case EuroCase a její zdroj

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepelos 8. 1. 2008 11:02

Zdravim lidi.. přál bych si, aby sem do tohoto tématu psali jen ti uživatelé, kteří kdy vlastnily EuroCase a její zdroj a zdroj jim vyhořel, popř. museli case vyměnit za jinou (přehřívání)... Anebo můžou psát i ti, co EC mají a jsou s ní 100% spokojeni.. mockrát děkuji za všechny příspěvky!!!!
pepelos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 8. 1. 2008 11:08

Mel jsem dlouho EC a nemohl jsem si stezovat, protoze byl opravdu krasne tichy. Na druhou jsem nemel moc vykonnou sestavu, takze jsem mu ani nedal prilezitost ke shoreni.
Do novy a vykonny sestavy bych ho ale rozhodne nedal.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 8. 1. 2008 11:11

mal som nejaky 300W ATX 1.3 s 8cm fanom vzadu

rok po skonceni zaruky vyhorel a zobral so sebou aj HDD
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepelos 8. 1. 2008 11:13

ty kraso.. tak to začínám mít docela strach, páč jsem si koupil PC a mam ML5410 se zdrojem 450W... (amd 5600+,MB MSI K9N platinum,500gb WD,2gb 800MHz RAM corsair).. no slušně to tam hřeje no :(
pepelos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja_x 8. 1. 2008 11:21

Mam EC skřín i se zdrojem. Skřín vubec nedrzi povolily svary v rozich, vybruje musim ji mit porad otevrenou je tak tissi nez zavrena. Zdroj EC 350X P4 PFC :( >:-[] sam neodesel ale kvuli nemu mi odesla deska za 5k (tu sem nastesti vyreklamoval ) a graficka karta za 10k ta uz byla po zaruce :cry: ted mam fortron 400 gln a naprosta spokojenost
ja_x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod risomas 8. 1. 2008 11:23

Robil som vo firme kde bola prevazna cast stojov na EC case+zdroj. Rovnako som ich dost spravil pomimo.
Moje skusenosti:
Ak nechces od pc vela (maly prikon, kancelarske PC) EC bohato staci aj ked nikdy nepatrili medzi tiche. Obcas sa vyskytli problemy ze sa pc spravalo divne (restarty...) po vymene zdroja vacsinou OK (obcas to bola doska) ale nebolo to casto. Par krat aj zdroj odisiel ale vzdy potichu nic so sebou nezobral. TJ ak mas pc s odberom do 200-250W EC staci ale nebude tiche. Ak chces tihe pc alebo tam mas vacsi odber tak ber nieco normalne. Do hernych zostav som EC nikdy nedaval.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 1. 2008 11:33

pepelos: Doma jsem mel EC asi 3 roky - topil hodne, hucel dost, ale prezil. Predtim mi shorely asi 3 EC zdroje, jeden odesel i s deskou, dalsi s hadrem - holt tezke zacatky :) Hadejte co mam ted? Seasonic :)

do kancelarskeho PC pod mensi zatez klidne, ale radeji bych VZDY priplatil. Osobne EC uz nedavam do zadneho PC co skladam, vzdyt Fortrony se daji sehnat od 750-1000 Kc
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra1 8. 1. 2008 11:36

ML5410 se zdrojem 450W jsem s PC koupil před 3/4 rokem X2 4400+, 2GB ram, 8600GT, počítač zamrzal a sám se restartoval, zdroj se hodne přehříval, koupil jsem, Fortron 400W THN-P, a od té doby cca 4měsíce aní jediný restar a zásek.
ondra1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 1. 2008 11:41

jeste me tak napada, koupil jsem ted nedavno preci jen jednu EC - uz od zacatku siiilene drnci vetrak, asi lopatky zachytavaji o konstrukci - holt je to ale zavrene v mistnosti kam nikdo neleze (sic i pres dvere jde slyset) tak me to zatim netrapi a nechce se mi kuchat

(i kdyz je to ode me krute, kazdou chvili se vetrak muze zastavit nadobro, zdroj pujde do haje a s nim cely novy PC :D )
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 8. 1. 2008 12:29

No máme doma dva zdroje EC, jeden 250W a
druhý 300W, stáří přes 3 roky, denní používání. Problémy žádné, kontroloval jsem nedávno i jestli nevytekly třeba kondenzátory, ale ne.
Ten EC 300W jsem měl donedávna, než jsem si upgradoval komp, tak jsem pro jistotu koupil 400W Fortrona, on by ani ten starý zdroj neměl potřebné konektory. Podle wattmetru mi třeba nová sestava žere povětšinou daleko míň než ta stará. Bednu mám pořád Eurocase, na vzhledu ani tichosti mi ani moc nezáleží, je taková, co splňuje účel.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 8. 1. 2008 12:41

EC 350W, po třech letech konec, odnesl to board...
Teď je tam asi 400W od EC a zatim drží... Vše v case EC (která je celkem bezproblémová)... Je to slabá mašina, 1800+ AMD, 2 disky, 768 RAM, takže to stačí... Až odejde tenhle Fotron tam půjde na 100%...
X123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pistik 8. 1. 2008 12:52

Mile deti, adolescenti a postarsi,

eurocase ma velmi kvalitne plechy, niektore ine cinske skrinky sa im nevyrovnaju, kedze maju tenke plechy a vselijaky plastovy balast, moj eurocase (skrinka) je dobre odvetrany a zdroj je samozrejme Fortron 500W. Hlucnost velmi nizka, stacia aj kvalitne antivybracne srubiky a kvalitne chladice (aj passivy). Ozaj pocitivy plech, jednoduchy design, aj tak je to 15cm nad zemou v rohu pri stole, do kancelarie aj na game-machine staci.

Pokial si niekto dava masinku na stol, jednoznacne Thermaltake alebo priesvitny case a spravit si z toho blikajuci Las Vegas. Tu uz hovorime o designe a nie o funkcnosti.

Zivotnost eurocaseov (plechy) som odhadoval na 5 rokov a drzia stale. U inych cinskych nepodarkov, vraj designovo podarenych som sa stretol s tym, ze to po case prehybalo MB, ktorej to nerobilo dobre (rebooty).

Obrazok (Core2Quad Q6600, doska od MSI s P35 chipsetom, NVidia GTS 8800, plechy eurocase - zdroj Fortron) .


Obrázek

EDIT: zmazany jeden obrazok
Pistik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 8. 1. 2008 13:00

Pistik píše:...a zdroj je samozrejme Fortron 500W....



//OT: Není to náhodou FX500-A? Ten ale není 500W, ale 460W, 500 dá jenom v peaku nárazově. Jestli to je on, taky ti tak hrozně hučí? Ten nápis "W/NOISE KILLER" je tam (alespoň u mě) jenom pro zasmání.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pistik 8. 1. 2008 13:03

je to 500W, pocut je ho standardne (takmer vobec), je vybaveny po novom aj antivibracnou podlozkou .. nepocutelne su len bez vetrakove zdroje ...
Pistik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 1. 2008 13:08

kdo rika ze prusvitna case je Las Vegas? :(

ja ji mam a i do noveho PC jsem porizoval svitici vetraky - hezky sviti na klavesnici a nahrazuje mi tak stolni lampicku :)

Jinak mam skrin EC rady Q a ta je na tom s kvalitou dobre (cena cca 1800,-??). Bohuzel jsem za ni zatim nenasel adekvatni nahradu :( (Aurora co se mi libi ma blbe umisteny kos na disky... :( )
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků