Ukážte Vaše PC - foto

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Ste spokojný s vzhľadom Vášho PC?
áno, páči sa mi a nič už nezmením 139 %  32%  [ 139 ]
čiastočne, ale plánujem ešte pár zmien 130 %  30%  [ 130 ]
nie, no v dohľadnej dobe s tým niečo urobím 67 %  15%  [ 67 ]
je mi to jedno a ostatných to nezaujíma 97 %  22%  [ 97 ]
Celkem hlasů : 433

Odeslat příspěvekod sebox 7. 1. 2011 23:08

tak sem si rek ze se taky "pochlubim" se svym strojem ;-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

bohuzel kabely od zdroje jsou celkem tuhe a tluste takze uz hlavne ty od grafiky neschovam nijak smysluplne neschovam...prostor za deskou je plny prebytecnych sata napajecich kabelu :D...a taky chci vymenit ten zadni vetrak je uz "vytoceny" a hlucny (to neni jen kvuli tomu viditelnemu prachu)

sestava:

i7 920
Asus P6T
Kingston DDR3 1333mhz 6Gb (3x2Gb)
MSI gtx275 twin-frozr + vymeneny chladic za accelero extreme GTX
WD velociraptor 74Gb na system
a 1TB WD caviar black na data
case CM Dominator
Naposledy upravil The Shitman dne 7. 1. 2011 23:47, celkově upraveno 1
Důvod: obrázky zprovozněny
sebox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ghostdog32 7. 1. 2011 23:47

jo lenost je hrozná věc :D u mě je to ještě spojený s tím, že se vždy bojím abych někde něco neulomil nebo neurazil s mejma gramlavejma rukama. Hlavně mě trochu děsí ty šrouby od CM hyper co se přímo dotýkají desky takže kdybych do toho heatsinku víc vrazil tak mi asi praskne deska... ale přežilo to cestu přes půl republiky i instalaci novýho ventilátoru tak si řikám že to tak hrozný nebude

a taky jak jsem dokupoval zvukovku tak jsem byl línej ji připojit na front panel protože ten konektor připojenej k desce k int. zvukárně prostě nešel vytáhnout ani kleštěma. je těsně u PCI záslepek. musel bych vymontovat dvouslotovou grafiku a pak bych možná s delšíma kleštěma ho vytáhl... tak jsem se na to vykašlal stejně mám u sluchátek 3m kabel a stačilo by 1.5 m

jinak taky bych si vylepšil kejbl mededžment ale koupil jsem si v alze blbý pásky (tlustý, dlouhý) ... na obrázku totiž poznám houno takže jsem stáhl kabelů a prodlužovaček v baráku a ještě mi zbylo asi 90 pásků xD
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 8. 1. 2011 14:05

Obrázek

Vyměnil jsem horní ventilátor za AIMAXX eNVicooler 14, ale za 320 Kč s ním moc spokojený nejsem - sice je tišší než původní, ale nemá moc velký tah.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 8. 1. 2011 20:05

zdravím, tak po delší době, se vracím s fotkami mého PC
(minule viz. viewtopic.php?p=5288339#p5288339 )
je to krom jednoho disku (jak všichni poznali je to ten nahoře :-) (320GB Hitachi) uplně jiné PC, dál zůstali RAMky, chladič CPU a CASE.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
od minule jsem určitě trochu poladil kabely, uložení disků - na molitany místo originálních lyžin, je to docela funkční a jednoduché ale na pohled to moc stabilně a esteticky nevypadá, zajmavě jsem ještě potunil chladič od grafiky pomocí nalepovacích pasivů co postupně odpadaly z přehřátých napájecích obvodů, dokonce pasivy které odpadly naposled ještě leží na dně skříně :-)
obsah:
Q8200@2,7Ghz, ASUS X48 Rampa, 4GB DDR2 800Mhz A-DATA, ATI HD4850 ASUS, Dell UltraSharp U2311H, HDD's: 1960GB (320 hitachi+640 WD+1000 Samsung F3, vibruje tak, že by po něm skočili v kdejakym obchodě "pro dospělé":-), Chieftec LXC01 + modrá zářivka;

Následující upgrade bude asi nějaká lepší klávesnice, černá a nejlépe podsvícená

jinak jsem PC celkem spokojen ... není extra výkonej, ani extra hezkej ... ale funguje :-)
Naposledy upravil The Shitman dne 8. 1. 2011 20:13, celkově upraveno 1
Důvod: opraven odkaz na příspěvek
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 9. 1. 2011 11:44

Heh, sice to patří jinam, ale to FiiO E7 s těma Gradama (SR60i nebi SR80i??) vypadá taky dobře. :-) Jinak PC pěkný, ale chtělo by to v něm možná ještě trochu poklidit. I když na druhou stranu je fakt, že v týhle skříňce není moc místa no...hezký. :-) PS: Ta klaviatůra k tomu ale zrovna moc neladí no.. ;-)
Pingu2221
Junior

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 9. 1. 2011 15:08

díky :-) ... oni to nejsou Grada ale Alessandro MS-1, měly by vycházet ze SR80i nebo SR125i nebo dokonce až SR225i? každopádně na hudbu jsou 10x lepší než ty Logitechy Z-3, ty mám hlavně na hry :-)
Ty kabely tam mám opravdu ošklivě, ale myslím že v té skříni je dost místa na proudění vzduchu i přes ten kabelovej binec. Ono se to asi z těch fotek nezdá ale ta skříň malá není.

O klávesnici teď zápasím na aukru, snad vyhraju :-)
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod ghostdog32 9. 1. 2011 18:07

ta modrá katóda vypada fajně... bych si možná pořídil ovšem problém je že nevím kam bych ji vrazil když nemám průhlednou bočnici, ale nemusel bych svítit dovnitř baterkou když bych se chtěl podívat do case :D
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 12. 1. 2011 23:00

skype píše:Už jsem přemýšlel o Fractalu XL...jenže...Fusion má moc krátký kabely a nevím jestli by tam pasovaly 120mm ULN Noctui. Takže bych musel navíc koupit zdroj od Enermaxu nebo rovnou Fractal(nemá někdo zkušenost?) a asi i 140mm Noctua fany...

Tak pokud Tě to ještě zajímá, dostala se mi do ruky case Define XL. Do zadu se dá přidělat 120tka v poho, ale ve předu to mají řešený celkem na ******* i 140tka se tam přidělává špatně, nicméně dá se...

Až na tuhle drobnost case výborná. Dokonce i ta 180tka fan navrchu, když se zreguluje, je fajn. Pokud někoho zajímají i jiný věci, klidně se ptejte.
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 1. 2011 09:38

prosim, hod nejaky fotky a jakykoliv pripominky co te u XLka trapi krome tech fanů.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 13. 1. 2011 14:54

Mno Karlosi,

tak jsem ji teda vzal do parády, vytáh z šuplíku 2x 140tka Noctua a osadil svojí sestavu do case.

Sestava:

1.ASUS M4A77T/USB3 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000ZTY
2.AMD Athlon II X4 640 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400830972PCY37
3.Noctua NH-C12P SE14http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000W99
4.Kingston 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400821Y50ALIYL
5.Gigabyte ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 GV-R577SL-1GD http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000600000010EB
6.Enermax PRO82+ II 525W Bronze + Noctua NF-S12B FLX http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000OY5 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000ZU2
7.SSD CORSAIR Force Series 60GB http://www.alza.cz/corsair-force-series-60gb-d171956.htm
8.WD Caviar Green WD15EARS 3.5" 1.5TB + Scythe Quiet Drive http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007H1TZ000V0R http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007H1J0000HM8
9.Fractal Design Define XL Titanium Pearl http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000600000012O9
10. 2x Noctua NF-P14 FLX http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000UF8
11.LG GH22LS http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000VJU
12.Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro PCIe 3010iX http://www.alza.cz/televizni-karta-pinnacle-pctv-dual-hybrid-pro-pcie-3010ix-d66413.htm

Což se v jednom období tady objevilo jako doporučená sestava, samozřejmě s určitými rozdíly, ale ten základ se rovná (lépe řečeno rovnal - tuším, že kolem Vánoc to byla ULN Domácí/Herní do 16500Kč). Celkem vtipná náhoda ;-) Pokud by měl někdo zájem, mohl bych mu vytvořit individuálně menší feedback klidně po SZ.

Obrázek

Pokus o pidirecenzi:
To, co každý na téhle case ocení (u Fractálů obecně) je cablemamagment. V podstatě kabeláž bez práce vytaháte otvory a zbavíte se otravného svazování a skládání všude po case. I tak, pokud máte peníze, bych doporučil osadit zdrojem s Modu kabeláží, protože i když vám všude tvrdí, že za bočnicí je místo, není ho tam zase tolik, abyste tam kabely práskli jen tak halabala. Chce si s tím trochu pohrát. Trochu místa ubírá stišovací hmota a musíte dát pozor, aby vám konektory s ostrými hranami do ní nenadělaly díry.
Ventilátory 140 (1xin 1xout) jsem nahradil na zkoušku 140 od Noctua. Pokud bych měl komentovat jejich kvalitu, myslím že by srovnání snesly s ventilátory značky Acutake. Pokud se vhodně zregulují, dá se s nimy pracovat (ne každý je extra citlivý jako Kin ;-) ). Horní 180 jsem na zkoušku nechal osazený a reguloval společně s Noctua přibaleným jednoduchým regulátorem. Na nízkých otáčkách (bohužel nedokážu říct přesně rpm) byl velmi příjemným překvapením a určitě bych se ho jen tak nezbavoval.
Přední vrchní koš na disky jsem odebral, protože disky puštěný "na volno" u sebe nemám a pasivní grafické kartě je přeci jen vhodnější nechat trochu místa a hnát k ní čerstvý vzduch. Pokud si uvědomíte jaká je Gigabyte obří karta, v téhle case si prostoru dopřává opravdu hodně, oproti tomu jak zarvaně působí v midtoweru.
Prostřední plech a spodní koš se odbrat nedá, jsou natvrdo přinýtované k celé case. Já si tam můžu leda udělat výstavku autíček a nebo skovat svačinu.

Obrázek

Zde je menší kámen úrazu. Přední intake musíte :!: přidělat k prachovému filtru, který je celý z umělé hmoty a působí to na mě dost "fórově". Je obrovská škoda, že tohle designéři z Fractalu neřešili lépe, protože tohle je celkem podstatná vada na kráse. Navíc celý intake je blokován předními dvířky, což ventilátoru stěžuje práci. Vzduch tak ventilátor nasává z postraních perforací. Zároveň filtr nemá v základu možnost osazení 120tky.

(Po pravé straně na kraji je reset tlačítko. Celkem zvláštní umístění když všechno ostatní je na horní hraně :-) )

Obrázek

Celá deska je v case přidělaná k horní straně. Nedovedu si moc představit, jak bych nejdříve osadil desku a pak teprve přidělával pasiv k procesoru. Práci navíc hodně komplikuje horní 180 fan. Pokud máte větší ruce přidělávání horních šroubků a připojení např. napájení CPU se stane menší torturou. Na zadním plechu je odšroubovatelná destička pro přístu k backplate a tak by šel teoreticky pasiv CPU montovat přímo v case, ale já bych to u větších kousků raději nedoporučoval. Je to akorát pro zlost.

Obrázek

Na internetu je celkem "hlad" po fotografii ze zadu. Takhle nějak to vypadá. V posledním slotu pro karty na vás vykukuje miničudlík na regulátoru fanů. Jeho stadardní umístění je nejspíš myšleno postraně svisle dolů. Trochu otravná je perforace pod kartami a vedle karet. Je to akorát zdroj falešnýho proudění a nasávačka prachu. Klidně bych se bez nich obešel. Zase, pokud máte pasivně chlazenou grafiku, může to trochu pomoc s teplotou, ale....

V balení je hafec černejch šroubků a dokonce i stahovací pásky (asik 8ks)

Teplotní rychlotest:

Intake a outtake Noctua + vrchní Fractal zregulovány na minimum (Noctuy se při startu ani nerztočí tj. jedou zhruba pod 500rpm)
Noctua na procesoru 850rpm.
Teplota v místnosti 24 stupňů.

hodnoty (idle/burn) - vše na základních taktech
CPU 32/45 (nějakej zátěžovej test z Everstu)
GK 39/85 (Furmark) - pozor kartě přitápí ten po****** Pinnacle hybrid
MB 27/37
HDD 34/37 (cywe málo :-D )

Což nejsou vůbec špatné hodnoty. Oproti stejné sestavě v midtoweru TT Armor Jr. se teploty posunuly celkem výrazně. Velký problém v midu je grafická karta, která je extrémě dlouhá až k 5 1/4 pozicím a uzavře tak pod sebou prostor, kde kumulí horký vzduch, tady ten problém není vůbec. Procesoru hodně pomáhá vrchní 180 out.

Až na drobnosti case výborná, můžu vřele doporučit. Zbývá udělat z celý sestavy ULN a poladit kabely k dokonalosti (ale musim taky někdy roztáčet kola ekonomiky), nicméně i v tomhle základu už je krásně tichá a uhlazená.

P.S. Doporučuju si case nechat dovéz nebo vzít káru, protože sem ji po Praze tahal v teplejch a 25kg se faaaaakt pronese :-D . Málem sem ji vzteky hodil z Nuseláku.
P.S.2. Jo foto jsou malý a přeostřený, ale co chtít po starym fotodědečkovi.
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 1. 2011 16:57

díky. nádhera. snad jen na kartu pripaskovat noctua fan at ma komfort :) takovy poradek se vidi v maloktere skrini.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 13. 1. 2011 17:00

Nedal by se procesor chladit pasivně, když tam máš vedle další dvě velké vrtule?
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ghostdog32 13. 1. 2011 17:08

hmm opravdu krása ta fractal ale měl jsem do ní jít už při sestavování nového PC teď už kromě toho že bych vyhodil cm elite 333 která nejde vylepit (málo prostoru), by se mi nechtělo znovat všechno instalovat do skříně. u té elitky jsem našel zajímavou fotku na czc

nevíte někdo kde bych sehnal takový stylový gumový lem ? nemuselo by se to aspoň pilníkovat
Obrázek
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod 16cmfan 13. 1. 2011 17:15

Ja som si ho vyrobil a na obrázku je zrejme z rovnakého materiálu - gumová bužírka napríklad z myšky (dátový kabel)
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 13. 1. 2011 17:15

ghost: viewtopic.php?f=938&t=1126648

WulFgaR77: výborná mini recenzia :tleskani. Tá skrinka vyzerá velmi dobre, uvažujem o nej
tibika
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka