Ukážte Vaše PC - foto

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Ste spokojný s vzhľadom Vášho PC?
áno, páči sa mi a nič už nezmením 139 %  32%  [ 139 ]
čiastočne, ale plánujem ešte pár zmien 130 %  30%  [ 130 ]
nie, no v dohľadnej dobe s tým niečo urobím 66 %  15%  [ 66 ]
je mi to jedno a ostatných to nezaujíma 97 %  22%  [ 97 ]
Celkem hlasů : 432

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 9. 2015 09:52

Ukaz nam to mereni. prosiiiiiiim !

Parazitni nasavani studeneho vzduchu :D

Ty tvrda data me fakt zajimaji, vazne.

/// edit si kvuli tobe koupim dalsi data ;-]
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 9. 2015 19:22

Ukaz nam to mereni. prosiiiiiiim !
Parazitni nasavani studeneho vzduchu :D
Ty tvrda data me fakt zajimaji, vazne.

Z mé strany to není žádný problém, přesto to má drobný háček. Jak jsem psal, jsem administrátorem tohoto fóra cenzurován a pokud si svá naměřená data nebudu moci bez jeho cenzury obhajovat, jejich zveřejnění není možné.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 9. 2015 19:50

Denkez píše:Jak jsem psal, jsem administrátorem tohoto fóra cenzurován .....

1. Nejsi cenzurován. Máš pouze nastaveno schvalování příspěvků, kdy moderátorský tým MŮŽE (ale také nemusí) tvé příspěvky před schválením editovat, či pokud to uvážíme za vhodné, celý tvůj příspěvek zamítnout. A nechápu, proč bych tě měl zrovna já (administrátor) cenzurovat - není to pro mne ani trochu zábavné a ten čas raději využiji jinak.
2. Schvalování příspěvků tě nijak neomezuje v přispívání na fóru - pouze budeš mít nějakou časovou prodlevu, než ti někdo z moderátorského týmu schválí (nebo neschválí - podle regulérnosti / vhodnosti obsahu) příspěvek. Což vůbec nijak neomezuje obhajobu tvých argumentů.

Takže si laskavě srovnej dojmy a pojmy, protože tu píšeš nepravdy. Děkuji.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 9. 2015 20:53

Máš pouze nastaveno schvalování příspěvků, kdy moderátorský tým MŮŽE (ale také nemusí) tvé příspěvky před schválením editovat, či pokud to uvážíme za vhodné, celý tvůj příspěvek zamítnout.

A co je potom cenzura?
Nebo snad všichni návštěvníci tohoto fóra mají nastaveno "schvalování" svých příspěvků?

Data naměřená mám a jsou zajímavá. Ale bez neomezeného přístupu je zveřejnit nemohu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 9. 2015 21:32

A co třeba ty supr čupr vysledky hodit na net jako obrázky a pak sem dat jen link.

Buď tu bude link na obrazek někde na serveru, ktery nikdo nebude cenzurovat a nebo nebude, čemu ale nevěřím.

A nebo máš ho.vno a jen plácáš ;) Proč sem vlastně píšeš? Když jen plácáš a brečíš?

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. A to jsem kvůli tobě platil data Německy data :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 9. 2015 21:33

Tak je nezveřejňuj.

To schvalování máš z nějakého důvodu. Když ho dostanou jiní, projeví zájem a píšou k věci, bez zbytečných provokací, nesmyslů atd. schvalování se jim sundává. Ty ale akorát brečíš, žádnou snahu se toho zbavit neprojevuješ.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 9. 2015 21:52

Když ho dostanou jiní, projeví zájem a píšou k věci, bez zbytečných provokací, nesmyslů atd. schvalování se jim sundává. Ty ale akorát brečíš, žádnou snahu se toho zbavit neprojevuješ.

Tak mně prokaž, za poslední rok, že provokuji a píšu nesmysly.
Já nebrečím. Já píšu k věci, copak tento příspěvek není věcný a nenabízím zajímavá naměřená data? Co tak kdyby administrátor napsal, jaký má důvod k mé stálé cenzuře?
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 9. 2015 12:07

Ty data máme kde?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 9. 2015 12:11

Asi zcenzurovaná. :D
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod angryman 28. 9. 2015 15:01

Moje nedávno upgradovaná sestava. Chtěl jsem malý počítač se slušným výkonem a nízkou hlučností.

CPU: Intel Core i5 4590s
RAM: 8 GB
GPU: Palit GeForce GTX 750Ti
HDD: Intel 180 GB SSD + Crucial 256 GB
MB: Gigabyte H97M-D3H
Zdroj: Seasonic G550
Skříň: Cooltek U3

Obrázek 1
Obrázek 2

Momentálně je nejhlučnější komponentou ventilátor ve zdroji, který i při idle stavu vydává slabý "rachtavý" zvuk.
angryman
Junior

Odeslat příspěvekod neoras 28. 9. 2015 18:22

Moc pěkný. Co je to za skříň? (už jsem ji našel COOLTEK JB-U3)
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 9. 2015 19:23

Naměřené hodnoty PC z 16. 9. 2015

Příkon
celé sestavy na primární straně zdroje (měřeno wattmetrem „True RMS“)
– 100 % CPU (AIDA64): 57 W
– plocha (Win 7): 37 W
– spánek: 2,5 W
– vypnuto: 1,8 W
Vzhledem k tomu, že zdroj samotný má také nějakou vlastní spotřebu, je čistý max. příkon sestavy ca 50 W. Zdroj tak i při max. zatížení běží na ca 12 % svého výkonu.

Teplota CPU
– plocha (Win 7): 37 °C
– 100 % CPU (AIDA64): 56 °C (se zaslepeným otvorem pro ventilátor pod zdrojem)
– 100 % CPU (AIDA64): 59 °C (bez zaslepeného otvoru pro ventilátor pod zdrojem)

Zaslepením otvoru se zamezí neužitečnému nasávání vzduchu otvorem pod zdrojem ve prospěch příčného proudění vzduchu skříní. Teplotní zisk není velký – 3 °C, je-li to ale prakticky zadarmo, tak proč ne?
Python.p: Můžeš k tomu přidávat smajlíky, to je ale tak všechno, co proti tomu můžeš dělat.

Přestože byl procesor chlazen jen boxem, pohybuje se jeho teplota i při max. zatížení hluboko v bezpečných mezích a s ventilátorem stále běžícím na základních tichých otáčkách (v BIOSu nastaven režim chlazení na „silent“).

Hlučnost sestavy
Hlučnost byla měřena hlukoměrem Brüel & Kjaer, typ 2209. Měření proběhlo v bytě na kraji města s vyloučením dopravy v okolí, v tiché místnosti v noci.
Aby byla dosažena minimální hladina hluku pozadí, byly např. z místnosti odstraněny nástěnné hodiny a musela být také odchycena jedna masařka.
PC bylo zakrytované a umístěno na stole ve vzdálenosti 1 m od hlukoměru.
– hluk pozadí: 18 dB(A)
– běžící PC: 24 dB(A)
Přestože nebyly použity žádné zvláštní komponenty, PC je i v tichém pokoji neslyšitelné (maskované přirozeným denním hlukem) a bylo tak 100% splněno zadání.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 9. 2015 08:12

Já jen nechápu jak někdo může označit BOX za neslyšný... a to stejný o hlučnosti 24dB(A), ale to je zase na jinou debatu.

Noctua má cca 7dB(A) záleží od modelu, tolik k hlučnosti. Redux S12-700 - bez regulace - http://noctua.at/main.php?show=productv ... g=en&set=1

Máš tam nejhlučnější BOX od Intelu který se dělá, to je fakt který je prostě nevyvratitelný. Když už tady machruješ s měřením, kolikrát si měřil? Nějaká odchylka? Co ?

Vyloučení dopravy? Ty jsi si zařídil uzavírku? :D :D

Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka