Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David_1 29. 6. 2020 09:15

Limit nemám. Klidně bych dal i víc než ty 4000, když za tu cenu dostanu něco, co bych za méně peněz nedostal. Ale zdá se mi, že 4000 za kus ohnutého plechu je hodně. Nechci žádná světýlka, skleněné bočnice, chci jen dobře větranou a tichou skříň.
David_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 6. 2020 09:27

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 8. 9. 2020 10:50

Potřebuji skříň pro starší PC.

Takže je tam MB P8H67-M PRO - rozměr mATX

Jedna grafika do PCIe Sapphire HD 5670 512MB

2xHDD 3,5"
1xDVD

Zdroj enermax 350w

Takže požadavky:

Skříň:

co nejmenší
musí se tam vlézt MB rozměru mATX + grafická karta do PCIe

1 pozice pro normální DVD mechaniku
2x pozice pro 3,5" HDD s možností později místo HDD dát i 2,5" SSD

Aby byla rozumě tuhá a nerezonovala, na skříňi stačí pouze tlačítko na zapnutí, netřeba žádné konektory - případně pouze USB2

Budu kupovat v tsbohemii takže aby byla v tomto obchodě pokud možno.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 9. 2020 12:17

Tohle by mohlo jit.

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000005KG4

Nic extra ale necekej. Rezonancim od HDD spise zabranis silentbloky. Poradnou skrin v mATX ... zkusit bazarove male Silencio 352: https://www.mironet.cz/cooler-master-si ... +dp207540/
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 5. 2021 21:51

PC jsem deklasoval na konzoli a chtěl bych si ho hodit na opačnou stranu od receiveru pod televizi. Aktuální skříň Cooler Master Elite 371 musí být stranou na zemi a moc se mi sem nehodí.

mATX skříně naležato jsem našel prakticky jen od značky Silvestone, konkrétně jsem vyhlédl tohle: https://pc-skrine.heureka.cz/silverston ... /#prehled/

Komponenty, co tam přijdou:
Deska DS3H
CPU Ryzen 3500x s Arctic Freezer 13 (kvůli tomu možná nepůjde mechanika, to jsem schopen oželet)
GPU XFX RX580 XXX
Zdroj Seasonic SS-400ET F3 400W Bronze 80Plus

Pokud jsem neudělal někde chybu, mělo by se to vejít. Nevím, jestli počítat s výrazně horšíma teplotama. Ten aktuální Cooler Master mi to kdovíjak cool taky nedělá, i když jsem dal větráky všude, kde šly (ale tam je problém hlavně s grafikou, která má podle mě malej pasiv a hlavně temp target snad 85°C). To bych udělal i u toho Silvestonu pochopitelně.

Použití PC: většinu dne Ethereum, večer kancl + hraní, Plex server.

Takže co myslíte? Hodily byste 65 W CPU a 180 W grafiku do něčeho takovýho?

Díky
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buccaneer87 6. 1. 2022 21:48

Ahoj,

mohl by mi prosím někdo poradit skříň vhodnou pro RTX 3080 MSI GAMING TRIO?
Zn spěchá, cenu sem měl představu tak kolem 2k (pokud bude nutně potřeba, tak jsem schopnej dát víc) a s dobrou airflow :)
Další komponenty co budou ve skříni:
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
ASUS TUF GAMING B550-PLUS - AMD B550
Seasonic FOCUS GX - 750W

Děkuju
Buccaneer87
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 1. 2022 21:55

Fractal S.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buccaneer87 6. 1. 2022 22:15

Fractal Design Define S to je ona že?

-- 6. 1. 2022 22:19 --

a ještě se zeptám. nevíte jestli je ta skříň dodávána s nějakou rozdvojkou na ventilátory? mám jen 3 konektory na desce a mám ještě 4x120mm ventilátory. Myslíte, že by bylo vhodný koupit toto https://www.czc.cz/akasa-pwm-fan-splitter/95495/produkt

Uvažuju, že bych ty 2 osazený 140mm dal dopředu, 1x 120mm na bok a dozadu a 2x 120mm nahoru, takže bych nejspíš potřeboval 3 rozdvojky.
Buccaneer87
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2022 00:35

Bude fungovat
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 1. 2022 07:22

Optimálně na jeden konektor a na bok se vykašli... BTW furt je to stejný dokola.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brutulus 20. 3. 2022 10:22

Ahoj. Má smysl v dnešní době kupovat starší case BE quiet Dark 700? Celkem se mi líbí a cena kolem 3 000 Kč mě přijde dost dobrá. Děkuji za každou radu.
brutulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 3. 2022 10:34

Co do toho chceš dát za hw? Cena té skříně je dobrá a celková kvalita je naprosto pohodová. Takže pokud nemáš v plánu highend komponenty se 600W spotřeby, nebál bych se jí.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brutulus 20. 3. 2022 10:53

Takový průměr cca Intel Core 12 600,B660,do budoucna max GTX 3070.
brutulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 3. 2022 17:14

Naprosto s rezervou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 21. 3. 2022 17:32

OT: Záleží hodně na HW. V minulosti jsem měl BIG TOWER skříň od společnosti Silverstone a model Raven RV01. Na svou dobu drahá, futuristická skříň, kde základní deska byla opačně stejně tak GPU.

Problém nastal až po přidání druhé grafické karty do Crossu (AMD RADEON R9 290x Saphirky) (Hawaii karty byli nejen žravé, ale teploty až nesnesitelně vysoké) při delším hraní jako například Guild Wars 2 (Která je mimochodem náročná i na procesor) se stalo to, že z počítače jsem měl doslova "vysavač" a teploty ve skříni při hraní byli tak vysoké...ani nebudu psát, že HDD dosahovali teploty 64C°a GPU jelo přes 99°C pak nastal throttling a frekvence šla rapidně dolu stejně tak jako FPS.
Myslím, že ale tohle je dnes už minulost a dnešní RTX karty jsou na tom lépe.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků