Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maleg 30. 10. 2011 20:03

The Shitman píše:Proč se na to nezeptáš ve svém vlákně s výběrem sestavy? viewtopic.php?p=8438371#p8438371

Nejvíc se tomu blíží Fractal R3 v nové revizi, ale zatím (mi?) není známo datum vypuštění na trh a kromě předního USB3 nebude mít nic moc navíc. Má pevná dvířka, což je plus pro hluk a mínus pro ten panel - co je důležitější, to zvol sám. Má výborné chlazení a boduje cenou.

Tak Fractal s USB 3 už je v nabídce http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400890UR1NY1DPQ
maleg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 10. 2011 20:34

Děkuju moc za informaci. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod humbuk 5. 11. 2011 16:39

Prosím o pomoc s hledáním futrálu pro HTPC.
Jsem limitován rozměry: výška max. 14cm a hloubka max. 33cm.
Case by měl být pro desku mini-ITX; 2,5HDD; nejlépe pro klasickou ne-slim mechaniku a vepředu by mělo být co nejméně čudlíků,vstupů a výstupů.
Moc se mi líbí Lian Li PC-Q09A - jenže má mechaniku slim a tu sehnat se stříbrným čelním panýlkem je nemožné.
http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=414&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=64
Designově zle nevypadá NesteQ MS550, jenže má dost málo větracích otvorů a prostor pouze pro 4cm větráček.http://www.nesteq.net/gb/products/cases/ms550/
Poslední odpovídající co jsem našel je SST-LC04S-300 . ta je ale dost na hraně s finančním limitem. http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=69&area=en
Pokud by jste někdo měl typ ještě na něco zajímavého, budu rád. Díky
Naposledy upravil humbuk dne 5. 11. 2011 19:56, celkově upraveno 1
humbuk
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 11. 2011 17:49

Q09 jsem mel parkrat v ruce, kdyby ses chtel na neco zeptat, jsem k dispozici.

Sachta je pro SLIM mechaniku, ale u vic nez poloviny kusu o milimetr nesedi, takze budto musis mechaniku necim vypodlozit a sehnat delsi sroubky, nebo kup rovnou mechaniku SLOT-IN. Osobne volim radeji slot-in.

Skrin obsahuje aktivne chlazeny VELMI HLUCNY zdroj, kdyz z nej ale sundas krytku i s ventilatorem, pasivne se bez problemu uchladi - ver mi.

Skrin obsahuje i VELMI HLUCNY bocni ventilator. Nahrada je mozna za Noctua R8 + ULNA adapter a dynemicke SW rizeni otacek, nebo R8 + 2ks ULNA adapteru, s tim, ze otacky nechas natvrdo na maximu. Se dvema ULNA adaptery je ventilator tak akorat (ne)hlucny a odsavat stiha.

Do skrine se DA dat s klidem ASUS ITX s AMD E-350 a nad to stahovacimi pasky Noctua S12B-ULN. Lze osadit i klasickou ITX desku s LGA1155, na ni posleze Shuriken, nebo BIG Shuriken.

USB3 je v Q09 reseno kabelem, ktery se vyvadi dozadu, do klasickych USB portu ze zadniho I/O panelu desky. Pokud chces pripojit ty porty dovnitr, musis jeste sehnat zaslepku s konektory a kabelem, snad mne chapes, jak to myslim.

Celkove je ale Q09 na HTPC potreby idealni skrin.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod humbuk 5. 11. 2011 20:54

-gemo604: ta skříň je hluboká 44cm, takže to se bohužel nevejdu.
-KineCZek: díky za rady, slot in mechanika bude určitě hezčí, ale bohužel pokud půjdu do stříbrné krabice, tak prostě není možné sehnat slim mechaniku se stříbrným krytem. Takže pokud nebudu chtít kazit design krabice, tak nezbude než sáhnout po externí mechanice, kde jsem zatím také nenarazil na žádné extra pěkné kousky.
Ohledně zdroje, tam problém nemám, budu tam dávat desku Asus AT5IONT-I DELUXE, která je již dodávána s pasivně chlazeným zdrojem. Tím pádem jsem vybíral case PC-Q09A. Ty popisuješ PC-Q09FA, který je se zdrojem jaký uvádíš, ale jestli říkáš, že pokud odpojím ventilátor uchladí se pasivně, tak možná ještě zvážím pouze desku AT5IONT bez Deluxe, který kromě zdroje nemá ještě Wifi,BT a DO... no ještě to budu muset promyslet, ale rozhodně díky za praktické rady.
humbuk
Junior

Odeslat příspěvekod Illidan_666 10. 11. 2011 17:29

Dobrý den,
vybírám skříň ke své uln sestavě ovšem nevím jestli si mohu dovolit ultra tichou skříň, protože jsou málo chlazené a k mé sestavě s nvidia GTX 560 a intel core i7 to bude stačit?
Mám vyhlédnuté dvě a chtěl bych váš názor která je lepší či jestli obě nejsou špatné a doporučili by jste mi jinou?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=93057
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=90421
Illidan_666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 11. 2011 20:41

Hledas Fractal R3 s moznosti osazeni 6x Noctua S12B-ULN, s odhlucnenim, s USB3.0 (internim!) portem a s velmi dobrou cenou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 11. 2011 09:54

Fractal R3 = standard pro herní PC.

NZXT H2 = profi:
+ větší (i největší chladiče CPU bez problémů)
+ kvalitní ocel
+ 3 pozice 5,25" (např. pro Himuro, DVD/BRD, ...)
+ speciální externí zásuvka pro jednoduché připojení e-SATA;
+ ruční třípolohový přepínač ventilátorů;
+ nenápadně elegantní (= subjektivní).

CoolerMa​ster Centuri​on
- nemám zkušenosti;
- malý rozměr = 210 x 415,5 x 505,2 => není možná instalace dlouhých VGA ani velkých chladičů CPU.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wladas13 21. 11. 2011 03:16

Hladam vhodnu skrinu na domaci fileserver (asi na atome)
Bude zavreta niekde v skriny takze design a odhlucnenie nieje dolezite.
Podmienka je miesto na co najviac diskov.
Budu pravdepodobne maximalne 4. Lenze budu vrcat premerne 10h denne preto by nebolo zle aby boli od seba viac vzdialene (medzi kazdym nech je volny slot)(popripade mi kludne napiste ze to neni nutne)

Z toho my vychadza ze by mala mat skrinka aspon 6 pozicii na 3,5hdd
Vhodny bude aj jeden vonkajsi 3,5" slot na citacku kariet (neni podmienka)
Slot na DVDrom netreba vobec.

Cena je flexibilna, podla uvazenia.
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 11. 2011 03:28

Nektera CM Elite by vyhovovala? (nechce se mi vypisovat typy, bez na czc - skrine - vyhledat dle parametru)

Nemyslim, ze je potreba mit mezi disky mezeru celou jednu pozici, ale presto tomuto pozadavku tak nejak vyhovi, kvalita je v ramci ceny velmi dobra.
Kdyz by jsi mel pripadne nekdy obsadit vsech 6 disku a mel z toho tezkou hlavu tak tam fouknes AC F12 aby to ofukoval.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wladas13 21. 11. 2011 03:36

nie, pochybujem ze ich niekedy bude 6 :))
no presne toto som potreboval pocut, ze nevadi ak disky budu blizko seba
z Elite si potom urcite lahko vyberiem
dik
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 11. 2011 16:27

V tomhle případě:
wladas13 píše:Bude zavreta niekde v skriny

to vadí dost.
Co s tím?
A/ Profi skříň:
libovolný profi bigtower je vybaven dostatkem pozic pro HDD: lze instalovat i do pozice 5,25" díky redukci.
B/ Organizace:
umístění NAS do volného prostoru ve sklepě/špajzu apod.
Jaký máš důvod cpát server do nábytku? :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wladas13 21. 11. 2011 16:30

aby nebol na ociach a HLAVNE aby ho nebolo pocut :roll:
urobim nejake jednoduche vetranie v skrini, nieco ako v racku :D
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 21. 11. 2011 16:36

Hlavně aby mohl stroj dýchat, protože jinak ho spolehlivě uslyšíš i přes tu skříň. tedy alespoň do doby, než se upeče úplně.

Vážně by bylo lepší umístit to někam jinam, jestli na to máš podmínky.
The Shitman
Ex-moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka