Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kar666 8. 7. 2013 14:56

kar666
Junior

Odeslat příspěvekod Mastegl23 8. 7. 2013 16:14

Tak je hotovo, stěhování ze staré bedny do nové je za mnou :) Nikdy jsem si PC sám nestavěl, takže to byla docela nervózní premiéra...

Stěhovalo se ze skříně Sileo 500 do nové Fractal Define XL R2 Black a zároveň s tím jsem měnil i chladič CPU ze Scythe Ninja 2 (+Noctua fan) na Noctua NH-D14. Tímto bych chtěl Fractal i Noctuu pochválit, jelikož vše bylo perfektně zpracováno a připraveno a i pro amatéra, jako jsem já, byla radost PC sestavovat, takže tuto kombinaci mohu včele doporučit.

Jediný problém byl s mojí kombinací desky Asus P7P55D, Noctua NH-D14 a GPU 5870. Všechno je to na mikrometr natěsnané na sobě a spony větráků na chladiči se přetlačují o místo s grafickou kartou! Ale vešlo se to, uff 8-P Nutno podotknout, že Noctua na to na svém webu korektně upozorňuje... :tleskani

Přestavbou jsem získal ještě větší ticho (i když prozatím dočasně funguji i se 3 původními Fractal fany regulovanými na 5V -> čeká se na skříňové Noctuy), skvělou možnost cablemanagementu, kdy jsem se zbavil té HRŮZY ze Silea, decentní a líbivý design, ale především ultimátní rozdíl v chladícím výkonu. Teploty po regulaci mám v IDLE nyní o 6°C nižší a v zátěži o pro mě neuvěřitelných 17°C nižší! :) No nic, jde se taktovat :-D

Nakonec přikládám foto před a po přestavbě. Stav po přestavbě ještě není finální, jelikož čekám na ty Noctua fany, takže kabeláž je zatím ještě docela provizorní (ale i tak 1000x lepší než v Sileu :-) )

Před: klik pro zvětšení...
Obrázek

Po: klik pro zvětšení...
Obrázek

BTW kabely od toho zdroje Enermax mají délku také na milimetr přesnou, vše vyšlo jen tak tak, hlavně pak přídavné napájení grafiky a základní desky :)
BENQ 32" BL3200PT, Intel Core i5-750 2,66GHz @ 4,0GHz, Noctua NH-D14, NVIDIA GTX970ME, ASUS P7P55D, Kingston 12GB DDR3, Crucial MX500 1TB, WD CB 640GB + CG 1500GB + Himura, Enermax PRO82+ 525W, Fractal Define XL R2 + 4x Noctua NF-S12B ULN
Mastegl23
Junior

Odeslat příspěvekod Mitechell 10. 7. 2013 18:56

Zdravím,

pročetl jsem si celé téma a musím konstatovat, že vybrat tu správnou skříň je tedy tvrdý oříšek který se mi stále ne a ne a nedaří rozlousknout.
A tak doufám, že se tady najde někdo ochotný mi poradit, pomoci s výběrem vhodné case
(CPU i5 4670K + MB Asus Gryphon & Armor Kit + GPU GTX 760 Evga + HDD + SSD)
nebo by me alespoň popostrčil tím správným směrem.
Hlavní vlastností je dobrý chladící system a pak samozřejmě i nějaké částečné odhlučnění, ale důležitým prvkem je i decntní design.
Původně jsem byl rozhodnutý, že bych vzal FRACTAL Define Mini, ale nejsem si zcela jistý zda-li by to nechtělo něco většího třeba na způsob BITFENIX Shinobi Window nebo ještě o kousek rozměrnější BITFENIX Raider nebo Corsair 550D Obsidian, a ještě mi do oka padla samozřejmě FRACTAL Define R4, jenom si nejsem jistý tím, zda-li ty větší skříně zase nejsou zbytečnost či naopak vzhledem k taktovacímu procesoru nutností.
Je to moje první pevná sestava, přecházím na ni z ntb téměř po 7mi letech a tak budu vážně vděčný za jakoukoliv radi či pomoc.
Předem díky moc
A na závěr jsem ještě objevil tuto skříň od Corsair
https://www.alza.cz/corsair-350d-obsidi ... 418172.htm
Mitechell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 7. 2013 19:06

Všechny skříně, které jsi vyjmenoval, jsou dobré, z žádnou z nich chybu neuděláš. ;)

ATX vs. mATX zas tak nevadí. Resp. u levných skříní ano, ale u dobře chlazeného Fractalu ne.

Při výběru se pohlídej možnost osadit alespoň čtyři ventilátory (dva vstup, dva výstup), pozici pro zdroj na dně skříně a dál se může hodit odhlučnění (tady určitě ne v kombinaci s prosklenou bočnicí, to muselo vymyslet nějaké pako z marketingového oddělení) a přední USB 3.0.

Za mě Fractal R4 nebo Mini z těch odhlučněných a třeba takovou Corsair Carbide R300R z těch neodhlučněných. Ve všech případech počítej s výměnou ventilátorů. Dodávané jsou bohužel nic moc.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 7. 2013 19:07

pokud nemas nejaky fakt dobry duvod (velikost grafarny, pocet pozic 5.25 pozic apod) tak objem skrine nema na chlazeni vliv. podstatne je airflow.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mitechell 10. 7. 2013 22:20

Děkuji za radu, v tom případě bych s nějvětší pravděpodobností vzal Fractal Mini.
A ještě jaký ty ventilátory jsou na výměnu optimální..?
Mitechell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod w.i.n.k.i 11. 7. 2013 18:45

Ty ventilátory nejsou doopravdy nějak dobré u té R4? Chtěl jsem přikoupit další dva a rozhodoval jsem se mezi tím co tam již jsou (Fractal Design Silent Series R2) a těma Arctic-Cooling Arctic. Bude nějaký znatelný rozdíl mezi velikosti 120 a 140, aby stál za příplatek více než 100 Kč? Dávat 500kč se mi momentálně nechce.
w.i.n.k.i
Junior

Odeslat příspěvekod Mastegl23 12. 7. 2013 19:15

Arctic Fany osobně neznám, ale mám teď novou Fractal XL R2 a původní Fractal "SILENT" fany musely hned pryč. Jsem tak trochu fanda do ticha, takže místo nich šly Noctua fany :) Ale ty Fractal fany, ač byly nové, tak vibrovaly s celou skříní, což hlavně v noci byl nepříjemný zvuk a i když jsem je měl zregulované pouze na 5V, tak i tak byly slyšet (a vibrovaly :) ). Takže za mě také doporučuji se jich zbavit.
BENQ 32" BL3200PT, Intel Core i5-750 2,66GHz @ 4,0GHz, Noctua NH-D14, NVIDIA GTX970ME, ASUS P7P55D, Kingston 12GB DDR3, Crucial MX500 1TB, WD CB 640GB + CG 1500GB + Himura, Enermax PRO82+ 525W, Fractal Define XL R2 + 4x Noctua NF-S12B ULN
Mastegl23
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 12. 7. 2013 19:48

w.i.n.k.i:
Kdosi tady říkal, že f14 jsou hlučnější, a nejdou tak nízko zregulovat, už si to přesně nepamatuji. Když se ale kouknu, tak mají oficiálně udávané rozmezí od 550, což je o 50 míň než u F12 PWM, kde se pod 600 nedostaneš.
Každopádně F12 jsou prověřené a spolehlivé, s nimi chybu neuděláš.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 7. 2013 21:25

mozna speeddan keca, ale aktualne mam na F12PWM nejakych 380rpm.
taky je rozdil mezi "na kolik lze stahnout", "na kolika se dokaze rozjet"
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod spree 12. 7. 2013 21:30

Ahoj, budem mat tuto grafiku MSI:
http://www.czc.cz/msi-n670-pe-2gd5-oc_2/110647/produkt

Doteraz som mal len referencne grafiky, ktore vyfukovali horky vzduch priamo von, ale tato grafika vyfukuje horky vzduch i do bedne, preto moja zakladna otazka je, ci to zvladne tato moja skrinka v pohode uchladit?
http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... malo_penez
Mam verzi s plechovou bocnicou.
Osadeny mam 12cm ventilator vpredu a 12cm vzadu.
Mozem osadit este jeden 8cm na bocnicu, to je vsetko.
Zdroj je semipasivny, zapina sa len vo vacsej zatazi, ale da sa prepnut na staly chod.

Ak neuchladi, vyberam z tychto dvou bedni, mozem ich mat za rovnaku cenu:
http://www.czc.cz/fractal-design-arc-midi/95102/produkt
http://www.czc.cz/antec-three-hundred-t ... 45/produkt

Dik.
spree
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 7. 2013 21:46

Pokud tu kartu kupuješ jako novou a za plnou cenu, nedělej to.

V tvé skříni se pochopitelně uchladí. Bude sice mít o něco vyšší teploty než ve skříni, kde se o průvan stará ventilátorů šest, ale problém by to být neměl. Samozřejmě dost záleží i na zbytku sestavy.

K vybraným skříním... Kvalitní jsou, copak o to, ale osobně bych nevybral ani jednu z nich. Nevidím důvod, proč kupovat za stejnou cenu radši tohle, než třeba Fractal R4 nebo podobnou odhlučněnou a celkově vymakanější skříň. Leda design, tam je to dost individuální.

Z neodhlučněných bych šel do obyčejného Corsairu Carbide 300R (nebo klidně i levnější 200R). Splní všechno, co má, a navíc je za zajímavější peníze.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod spree 12. 7. 2013 22:15

Procesor mam i5-3330 so stock chladicom.
Ten fractal mozem mat od kamosa za vyhodnu cenu, preto sa na neho pytam, o trochu nizsiu nez ten Antec.
Preco nemam kupovat tu graf. kartu?
spree
Junior

Odeslat příspěvekod Mitechell 13. 7. 2013 11:10

Tak jsem nakonec objednal tuto skříň http://www.tiphardware.cz/cooler-master ... -pure.html , decentní design, krytý vrchní I/O ovládací panel, dostačující chladící system, prachové filtry, odhlučnění, přední dvířka lze nasadit z levé nebo pravé strany - takže nemusím ani provádět velké úpravy se stolem atd. ;-)
Mitechell
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka