Doplnění led diod klávesnice

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 16. 6. 2008 12:53

Ahoj hodlám připojit k zelené diodě na klávesnici (num) řadu 6 bílých 5mm diod aby mi podsvicovaly skleněný stůl a při příchozí správě přes mirandu se rozblikaly... Lze to ??? Laicky vezmu dvojlinku napájím na něj diody a připájím ke stávající diodě na klávesnici.. :hmm:
iPod classic 120 GB, Audio-Technica ATH-ES7 WH
cz-eilonwy
Junior

Odeslat příspěvekod vladosft 16. 6. 2008 13:21

ísť to ide akurát ti tie led budú ledva svietiť.. jednak tá ledka v KB je na nižšie napätie ako biela led a za druhé ked ich dáš 6 pochybujem že sa to vôbec rozsvieti... no riešenie jednoduché dať tam jeden tranzistor daaky odpor napajať to priamo z KB a to už pôjde.
vladosft
Junior

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 16. 6. 2008 14:50

jo ale když tam dám ten tranzistor a budu je nápájet přímoz KB tak už to ale nebude blikat ne? když mi příjde zpráva na mirandu bo vynechám tu na kterou to chci napojit (diodu pod Num) nebo je to jenom jakýsik zásobník energie ten tranzistor... Jako nikdy jsem se tim nějak nezabýval a tranzistor a je pro mě jenom pojem.. :( Hodilo by se mi schéma zapojení ... děkuji
cz-eilonwy
Junior

Odeslat příspěvekod Ageran 16. 6. 2008 15:01

Já hlavně principielně nechápu, jak chceš docílit toho, aby ty ledky blikaly právě v tu chvíli, kdy přijde zpráva... Nebo Miranda umí rozblikat NUM ledku? (to nevím, s mirandou nepracuju)?
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 16. 6. 2008 15:12

tranzistor je mysleny jako spinac / zesilovac proudu / , ze?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod vladosft 16. 6. 2008 15:16

Obrázek
no povedzme niečo takéto.. s tým že si tam tie biele led dáš paralerne.
vladosft
Junior

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 16. 6. 2008 15:34

Jo miranda rozbliká všechny tři ledky ve zvolitelných frekvencí a motivech když příjde zpráva.. mě stačí to napíchnout na jednu...
Schéma opravdu pěkné :) ale myslím že kb nedysponuje potřebným napětím 4,5 .. dalo by s to nahradit napětím z usb ? .. jako to dobře tak že ty dva kolíky jsou dejme tomu ta zelená ledka to t je daný tranzistor 4,5 je přívod z usb ale ten obdelník s 200ohmy???
cz-eilonwy
Junior

Odeslat příspěvekod shiro 16. 6. 2008 15:45

Jezisi maria....Ked ani nevies co je to rezistor, tak sa do ziadnych LEDiek nepustaj....
shiro
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 16. 6. 2008 15:52

Klávesnice je napájená 5V, takže je máš k dispozici. A ten obdélník je značka odporu, který bude mít při paralelních 5 LED jinou hodnotu, vypočítaný dle parametrů LED.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Odeslat příspěvekod koenzim 16. 6. 2008 16:01

Ked to spravis, hod sem fotky. Velmi ma zaujima, ako niekto, co sa pyta, co je ten obdlznik s 200 ohmami, pripoji 6 LEDiek ku klavesnici. :)
koenzim
Junior

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 17. 6. 2008 06:26

:) Jo fotky určitě pak dám :) Ale někde začít musím, ne? Takto si asi představuji to zapojení, se nesmějte :D je to obrázek jak pro děcko :D http://uloz.to/501065/schema zapojeni.JPG prosím o zhodnocení a případnou korekturu :)
cz-eilonwy
Junior

Odeslat příspěvekod Yarda 17. 6. 2008 06:51

Já bych dal odpor ke každé diodě.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 17. 6. 2008 11:10

To je zbytečné ne, když budou zapojeny paralelně? Nákladné, a nemám na to místo vcelku dávat ke každé Led diodě odpor... :pozor
cz-eilonwy
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 17. 6. 2008 11:49

Máš to blbě namalovaný a vůbec si nelámeš hlavu s polaritou. Použij nákres jak je výše uvedevý, akorát LED dej paralelně a přepočítej ten odpor. Možná bude potřeba odpor i do báze.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 17. 6. 2008 13:05

No to si rozhodně nelámu.... :( jenže ten nákres nahoře je pro mě +- hafo odborný...:( já potřebuji něco co jsem nakreslil ale správně... Ať to podle toho můžu udělat .. Prostě jak malému děckovi..:) ... byl bych hafo vděčný kdyby jsi mi šariku nějak překreslil ten můj ;-)
cz-eilonwy
Junior

Další stránka