Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2011 10:43

Nektere vykonove varianty NaxN nemaji certifikaci, to ale neznamena, ze nedosahuji vysoke urovne ucinnosti. V podstate u Enermaxu je to tak, ze realne ty zdroje maji ucinnost vyssi, nez deklarovanou.

Dulezita je i zivotnost, tichost, moznost vymeny ventilatoru...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod 16cmfan 23. 5. 2011 11:48

Tak ako hovorí Kineczek, a ono je to Enermax, žiadny paskvil, takže každý ich zdroj je kvalitný... len škoda, že sa ťažšie zisťujú otáčky... čo viem, tak Pro82+ točí minimálne krásnych 550Rpm, ECO80+ okolo 450Rpm a GOLD na 330Rpm, u týchto nových tam nič nepíšu...
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 5. 2011 11:55

kdyby tak udelali nejaky 250-300W modularni... :(
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 23. 5. 2011 12:10

Jj, modulární jsou dobrá věc :) Sám mám ten corsair modulární :) Tolik místa to ušetří.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod 16cmfan 23. 5. 2011 12:46

karlos00x píše:kdyby tak udelali nejaky 250-300W modularni... :(

No ja Ti neviem... ako malo by to zmysel v mATX skrinkách... do večších HTPC alebo nejaký server.. ale ono, s káblami sa dá stále pohrať a keď máš skrinku s dobrou prípravou na kvalitný manažment káblov, tak je to vpohode a je Ti jedno modu/nonmodu... tož môj názor
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2011 13:40

250W modularni zdroj by byl ideal pro ULN kancelarinu a pro ULN HTPC, de facto pro vsechny sestavy do tri jader bez dedikovane grafiky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 6. 2011 10:40

marck.dawis píše:Rád by som si nechal poradiť aký zdroj do tejto zostavy. Jedná sa mi hlavne o Watáž :).

MSI 770-C45, AM3, AMD770, D3, GL, RAID, Heatsink
http://itsk.sk/msi-770-c45-am3-amd770-d3-gl-raid-heatsink_d24704.html

2 x 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) Kingston (celkovo 8GB)
http://itsk.sk/4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-kit-of-2-kingston_d33127.html

CPU AMD Phenom II X4 955 Quad-Core (AM3) BOX Black
http://itsk.sk/cpu-amd-phenom-ii-x4-955-quad-core-am3-box-black_d64553.html

LG DVD+/-RW/ -RAM . GH-22NS50, 22x, SATA, SecurDisk, čierna
http://itsk.sk/lg-dvd-rw-ram-gh-22ns50-22x-sata-securdisk-cierna_d14243.html

i-Tec USB 2.0 card reader All-in-1 int. extra USB port black
http://itsk.sk/i-tec-usb-2-0-card-reader-all-in-1-int-extra-usb-port-black_d817.html

Sapphire ATI Radeon HD5570 1024MB DDR3, DVI, HDMI, VGA, LP, PCI-E, bulk
http://itsk.sk/sapphire-ati-radeon-hd5570-1024mb-ddr3-dvi-hdmi-vga-lp-pci-e-bulk_d85346.html

WD 10EARS 1000GB HDD 5400 - 7200RPM Serial ATA II. 64MB cache GreenPower
http://itsk.sk/wd-10ears-1000gb-hdd-5400-7200rpm-serial-ata-ii-64mb-cache-greenpower_d37981.html

PCTV Hybrid Pro PCI analog.digital TV+ FM tuner
http://itsk.sk/pctv-hybrid-pro-pci-analog-digital-tv-fm-tuner_d39444.html

Počítač je viac-menej na domáce použitie, prakticky žiadne hry, iba multimédiá, a kancelárska práca s Office (obrovské tabuľky v Exceli s desiatkami až stovkami tisíc riadkov, makrá a podobne). Predpokladaná životnosť pri troche dobrej vôle možno aj 4-5 rokov :D.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod soap mactravish 11. 6. 2011 12:24

Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Deer Dance 11. 6. 2011 20:05

Tiez vyberam zdroj, ale ako pozeram tu sa naxn odporuca dost casto tak neviem, ci to tu stoji zato.

Asi ludia tu su si nie vedomi ze naxn, aspon co som cital, nema absolutne nic z enermaxu len pozicane meno.

Nevyraba ho enermax ale Sirtec a ani dizajn nie je od enermaxu, nema ventilator enermaxu(twister lozisko), nema vsetky kondenzatory japonske(taiwan - Teapo na sekundarnej casti), ma dost slabu 12V vetvu v porovnani s inymi, ma priemerne zvlnenie(ripple) a priemerne drzanie urovne napatia(voltage regulation).

On je na urovni rady corsair CX ktora je podstatne lacnejsia a nova verzia V2 ma 5 rocnu zaruku co zase je len dalsi bod proti naxnu.

Nie som ziadny expert, a 60% toho co "viem" o PC zdrojoch som zistil googlenim za posledny tyzden a citanim jonnyguru, hardware secrets, Hardocp a vr-zone, ale z toho mi zatial vyplyva ze do naxn nepojdem aj ked bol povodne na mojom zozname, ved ma sakra enermax v mene a cena je blizko tomu co chcem minut...

Inak stojim medzi corsair TX650 V2, seasonim M12 II 620W a fortron aurum 600W. Uz som sa pytal na zopar forach. Aurum ma vzdy mizivu podporu a corair vs seasonic skoncia vacsinou s podporou 50:50
Seasonic ma vyhodu ze je modular a Corsair ma zase zaruku 5 rokov (tak ako aurum, asi to je hlavny dovod preco je stale v uzsom vybere - zaruka a 90%+ eff. Neviem preco ma to k nemu tak taha ale asi aj tak s nakupom pockam kym nebudu u nas modularne verzie auruma so vsetkymi kondenzatormi japonskymi)
When I became the sun I shone life into the man's hearts
Deer Dance
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 11. 6. 2011 21:00

Corsair TX V2 - Tato V2 neviem neviem, stare TXko malo nanic riesene chladenie, hlucne vetraky a suciastky tiez nic moc. Ak corsair, tak by som sa orientoval na HX radu, konkretne HX650, popripade v tej cene este Enermax PROII 525W.

Seasonic M12 ma tiez dost hlucny ventilator. Fortron Aurum nieje zly zdroj, ale vyskusany ho osobne nemam tj. nemozem doporucit. V recenziach ale dopadol velmi dobre. Co ti ale doporucim je Cougar - su to vyborne zdroje, kvalitou zrovnatelne s Enermaxom (Bohuzial aj cenovo). Nevyhoda je ich nedostupnost. Pokial ale investujes viac ako 100€ ostal by som u Enermaxu.

Na zahranicnych recenziach tiez dopadaju dobre RX zdroje od Nexusu, hlucnost aj ucinnost je na velmi dobrej hodnote. Inak viac povedat nemozem, este som ho v rukach nemal.

AD NaxN: Kto povedal ze naxnko vyraba Enermax? BTW ani jeden corsair nieje vyrobeny corsairom, aby bolo jasne :) A okrem toho, to "zvlnenie" neni az na takej zlej urovni, je absolutne zrovnatelne s AC Fusion 550 (Seasonic), mierne v prospech NaxNa. Samozrejme hra tu aj kus od kusu, odchylky merania etc...

PS: Aj 525W PRO enermax je blizko, niekedy aj mierne nad 90%. Certifikat ma vsak len pre Bronze.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Deer Dance 12. 6. 2011 12:08

Corsair a ten Seasonic stoja ~75€
HX650 stoji okolo 100€, ma uplne rovnaky adda ventilator ako stara TX650 takze nie je ziadny rozdiel. Nie je ani len silver ucinnost ako vyssie HXka(750 alebo 850) a platit vyse 20€ za odpojitelne kable sa mi nezda mudre.
Neviem co myslis tym ze nema nic moc suciastky, po elektronickej stranke sa TX rade malo kto vyrovna.
Ale inak vsade citam ze nova TX V2 je hlucnejsia ako stara TX. Aj oficialna stranka s oficialnymi krivkami hluku to potvrdzuje. A ventilator je tentoraz yate loon(clovek by cakal ze yate loon bude tichsi)

Seasonic m12 ma zase len uplne ten isty adda ventilator co stare corsaire. Takze tak...

Nexus, hmmm tak to sa budem musiet trocha poobzerat

ripple u naxn nebol problem pisal som len ze je priemer, ze nie je nic extra.. ale stale v norme.
Inak AC fusion tiez nie je ziadny zazrak hlavne ked je v skutocnosti iba 500W ale aspon ma dobru cenu.

Viem ze corsair nevyraba vlastne zdroje. Ale je tu rozdiel s enermaxom, lebo enermax svoje high-end zdroje vyraba sam a ked vyrobca zrazu nakupi od niekoho ineho a zacne predavat pod svojou znackou, tak ake lacne museli byt povodne aby aj syrtek aj enermax maju zisk?

jj enermax pro moze mat priemerne vysoku ucinnost ale jeho cena je zopar eur od silnejsieho, gold rated, modularneho, hybrid fanless ci ako to volaju - ze ventilator sa netoci do 20% zatazenia - Seasonic X 560W to iste plati aj pre cougar GX aj ked vie ponuknut viacej, ma ho malo obchodov a preto aj mierne nafuknutu cenu

Ak by som mal ist do tej vyssej cenovej triedy tak len Seasonic X kedze porovnatelne enermaxi sa nachadzaju o ~40€ vyssie
When I became the sun I shone life into the man's hearts
Deer Dance
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 12. 6. 2011 13:19

Ide o to, ze HX radu Corsairov produkuje Seasonic, zatial co TX (Pokial sa nemylim) Channel Well Technology s nizsou kvalitou. Prve TXko malo nie zrovna mudre chladenie - nic moc pasivky + vetrak do polovice prelepeny umelinou. Zda sa ti to ako ze sa mu malo kto vyrovna?

BTW: A prave ten ADDA vetrak je strasny smejd.

S fusionom mas pravdu, ma 500W, tych 550W je tam len akysi "spickovy vykon".

Myslis tento Seasonic?
http://www.alza.sk/seasonic-x-560km-gol ... 9.htm#foto

Na www.tichepc.sk najdes Cougary, skoro celu ponuku, ale cena neni nijak privetiva. Mrkni na to...

No Seasonic X nieje az o tolko lepsi od PRO Enermaxov, je pravda ze ma teda tu certifikaciu, a tichsi vetrak, ale tam to konci. Suciastky su absolutne zrovnatelne, a pokial chces ULN tak ten zdrojovy fan tak ci tak vymenis za Noctuu.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 12. 6. 2011 13:34

Ano, původní větrák v HX650 byl dost hlučný ;) Zatím tam mám AC F12 a v šuplíku se mi válí Noctua FLX, kterou tam dám, až budu měnit HW.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod Jozeff84 12. 6. 2011 14:39

Ahojte, mam staršie, cca 2 ročné pc, na ktorom chcem vymeniť zdroj:

mb: ASUS P5Q SE PLUS http://www.alza.sk/asus-p5q-se-plus-d101951.htm

cpu: Intel Core 2Quad q8400 http://www.alza.sk/intel-core-2-quad-q8400-d122699.htm

GPU: Gainward 9600gt 512MB

1xHDD +DVD

Zdroj je nejaký ALLIED 8400 400W, ktorého sa chcem zbaviť a dať tam niečo výrazne tichšie (o nebezpečnosti zdroja som sa už dočítal.)
CHcel by som vymeniť grafiku za gtx460 prípadne gtx 560 a možno aj pridať hdd a 2 vetráky do case. (Ku grafike sa môžete vyjadriť tiež, ako to príliš nie je proti pravidlám sekcie :) )
CPU som nedávno pretaktoval z 2,6 na 3,45GHz ( - neviem či sa aj na to berie ohľad).

Bude sa dať použiť Enermax PRO82+ II 425W? Prípadne mi navrhnite niečo iné. Díky.
Jozeff84
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka