Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 7. 4. 2015 18:28

mople71: Je tam zdroj a nikdy bych nevěřil, že takový zvuk může vydávat počítač. Hledáme zdroj, který vydává normalní hlasitost.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 7. 4. 2015 18:40

monikash píše:Ještě že neviděly tvůj názor mé dva zdroje od BQ! To samé jsem četla i o starším zdroji od LC Power, o kterém se taky psalo jaká je to "s.r.a.č.k.a", a vydržel mi do dnes! Moji známí (a cca třetina úřadu) jedou 5 a více let na hlučných EC a nemají s tím problémy.

Fakta, nikoliv nazor. Fakta jsou vzdy podeprena exaktni vedou a argumenty. V dobach osvicenych, jeste kdyz existoval The Beaver s temer 100letou tradici, se psalo o magorovi, ktery si u nas skocil Chute Montmorency a prezil (pekny vycet zaneni). Dobre, jeden silenec to prezil, ale to neznamena, ze by melo jit skakat dalsich 1000 + 1 cloveku. Patrne by to moc dovre nedopadlo, teda pokud se nebavime o jumperskem tetrisu slozenem z extremistu z PQ, prastenych liberalu, mohamedanu a feministech. Pro nase ucastniky by to dobre nedapadlo, ale pro QC a CAN by to melo rozhodne pozitivni dopad. To jsi chtela rici?
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Behemot2077 7. 4. 2015 18:50

Matysek píše:Behemot2077 ... tak jsem si to zapamatoval spravne, ale protoze PSU a streva v nich jde mimo (ono zase tolik lidi elektrice nerozumi), tak si vystacim s urcenim, co bych si koupil, jakou zradu si musim zapamatovat a cemu se mam vyhnout obloukem. V dobach minulych top modely Enermax a dnes vyhradne top Seasonic. Proste vim, ze v tom neni nic spatne a klidne si to doplatim.
Treba dodnes nevim, co daval Dell (asi Delta), kde chcipal jeden PSU za druhym. IBM cpal Astec ... zadna slava, ale zadna hruza.

Brandovaní výrobci dávaj různě, co jim kdo dodá. Delta, Hipro, Bestec, 3Y…

Ten můj POST už se asi neobjeví, tak znova. Ten SFX Be Quiet! je de facto trochu vylepšenej FSPx00-HLS s vyšší účinností. Teď jsem si s jedním člověkem dělil 30 GLS a HLS, snad všechny zašly na vadný kondenzátory. Vopravdu bych nekupoval BQ!, známej tím, že tam dá ještě pomalejší větrák.

Za úplatu nechám FSP300-HLS s 6pin PCIe a vyříznutou mřížkou větráku (nejlíp volně, stačí uklidit kabely aby se zesaekly do větráku, jinak tam dám v nejhorším drátovou, pořád to bude lepší), to bude mít dobrej průvan a chlazení a bude to tišší jak Chieftec s 60mm větrákem. Trochu se bojím toho, že ta sestava nemá skoro žádnej odběr na +5 V, pokud tam není aspoň nějakej ten ventilátor. Kdyby tam byl disk tak neřeknu, ale takhle bude klesat napětí na +12 V. Ačkoli mimo specifikaci by to vypadnout nemělo. Měřil jsem to s 1,5 A na +3,3 a 2 A na +5 V, při 250 W na +12 V to mělo asi 11,85 V.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 7. 4. 2015 19:04

Já nevím. Že jsem měla kliku? Ale na BQ! si šahat nenchám.
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Matysek 7. 4. 2015 19:45

Jeden z vyrobnich standardu zen rika, ze na zeny se s exaktni vedou chodit nesmi ^^ Vidim ty barvy, pronikavy pohled, pomale ohlednuti, ty rty ... jak zlovestne rikaji shu...! Ani pravidelne noseni zeleniny na karmu tohle jen tak nevyzehli :D

Behemont ja vim, ale myslim si, ze to byla prave Delta, co tak v PowerEdge a OptiPlex chcipala. Kondiky jsou vubec vec, kazdy treti rok zajisti, ze vypadne rizeni UPS a zajisti tucnej baksis za opravu. Chieftec netusim, skrine dobry ale mimo redudatnich psu zkusenost neni. SuperMicro zadna slava, chcipou taky.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod inkymen 20. 4. 2015 14:25

zdravim rozjedu r9 280x na tomhle?
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Dekuji
inkymen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 20. 4. 2015 14:52

Krátkodobě ano, dlouhodobě bych to nedělal...

Corsair CX600, be quiet! 600W
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 4. 2015 15:09

Ja ani kratkodobe, pokud neni fungl novy, coz asi neni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Behemot2077 20. 4. 2015 18:36

CX600 je kvalitativně stejnej křáp jak ta Hexa, to je jak doporučení kup si 600W Hexu. Proč z bláta do louže? Jak kdyby nebylo na trhu nic kvalitnějšího.

Nové modely z řady Antec VPF (s certifiakcí 80 PLUS Bronze) jsou v téhle cenové úrovni mnohem lepší. Případně i ten Seasonic S12G, Antec TruePower Classic apod. (u těchto Seasonic jen pozor na přetížení).
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod ongbac 22. 4. 2015 20:49

https://www.tsbohemia.cz/seasonic-s12ii ... 93999.html
vs
https://www.tsbohemia.cz/be-quiet-pure- ... 82771.html

Jaký zdroj na moji sestavu?

Sestava:
i7 3770 (bez K)
MSI R9 280 3GB (chci hodně OC)
12GB ram (3x4GB)
4x hdd
ongbac
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 4. 2015 15:05

Jaka je skrin a celkove chlazeni? Mas ta BOX chladic? Pokud ano => Seasonic S12G 550. Pokud ne (a mas tissi sestavu), Corsair RM 550/650 dle penezenky.

Budgetova varianta je CX600. Pripadne CS550 s 5letou zarukou a GOLD certifikaci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod ongbac 23. 4. 2015 21:46

Case mám NZXT Lexa S, CPU chladič je Arctic freezer 13.

Sestavu nyní provozuji se zdrojem Seasonic SS-500ET a sestava je bez zátěže neslyšná. Vzhledem ale ke žravé grafice chci zakoupit vyhovující zdroj. Tento již provozuji 2+ let.

Mohu se zeptat proč nedoporučujete Seasonic S12II-620? Už jsem jej objednal ale mohu zrušit.

Děkuji
ongbac
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 4. 2015 05:22

Proč ty se ptáš když už jsi objednal?! :D
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Behemot2077 25. 4. 2015 15:56

Je trochu hlučnější, ale kvalitativně bez problémů. L8 nebrat, FSP se špatným osazením.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod xdavid2 26. 4. 2015 09:31

měl bych dotaz na kvalitu tohoto zdroje?
http://www.thermaltake.com/Power_Supply/Toughpower_Series_/Toughpower/C_00002297/Toughpower_550W_GOLD_Modular_/design.htm
proč mě zaujal,jednak delka zářuční doby,ploche oddelitelné kabely a ventilátor 140mm.
Nemáte někdo zkušenosti s tímto zdrojem či nějaké rady zda jej koupit a nebo né oproti třeba Seasonic 620W,který mi nejsíše odešel po 5letech.
xdavid2
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka