Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2023 13:26

Díky za názor. To EVGA je z jara 2022, do srpna to hnalo těžební rig a pak to vypli.

Účinnost jak říkáš, to nemá smysl řešit. Kor když teď už na PC netěžím a nepoužívám ho už ani jako Plex server. Takže na tu hodinu, dvě denně, kdy pojede...

Jasně, záruka... no ale při tom rozdílu ceny si myslím už dává smysl to risknout.

Semipasivitu řešit nemusím, zbytek komponent taky hučí. Grafika větrák vypíná, ale vzhledem ke skříni (a nemožnosti mít nějaký větší CPU chladič) mám idle teploty kolem 50°. Když to klesne pod, větráky se vypnou, když nad, rozjedou se. S nějaký minimálním hlukem i v idle jsem tak smířen.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2023 13:29

Takže "vyšeptanej" zdroj, kterej někdo ždímal jak jen to jde. Otázkou je kde a jakej rig, ale to už se nikdy nedozvíš.

Holt něktěří z nás, nejsou tak bohatí aby si mohli kupovat levné věci. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2023 13:32

Ždímal jen to jde? Proč bych se to nedozvěděl, krmilo to dvě 2070, takže ten zdroj jel sotva na polovinu. Nemluvě o tom, že by bylo hodně smutný, kdyby se za půl roku vyšeptal.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2023 13:48

Pokud je to od někoho komu věříš, tak ok.

Jinak platí co jsem psal výše... Bohužel osobní zkušenost a ne jedna. :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2023 13:54

Pokud je sotva rocni, mas k tomu i zaruku ... a kdyz nevadi hlucnost, je to za mne nobrainer.

S neznamym puvodem to je jak rekl kolega - ostrazitost, ostrazitost, ostrazitost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2023 15:26

No... záruka by teoreticky být měla, prakticky není. Zdroj byl jako dárek od prodejce při nákupu karet a papíry nejsou. Promyslím to.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2023 15:28

Záruka by měla být u výrobce, pokud je doklad od koupě karet, pak se registruješ na webu EVGA a hotovo.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2023 15:35

Tam vidím dva problémy:
1) Papíry nejsou.
2) Ještě jsem neviděl, že by šla záruka registrovat skoro rok po koupi.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2023 15:43

Bez zaruky mu nabidni 600, coz se mu libit sice nemusi, ale dava to urcitou vyjednavaci pozici ... a na 800 se domluvite.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2023 15:49

Já přinesu bednu a odejdu s nainstalovaným novým zdrojem. To mi za ty dvě stovky naprosto stojí než se s tím patlat sám ;-) Každopádně chlapi díky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2023 15:57

Papíry jsou vždy. Pokud to není čórka.
U Evgy je to pokud vím celkem jedno.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hilario 9. 1. 2023 14:43

Zdravím, píšu o radu ohledně serverového zdroje. Expanduji, nevyznám se v tom a některé značky co se se tady doporučují pro herní sestavy ani serverové zdroje nevyrábí. Momentálně používám herní 500W co jsem měl po ruce ale je to overkill jak uvidíte dole.
Server jede dlouhodobě průměrně na 150W s tím že to občas krátkodobě vyskočí na 180W. Dle mého úsudku tedy nějaký zdroj kolem 300W.

https://www.mironet.cz/zdroje+fc14418/?pn11061%7CTo=350

Díky moc za tipy.
Přílohy
Screenshot_20230109_142751.jpg
Hilario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 1. 2023 15:10

S klidem tam nech 500W a neres? Nizsi spotrebu to se 300W zdrojem mit stejne nebude, tristovky jsou vetsinou stejne jen 80bronz. GOLD je dobry treba BeQuiet P11 400W.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 1. 2023 15:23

Též bych to tam nechal. Funguje to? Tak to neřeš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 1. 2023 23:15

Tak mám to EVGA a skutečně můžu potvrdit, že problémy se zvukem přestaly. Zároveň, i když se FPS nezměnily, frametimes graf se narovnal. Tak jen kdyby to zajímalo, tak když má Radeon málo šťávy, nepustí do druhého portu zvuk :-D Jinak by člověk nic nepoznal.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků