Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 3. 2016 16:26

Takže holky z kanclu nazveš slepicemi když USB vyzkratují kancelářskou sponkou, ale když se to tobě stane s řetízkem, je to chyba skříně? :lol: Je to rukama, oboje. Nejdřív koukám, pak dělám. ;)

Prach je řešitelný občasným vyfoukáním (popravdě, R3 mám nějaké čtyři roky a všechny konektory fungují i bez čištění), naopak má to umístění velkou výhodu v tom, že když je počítač na zemi, nemusím se kolem něj málem plazit abych něco připojil. Mám konektory hned po ruce, hezky na ně shora vidím, není problém s nimi pracovat rychle a pohodlně.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod soap mactravish 2. 3. 2016 17:12

Presne pre takýchto ľudí sa lepia na mikrovlnky nálepky že nie je vhodné v nich ohrievať mačku, poprípade na klávesnice upozornenie 20x10cm zástavou že hrozí riziko uškrtenia USB kablom
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 3. 2016 17:21

Tak kočku tuším ani nikdo nechtěl nikdy ohřívat. Co se pamatuju, tak ji chtěli vosušit :D
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Hanák 2. 3. 2016 17:45

Kolko ludi, tolko chuti. Niekomu toto umiestnenie vyhovuje (napr. Tebe).
Keby to nevyhovovalo nikomu, asi by sa to nepredavalo a nevyrabalo.
The Shitman píše:Takže holky z kanclu nazveš slepicemi ...

Bud tak laskavy a neprekrucaj moje slova. " holky z kanclu" som nazval "baby ekonomky-uctovnicky"

V druhom osdtavci som pouzil slovo "slepica", ale druhy odstavec (teda nieco ine) pojednava o "Konektory na hornej strane ... a nie o spominanej firme.

Aj tak si myslim, ze "holky" pracujuce s pocitacom, ked je to ich zamestnanie by mali mat nejaku tu pocitacovu gramotnost. Tak ako Ty asi nepchas klince do zasuvky 230V, tak by aj "holky" mali sa spravat k pocitacu trocha inak.
Nechcem urazat vsetky, ale nasli sa niektore co mali s USB konektora "jezka", teda nie nahodne padnutie sponky.
Hanák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 3. 2016 00:31

... ale ony to nevyzkratovaly.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod tombas 3. 3. 2016 07:53

Všechno má své pro i proti. čelní USB vstupy zase zvyšují riziko, že pokud je bedna na zemi a chodí se kolem ní, tak někdo tu flashku prostě ukopne. Prach bych nějak moc neřešil. Stejně je potřeba celý počítač jednou za čas vyčistit.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 3. 2016 20:57

Já občas vysaju konektory, jak vysávám prachové filtry, neumím si představit, že by byly konektory někde zepředu, jednak se dají ukopnout/zašlápnout flashky atp, zakopnout o káble čouhající atp, navíc na FD (a mini) jsou krásné dvířka a nic skříň zepředu nehyzdí, o pohodlnosti zastrkávání psal sh*itman.

Hanáku, tím žes to připsal o tom řetízku, tak ses do toho pěkně chytil a označil i sebe, že bys potřeboval nějaké školení, jak zacházet s PC, hlavně že na holky haníš se sponkama, ale sám máš přiblblej řetízek na flashce, který ti omylem zapadne do usb vedle, no, co dodat... každý nejsme neomylný a o chování se např. mé ženy k PC mám také své mínění :D
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod josa 17. 3. 2016 18:06

Ahojte, pozeram po dvoch skrinkach a neviem sa rozhodnut.
Zalman Z3 plus alebo R1.
Z3 v bielom vyzera pekne, ale R1 je zase odhlucnena, kazdopadne by ma zaujimalo ako su na tom s cable managmentom. Pri Z3 som tu cital, ze to nie je ziadna slava, ale stale sa mi zda, ze tam je toho miesta predsalen viac ako pri R1.

Ktoru z nich by ste mi doporucili?
Cenovy strop mam MAX 50€.
V bedni nebude vodne chladenie, a bude tam 2x HDD, 1 SSD a 1x DVD RW.
Odkial budem objednavat Fractal Design nemaju :)
josa
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 17. 3. 2016 18:45

Zalman je levnej střep, fakt není nic jinýho? Člověče, jenom na CeBITu jsem viděl možná přes sto skříní od pouhých několika značek. Na trhu je toho *****, proč všichni chtěj papírovej Zalman kterýmu se až loupe barva, jaká je to kvalita?
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod josa 17. 3. 2016 18:51

Odkial budem kupovat maju len: akasa,CoolerMaster,Eurocase,Zalman,modecom,evolveo. :D Takze preto.

A aktualne mam rozvrzanu noname skrinu. To PC poskladam, dam na miesto a z toho miesta sa velmi dlho nepohne, takze tak.
Naposledy upravil josa dne 17. 3. 2016 18:53, celkově upraveno 1
josa
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 3. 2016 18:53

Jedno "lepší" než druhé. Kup jinde.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Behemot2077 17. 3. 2016 19:10

Cooler Master má hodně slušnejch skříní. Resp. maj. portfolio obrovský, dá se tam vybrat od strohejch obyčejnejch kusů po nějaký futuristický hrůzy :D Osobně preferuju nějaký verze CM690 II, ale maj furt něco novýho…musím se tím prohrabat, ukazovali mi novej MasterCase a eště snad něco.

I Modecom tam měl jednu rozumně udělanou, ačkoli degin, no. Většinou dělaj spíš kancelářský.

KineCZek: ne, vopravdu není jenom fraktál a pak fraktál. Sice jsou ty skříně obecně lepší, ale taky nestojí litr. Mě osobně úplně nevyhovuje žádná, za tu cenu mi tam furt něco chybí. Konkurence je obrovská.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Pekes 29. 3. 2016 16:38

Dobrý den.

Víceméně jsem čekal na nedostupné E3 a svou představu mám, zbývá jen doladit detaily vyváženého celku. Hledám kvalitní chlazení s bezproblémovým chodem v kvalitní skříni.

Seasonic Fanless Platinum 520W
Supermicro X11SAT-F
Kingston 64GB ECC DDR4 KVR31N15D8K2/32
Xeon E5-1245 v5
Kingston KC400 512GB SKC400S37/512G
HGST 7K6000 HUS726030ALN610 BTRFS Raid 10
Sapphire Nitro Radeon R9 380 4GB D5 Backplate

Tonga (Antigua) Pro s architekturou GCN1.2 ve smyslu primárních možností, sekundárně výkonnostní záležitost. Do sestavy si s vyjímkou fatálního problému mluvit nenechám, skříň s chlazením se musí přizpůsobit sestavě.

Díky za návrh.
Pekes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 29. 3. 2016 16:58

Velikostně jak?
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Pekes 29. 3. 2016 17:06

Midi s ideální velikostí do 240 x 510 x 580 mm - pracovní stůl IKEA Fredde ID: 50219044
Pekes
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka