Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2015 17:14

Cokoliv N nechces. Na Celeron/Pentium s integrovanou grafikou Silencio klidne, ale tam staci Alpine 11 PRO.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libor007 17. 9. 2015 21:19

Co je špatně na těch N coolermastrech? Po netu je plno recenzi a celkem pozitivnich. Radši teda ten fractal 1300? Na nej jsem nic moc nenasel...
Jinak kdybych sel do odhlucnene case. Da se rict o kolik rekneme subjektivne procent ztisi silencio 352 sestavu s arctic freezerem 7, beznym zdrojem(corsair 430cx, seasonic 400) na i3 cpu?
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod libor007 20. 9. 2015 13:13

Chlapci, budu mimo svého pc řešit taky sestavu pro mladého tzn pokukuju po levnější case. Mám doma cpu chladič hyper 212+ vysoký 159mm a rád bych ho využil k tiššímu chlazení. Půjde to na i3, nejspíš bez samostatné grafiky. Dotaz zní: vleze se do zalmana z3 tak vysoký chladič? Alternativně jsem se díval i na trochu širší Z1, která ale má pouze 1 přední a 1 zadní ventilátor, což mi dnes již připadá málo, jelikož bych rád větráky trošku zpomalil.
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 9. 2015 13:57

Proc to chces za kazdou cenu balit do zhranatele plechovky od piva?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libor007 20. 9. 2015 14:41

Nejaky navrh misto nijake odpovedi?
edit: dival jsem se i na fractal 1500, ale tezsi (silnejsi plech?) je na tom lip zalman
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 9. 2015 16:23

Core 2300 napr.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libor007 20. 9. 2015 17:31

Ten uz je velky, chci mATX, coz jsem zapomel dodat. Je treba vzit v potaz, ze core 1500 je o 1/3 drazsi oproti zalmanovi. Pro sebe bych asi bral spis define mini, ale u mladeho to tak hrotit nechci. Samozrejme ale nechci skudlit za kazdou cenu...
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 9. 2015 18:28

Core 1300 = "dvatrojka v mikru".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libor007 23. 9. 2015 12:25

Tak jsem vzal jako budoucí synův case zalman Z3. Vysoký chladič cpu se pro foukání nahoru vleze naprosto v pohodě. Při zadním tlačení vzduchu se jedna heatpipe dotýká bočnice v místě, které ještě není vypouklé. Mít o milimetr míň, tak je v pohodě. Jinak case samozřejmě papírovější, ale cena dobrá a hlavně oproti starému case zdroj dole a super možnosti pro větrání. Nic nedrnčí, takže ok.
edit: pro horní a zadní fan jsem použil regulátor z case, přední hrkač přímo na molexu jsem zapojil na 5V. Chladič hyper 212ky točí v idle 650ot. Počítač je tedy v rámci běžné sestavy rozumně tichý. Zatím spokojenost a po upgrade na intel koupím i ty F12 a je možné, že si také vystačím se zalmanem..
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod libor007 29. 9. 2015 10:51

Chlapci, co je dobré proti přenosu vibrací ze zdroje na case? Pro case fany mám objednané ty gumové kolíčky. Co tedy ten zdroj? Viděl jsem nějaký rámeček z gumy. Neměl by být zdroj kostrou spojen s case?
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 9. 2015 12:16

Jediné správné řešení je kvalitní case a zdroj. Rámečku z gumy bych se sice nebál, ale taky bych mu nepřisuzoval bůhvíjaké výsledky. Nejvíc si pomůžeš výměnou ventilátoru za jiný, tišší, nevibrující. Je ale potřeba při tom používat hlavu, ne tam prostě dát cokoli je po ruce.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libor007 29. 9. 2015 13:29

To vím. Dával jsem teď jeden F12pwm na cpu a mám takový pocit, že cvaká-tiká nebo jak to nazvat. Mám ale v case ještě další 3 chrchly od zalmana, možná je to jeden z nich. Musím otestovat. Drahou noctuu do zdroje cpát nechci, bude za chvíli nahrazen novým kouskem v rámci upgrade celého pc. Nicméně zdroj mám dole, nevím kolik je v něm místa - třeba bych dal i v něm fukar na antivibrační sloupky. Nečekám od ničeho zázraky, ale v rámci možností a bez větších investic chci to pc nechat ještě chvíli užít důchodového věku (táhne mu na 5 let ) :-)
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod HorysCZ 3. 10. 2015 11:03

Zdravím, jaký máte názor na skříň SilentiumPC M35 ? Nevypadá vůbec špatně, má cenu ji kupovat ? Bylo by to pro i5 4590 a gtx 960
HorysCZ
Junior

Odeslat příspěvekod drtik0l 19. 10. 2015 18:40

Ahoj, kdo s ní máte zkušenosti, má Fractal Design Core 2300 prachové filtry?
drtik0l
Junior

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 19. 10. 2015 20:08

Víte někdo o nějaké skříni typu MicroTower pro microATX desku, která je ještě menší než EuroCase MC X202, která má rozměry 350 x 170 x 330 mm?
http://www.czc.cz/eurocase-mc-x202-cerna/159378/produkt
sunshine reggae
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků