Ukážte Vaše PC - foto

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Ste spokojný s vzhľadom Vášho PC?
áno, páči sa mi a nič už nezmením 144 %  32%  [ 144 ]
čiastočne, ale plánujem ešte pár zmien 132 %  29%  [ 132 ]
nie, no v dohľadnej dobe s tým niečo urobím 67 %  15%  [ 67 ]
je mi to jedno a ostatných to nezaujíma 103 %  23%  [ 103 ]
Celkem hlasů : 446

Odeslat příspěvekod komplikator 27. 5. 2016 23:18

Tady je moje... žádná hitparáda

Fractal Define S, i7-4790k, Gigabyte Z97-D3H, GTX980, 2x8+2x4GB DDR3, Corsair RMi 850W, 280mm RAD s 2xNoctua Redux (stříknutý airbrushem na černo), 360mm RAD s 3x Noctua SP... byl jsem líný je přestříkat, s bočnicí nejdou vidět...

Obrázek
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 28. 5. 2016 09:26

Ty hadice mohly být lepší no :) Jinak ale proč ne :)
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sonnyxyz 2. 6. 2016 15:24

13321245_10204652845880266_681916424_o.jpg


taky taková klasika. Ještě musím doladit izolaci ve vrchní části a vymyslet kam lepe dat to SDD.

Jinak sestava:
Fractal R4
i7-2600k
scythe ninja 4
GB Z68X-UD3P-B3
16GB RAM
MSI R9 280x s morpheusem
Supernova G2 750
Ve skříni pak 5x A14 ULN + 1x F12 PWM
Na chladičích 4x F12 PWM.
Disk v origo silentmaxxu první verzi.
Všechno regulovane přeš regulator, protože se speedfanem si moc nerozumím.

Do budoucna bych rad vyměnil kartu a desku s procakem, ale prvni na řadě je rozhodně karta.
Sonnyxyz
Junior

Odeslat příspěvekod juress 2. 6. 2016 17:34

Vždycky se strašně směju, když vidím sestavu s šesti case větráky, a ještě více, když jsou to nějaké ULN Noctuy... taková přeplácaná, drahá zbytečnost :P
juress
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 6. 2016 18:36

A mne je pro změnu vždycky smutno, když čtu podobné příspěvky. Smutno z toho důvodu, že člověk, co takové nesmysly napíše o tom většinou vůbec nic neví.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 2. 6. 2016 22:21

Tak pokud jde o to ULN, ono třeba hrozně záleží kde ten počítač bude a je fakt, že jsem si asi nikdy nevšiml, že by se to tu při návrzích (ULN) sestav nějak řešilo, koneckonců, ani já to neřešil a napadlo mně to až dodatečně. Ale přitom je to celkem podstatná věc kterou by měl člověk promyslet než uvalí x tisíc za větráky od Noctui.

Já mám třeba na CPU Fera2 a 1x case fan Noctua P14s Redux 900 a dokud ty větráky nejdou aspoň na 50%, resp. 750/450 RPM tak o nich prostě nevím. A nad tuhle hodnotu se dostanou asi jenom při přetaktování CPU na 4.6 GHz a po spuštění Prime95 na max heat. Počítač mám v obýváku/kuchyni sousedící se zahradou, takže okolní hluk je na takové urovni, že asi ani nemá smysl měnit fan na chladiči CPU za Noctuu o čemž jsem uvažoval. To ani nemluvím např. o kancelářích/bytech kde slyšíte provoz z ulice, topení, kopírku, klimatizaci a kdoví co ještě.

Taky záleží kdy to ticho chcete mít - mně třeba vadí hluk ventilátorů při práci (internet/office), z toho důvodu jsem si poskládal PC a dal pryč notebook, ale když si pustím hru, je mi to jedno protože zvuky z té hry ventilátory přehluší.

Just sayin' :-)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 6. 2016 22:33

Jop, to kazdopadne, proto jsem treba ja u sebe na ULN rezignoval a mam doma jen proste trochu tissi pc.
A v kanclu je mi to uplne jedno, stejne tam jsou i jini lidi, kazdy neco kazdou chvili rika, nekdo vola, atd.

Nicmene, kdyz uz si nekdo dava takovou praci jeste s dodelavanim extra odhlucneni do fractalu, predpokladam, ze jde opravdu co nejdal v moznostech daneho hw a neni to jen "nakoupil za moc penez a ted cumte".
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 3. 6. 2016 08:38

juress píše:Vždycky se strašně směju, když vidím sestavu s šesti case větráky, a ještě více, když jsou to nějaké ULN Noctuy... taková přeplácaná, drahá zbytečnost :P



Zbytečnej je tvůj koment gumo. Když tomu nerozumíš, tak mlč a houpej nohama. Nebo že by z tebe promluvila závist?

Sonnyxyz: Pěkná sestava.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sonnyxyz 3. 6. 2016 16:32

Mám prostě rád ticho. Mam počítač ve stejném pokoji jako spíme a často jej nechávám zapnutý přes noc. Inspirace jsou samozřejmě od kineczka.

Navíc takhle jsem zainvestoval do skříně a v následujících letech minimálně hodlám vyměnovat jenom části jako procesor, kartu apod. Tu skřín s ventilátory počítám, že cca 10 let vydrží.
Sonnyxyz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 6. 2016 17:12

Presne tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 6. 2016 13:16

Po slozeni:
Obrázek

Po zapnuti:
Obrázek


Libi?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 4. 6. 2016 16:02

To delas kvuli tomu vodnimu lumikovi s neslysnym cerpadlem, 600rpm fanech a (pravdepodobne bez delid s betonem) co tyra Haswell i7-4790k @4.6GHz na 3 + 1 phase a jeste dlabe na rear, kterej by mu to odtahal od VRM?

Nelibi, na Define uz prudi dioda a ty to jeste zvetsis. Mor na tebe .. just kidding, je mi jasne, ze tohle nebyl tvuj napad.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 4. 6. 2016 23:31

Napájení ke grafice je jako pěst na oko, chtělo by to opletený kabely ;-)... ale jinak líbí!
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 6. 2016 09:40

Je to zákaznická sestava, tzn budget cap. ;-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bumerang 5. 6. 2016 10:56

loleCZeQ píše:chtělo by to opletený kabely

A kde sa v nasich koncinach take kable daju zohnat, konkretne pre Corsair RMko? nieco ako http://www.corsair.com/en-us/professional-series-hx-enthusiast-series-txm-builder-series-cxm-individually-sleeved-modular-cables-black najlepsie individualne aby som nemusel kupovat celu sadu z ktorej realne pouzijem tak tretinu.
Bumerang
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků