Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Benjax 30. 7. 2014 10:16

Jakou skřín by jste doporučili pro ATX desku MSI Z87-G43, G3258 a R9 270 se zdrojem Corsair CX 430?
Chci aby bedna měla na frontpanelu USB 3.0. Cena +- 1500 Kč
Co říkáte na http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000002PBW ?
nebo třeba http://www.silverstonetek.com/product.p ... 65&area=en
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 30. 7. 2014 11:55

Než "Brutus", tak raději 200R od Corsairu, není třeba nic extra vymýšlet, ta je úplně jinde...
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 7. 2014 15:05

Asi tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod _jan91 15. 8. 2014 12:56

Má někdo reálné zkušenosti s Eurocase ITX 850 ? Jde mi hlavně o ten interní DC/DC měnič a spoludodávaný AC/DC adaptér...
Předpokládám, že 90W verze utáhne ITX desku s Celeronem G1620 a 2-3 3,5" HDD?
_jan91
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 8. 2014 13:18

Máz zkušenosti, a ne neutáhne. Ten externí adaptér dodávaný Eurocasem je křáp. Poloviční výkon je jeho limit pro delší životnost. Adaptér od Seasonicu, se kterým to taky Eurocase dodává má rovnou jasně napsané parametry 60W trvale, 90W špičkově. G1620+2-3 3,5" HDD budou běžně přesahovat těch 60W a ve špičce líznou i 90W. Takže nepřipadá v úvahu. Toto je skříň pro low-power kancl sestavu. Například 35W Celeron/Core i3 nebo Kabini či C1037.

Co se týče integrované DC-DC měniče, je to taky křáp a už při těch 60W výše, co musí konvertovat se zahřívá natolik, že není dobré odpojovat tu řehtačku od EC, co je v case.

A poslední připomínka, jak přesně si představuješ, že do té skříňky nacpeš 2-3 3,5" HDD? Nedáš tam ani jeden.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _jan91 15. 8. 2014 13:30

Šlo mi jen o to, že bych použil ten zdroj...skříň mám jinou. Vyšlo by mě to levněji než klasické pico s adpatérem. Bylo mi jasné, že to s kvalitou nebude nic moc ale zde na fóru jsem ji někde viděl v návrzích...
_jan91
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 8. 2014 13:56

Jenže v návrzích pro kancl počítače s poloviční spotřebou.

Pokud jsi ještě toho celerona nekoupil, tak můžeme něco vykoumat, jinak samozřejmě můžeš ten DC-DC měnič použít, ale bude to chtít modifikace (přidat pasivní chlazení na měniče) a foukat na něj. Všechno je to o teplotách.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Breby 15. 8. 2014 18:04

kuci montoval nekdo pocitac se skrini NZXT H440? jake mate s ni zkusenosti, jak chladi a jsou instalovane vetraky hlucne? jaka je vubec .o)) predem dik za odpoved
Pocitadlo: i5-4690K, 16GB, SSD 256GB, MSI GTX 970, NZXT H440, AOC i2360Phu
Audio/Video: Panasonic TX-L42ET5E, Yamaha YHT-398, Yamaha BD-S473, Dune HD Smart B1, Panasonic SA-PMX7, Fiio X1
Sluchatka: Beyer COP
Mobil/tablet: Samsung S8+/Samsung Note 10.1
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 8. 2014 18:07

NZXT vyrábí:
1) vysoce kvalitní profi skříně > 2000 Kč bez DPH;
viz např.:
NZXT H2
apod.
2) kolotočářské obludy < 2000 Kč;
viz např. Tvůj výběr.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Breby 15. 8. 2014 21:11

to Milanr1, diky za odezvu
- kolotocarska obluda = ze ma okno v bocnici, svitici logo a ze je moznost si rozsvitit, aby si videl na kabely pod stolem?
nikde jsem nevidel ze by vetraky meli LED diody, jediny co asi, ze sviti logo na krytu ( ale to nemusi svitit .o)) )
- mel jsi ji v ruce? instaloval jsi do ni PC? prosim podel se ze zkusenostmi

offtopic: kazdy ma vkus nekde jinde, kdybych chtel cernou pohrebni krabici koupim si R4. Mam rad netradicni reseni, tahle skrin me zaujala tim ze nema mista na 5,25" mechaniku, ma jednoduchy linky, neni jednobarevna a ma pekny layout ve skrini.
Kolotoarsky bedny podle me vypadaji trosku jinak, treba http://www.czc.cz/zalman-z11-plus-hf1-c ... r1s1c0olqa ( treba je dobra, nechci nikoho urazit )
Pocitadlo: i5-4690K, 16GB, SSD 256GB, MSI GTX 970, NZXT H440, AOC i2360Phu
Audio/Video: Panasonic TX-L42ET5E, Yamaha YHT-398, Yamaha BD-S473, Dune HD Smart B1, Panasonic SA-PMX7, Fiio X1
Sluchatka: Beyer COP
Mobil/tablet: Samsung S8+/Samsung Note 10.1
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 8. 2014 21:34

Je hezká, ale na bočnici bych stejně lepil pax...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 8. 2014 17:27

Zdravím,
chtěl bych překuchat střeva svého stávajícího stroje do nové skříně, která bude časem (počítám tak do 2 let) hostit i nové vnitřnosti.

Výběr se mi zdařilo zkrátit na dva kandidáty:
NZXT Phantom 530
Fractal Define R4

A dál se jaksi nemůžu rozhodnout. R4 jsem měl několikrát v práci, dost se mi líbí prostornost té skříně i celkově design je fajn. Na druhou stranu, NZXT taktéž nevypadá marně, byť vlastní zkušenost s touto skříní bohužel nemám - celkově vzato chybu (pravděpodobně) neudělám ani s jednou z těchto skříní. Nicméně - kterou by jste doporučili?

Jinak aktuální HW:
Core i5-750 @3,5 GHz
CoolerMaster Hyper 412S
Gigabyte GA-P55-UD3R
8 GB RAM
Seasonic SS-660XP2 F3 Platinum, 660W
ASUS Xonar Essense ST
2x HDD
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 8. 2014 17:33

Skrin shodne kategorie je ovsem toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001TS7

Nikoliv R4.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 8. 2014 17:47

Výběrová kritéria?
Bude skříň na stole, jasně viditelná => musí mít reprezentativní a vkusný ksichtík?
ANO:
=> jasný vítěz:
milsimr píše:NZXT Phantom 530

IMHO nebudeš zklamaný ani interním uspořádáním.
NE, strčím ji pod stůl:
=> dej přednost skromnému ksichtíku, ale funkčně dokonale vymakané:
milsimr píše:Fractal Define R4
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 19. 8. 2014 19:09

Phantom jsou pekne hnusny a prumerny skrine neumerne cene. Pokud to ma opravdu reprezentovat, tak to chce neco luxusniho, neutralniho (kdyz do kancelare prijde epileptik, tak abys misto dojednani obchodu nevolal sanitku) a kvalitniho bez rusivych elementu.

R4
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka