Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prof.j.v 14. 8. 2018 23:42

Cokoliv od Fractal je univerzální. Vypadá to jako "lednice" ale ty skříně jsou opravdu kvalitní. Pokud vyloženě chceš něco extra jsou tu i jiní výrobci, ale s Fractalem chybu neuděláš.

Já měl i skříň za 12 tisíc a co se týče kvality tak fractal který stál 3400,- Kč byl kvalitnější než skříň za 12k. Za mě s fractalem chybu neuděláš a je to částečně odhlučněná skříň, která je praktická a tichá. Mladým lidem se možná nebude líbit kvůli vzhledu, ale starším a nebo vyloženě lidem, kterým jde o ticho bude dobře sloužit. Mé zkušenosti s těma skříněma...
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 8. 2018 07:07

Ze srdce i z duše mi ten kluk mluví.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 8. 2018 07:44

Jsou kvalitní, ale jsou i kvalitnější skříně co nestojí 12k. :) A jsou jen o trošku dražší. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R4YNE8 19. 8. 2018 12:51

Ten umírněnější vzhled modelů od FD je spíše výhodou, působí dražším dojmem než ve skutečnosti jsou. Žádná blikátka, zbytečné nevzhledné otvory. Vlastně každá PC skříň je lednice, když jsme u toho.

Oproti dražším, "top" skříním vidím jedinou nevýhodu a to ve slabší tloušce plechu a použitém samostatném materiálu (plech x hliník).
R4YNE8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 26. 9. 2018 23:56

Ono je toho více. Není to jen plech a tloušťka. Například u skříně za 12.000,- Kč co mně tehdy stála byli pozice na disky z umělé hmoty bez jakýchkoliv vibračních gumiček. Navíc ty pozice na pevné disky se doslova rozpadali. Abych to řekl na plnou pusu nebylo to jištěné a prostě ty pevné disky chrčeli jak kráv* naproti tomu to Fractal vyřešil inteligentně a to gumičkama a taky samotným návrhem. Si vem, že skříň v době pořízení stála 3400,- Kč a jiný výrobce měl skríň za 12k. a tenhle "nešvar" tam prostě byl. Prostě ty pozice na pevné disky.. rozpadali se... každý o tom věděl... samotná skříň vypadala na první pohled krásně, ale měla své vady. To že dnes skříň stojí pouze "8700" ji stejně nezachrání.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Sesitek 15. 10. 2018 13:04

Ahoj,

chci se zeptat, na názor na tyhle skrine:

Chci jednuduchou, hezkou a tichou skrin, do ktere se snadno dostanu.

Nechci zadny blikaci veci, svitici kontrolky, zadny barvicky, digitalni displaye a spol. Chci jednoduchost.

Tohle sou mi kandidati.

tahle neni moc hezka, ale je to nejnovejsi model:
https://www.czc.cz/be-quiet-silent-base ... 58/produkt

tahle se mi libi vic, ale nevim, zda se ty dirky nezaprasi a jestli neni osizena nekde:
https://www.czc.cz/cougar-panzer-okno-c ... 87/produkt

popripade nejaka inspirace? :))

Jo a chci stredne velkou skrin.
Naposledy upravil Sesitek dne 15. 10. 2018 14:26, celkově upraveno 1
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod Baxos 15. 10. 2018 13:05

Fractal design si nepozeral? FD Define R5 alebo Mini C.
Prečo? overené, funkčné, jednoduché

Tieto skrine nemusia byť zlé, ale otázne, či niekto iný má skúsenosť s nimi.
Tá Cougar navyše vyzerá, že je presne na to čo nechceš určená (svetielka a pod.)
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Sesitek 15. 10. 2018 14:31

Takze asi mas na mysli neco takoveho?

https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 45/produkt

-- 15. 10. 2018 15:34 --

Jo a jeste se chci zeptat, existuji skrine, ktere maji atestace na zdravotni nezavadnost?

Asi blby dotaz, ale proc se nezeptat.
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 15. 10. 2018 15:55

Jakoze kdyz ji budes 4h denne olyzovat a okusovat, tak z toho nebudes mit pupinky az na zadku?

Ja bych ocekaval, ze treba latky, u kterych je zdravotni riziko i pri dotyku se v EU vubec nesmi pouzivat. Na druhou stranu to asi malokdo testuje.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod malay 15. 10. 2018 16:54

https://www.czc.cz/corsair-carbide-330r ... 15/produkt /Pokud neplánuješ vzduchový chladič vyšší než 160mm, s větší vodou problém nebude, nahoru vleze radiátor 280mm. Dokud skříň nezačne hořet, žádné zdravotní riziko nehrozí :-)

Pokud nechceš světýlka, k čemu ti je skříň s oknem? Abys pohledem před zapnutím zkontroloval, že je vše na svém místě a nic se neztratilo? Ventilátor se točí. To mi nemusíš hlásit, to vidím... :-)
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 10. 2018 18:54

Já skříně k večeři koušu doma každý den. Když zrovna není skříň, nepohrdnu monitorem. Nejchutnější jsou CRT správně do křupava.

To se nemá? :hm
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baxos 16. 10. 2018 06:47

Stavil by som sa, že v Amerike to niekto skúšal a potom žaloval spoločnosť, že nenapísali do manuálu, že skrinka sa nemá obkuskávať...
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 16. 10. 2018 11:14

Sesitku, tvůj dotaz mě úplně hlava taky nebere a žádný světlýlka blikátka, ale skříň s oknem? může být i menší Define C a dělá se i bez okna..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 16. 10. 2018 11:46

Tak jsem si si prohlidnul tu Fractal Design.

tuhle:

https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 34/produkt

A moc se mi libi.

Ale nelíbějí se mi moc ty nožicky dole, nevíte někdo, zda se s tím dá něco udělat.

Jo, a hlavní problém.

Vršek, jako nahoře ten plech. Má v sobě nějaké divné okénko a hrozí, že tam néco zezhora nateče. Moje stará skříń, tam to okénko nemá. Dá se dokoupit plech nahoru bez okénka? Hm?

Díky.
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 10. 2018 12:06

Nožky mají účel. Zdroj je dole, takže vzduch musí mít cestu i pod skříň, odkud je nasáván. Designové provedení je různé, ale nevyhneš se jim.

Horní "divné okénko" pak funguje jako výdech vzduchu. Rychlé opáčko fyziky ze základky - teplý vzduch stoupá vzhůru. Proto prakticky každá moderní skříň má nějakou perforaci stropu - nemusíš pak ukecávat fyziku a tahat vzduch, kudy se mu přirozeně nechce. BTW, skříně, se kterými jsi na začátku přišel, jsou taky tak stavěné.

Základ všeho tedy je nebýt bordelář a na bednu nic nelít. A nenaučit tam lehat kočku - mají rády teplo, tak se jim tam líbí. Takový počítač jsem nedávno musel kuchat a líbilo se mi to o cosi míň, než té čtyřnohé línající potvoře.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků