učiň tak (pochybuji)
jestli ne, napiš sem aspoň čísla ze štítku, Chieftec není žádný sh*t typu EC
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod Bibendum 25. 5. 2007 12:09

Addam píše:
Bibendum píše:Na tu sestavu by ten zdroj měl stačit.Ty výsledky z toho 3Dmarku jsou ale malé.Jak máš napojený to přídavný napájení u té grafiky? Pokud to máš přes tu redukci z 6pinu,tak je vhodné aby ty 2 molexy byly napojené každý na jinou větev.
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 25. 5. 2007 13:41

Tak jsem zapojil oba a hned je to lepší :) . Taková blbost a co nervů mě to stálo. Když už jsem založil tohle téma, tak bych se optal, ad se tu nerozlézám s dalším. Myslíte, že by to tenhle zdroj utáhl, kdybych vyměnil desku a procesor za něco pro C2D(viděl bych to tak na verzi 4300 a lehce přetočit)?
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 25. 5. 2007 13:49

Prescott je hodně žravý, Core 2 Duo by mělo být asi na stejné úrovni, takže pokud to jde s Prescottem, mělo by to jít i s C2D @ Def.Vt. .
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oh01 25. 5. 2007 15:05

Dokonce bych rekl, ze C2D zere jeste min nez Prescott.
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý

Další stránka