Co nejtišší zdroj-pasivní?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 6. 2013 14:25

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2013 17:11

Sem se překouk :-[
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 6. 2013 17:15

Vsak v pohode. Jinak pasivni 520W je 80+ Platinum. Hodne luxusni kousek. V moderni skrini se zdrojem dole utahne i vykonnou sestavu.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 6. 2013 07:27

A on nepotrebuje vubec zadny vanek jo? To cumim teda, stejne mi to prijde zbytecny, kdyz v case budou chladice a fany, jsou prece i velmi tiche zdroje, ktere je neprervou.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 6. 2013 07:29

Jde postavit i pasivní PC ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 6. 2013 07:42

No to samozrejme vim, ale z tech vykonnych komponent uz je to horsi, tak max i3 + 7750, pak uz je potreba alespon lehky vanek.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 6. 2013 07:48

I v aktivne chlazene sestave muze byt treba seasonic G nejhlucnejsi :)
On teda jako tichej je, ve meste o nem v odhlucnene bedne pod stolem ani v noci nevis...ale na vesnici a bedna na stole, uz bys vedel, ze tak trosku seveli :) jinak gecko toci cce 500 rpm v idle.
Semi-pasivni nebo pasivni maji pak smysl do sestav, kde do hlucnosti davas vsechno, treba Kinovy HC-ULN...

Beznemu smrtelnikovi ale vetsinou ito "LN" bohate staci.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 6. 2013 07:55

To já si nemyslím, vodní chlazení s mega velkým radiátorem hned vedle PC fungující jen na principu teplotního spádu...

někde jsem viděl - http://diit.cz/clanek/colorful-geforce-gtx-680-pasivni + i5-2400 dejme tomu a na tom Zuzanku Kosovou (scythe susano) v otevřené skříni... možná by to mohlo i fungovat
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 6. 2013 14:05

Tak já měl na mysli třeba X sérii Seasonicu nebo Platimax apod. Ty jsou snad tišší, než Noctuy? (nebo se v něm prostě vymění ventilátor), pořád bych byl klidnější s tímto, než s pečícím se zdrojem.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 6. 2013 14:53

zrovna Seasonicy X jsou buď pasivní, nebo semi pasivní (= větrák spínají až ve velké zátěži)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 6. 2013 15:14

Jo, ale spínají, a o to jde :)
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 6. 2013 19:03

Ale ten 520W ma ucinnost platinum, tzn se v podstate nezahriva. Pri 200-250W odberu (typicka i5 + mainstream nVidia, 660Ti, beru zatez ve hre, benchmarky nehraju) je tam k uchlazeni cca 20W? Co na dvaceti wattech chces foukat? ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod mmmjack 29. 6. 2013 08:02

Ke specifikaci Platinum jsem se ani nedostal :) kdyz tedy splnuje takove parametry, jak rikas, pak je to jasne.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 6. 2013 15:18

OT jsem oddelil na smetiste. Zde prosim jiz jen prispevky k tematu, dekuji.

KineCZek

Předchozí stránka