Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod markus48 17. 7. 2008 10:02

Tučňák píše:Mambo má prý tenké plechy, prý rezonuje..

Mambo mam doma a uz by som ju nekupil, na obrazkoch vyzerala dobre ale rezonuje(ked ju clovek pol hodinu posuva po miestnosti tak najde miesto kde nerezonuje) a USB porty su vyvedene z boku a nie zpredu(dvierka neriesim mam externu mechaniku)
CPU: AMD 64x2 4850+EE, MB: MSI K9N SLI, RAM: DDR2 800Mhz 2x1GB Kingston, GPU: ASUS EAX1300PRO SILENT/TD/256M, HDD: Samsung 250GB SATA + 120GB Maxtor PATA, BENQ 19" FP93GX DVI, DVDRW LG GSA-2164DB
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 17. 7. 2008 13:28

Lian Li je draší asi o 1200 ovšem je to skříň od jednoho z nejlepších výrobců skříni-ne li nejlepšího. Jediné co ji bylo vyčítáno byl nepevný tray na desku,snad to už opravili. Pokud se ti líbi, nevidím důvod proč místo ní kupovat Coolermaster ES-HIT nebo Mambo... Zas tak drahá není (cca2500).


Mě osobně se do patnácti stovek velice líbí Antec Three Hundred. Dva větráky ve předu, jeden vzadu a jeden nahoře, perforace jen tam kde je to nutné,zahraniční recenzenti ji velice chválí, u nás si ji dosud nikdo nevšimnul. Mambo ani Elite bych nebral... (Sám bych zvolil buď Antec anebo pokud se ti just líbí tak tu Lian Li.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 21. 7. 2008 11:57

Zdravim(jak mrázek :D ), potřebuju pomoc vybrat case do cca 2000kč. Case by měla mít INtake fan120" a OUTtakefan120" , futuristický vzhled :roll: (neni pro mě :D ) a hlavně aby se do ní vešla VGA delších rozměrů. Zatim sem koukal na cases od NZXT, nejvíce by vyhovovala tato: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52985 (je fajn, že je odhlučněná) a dlouhý VGA se do ní vejdou, viz obrázky jednoho uživatele zde a cena by taky šla(někde jinde). Ale stačila by i tato: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53042 , jen nevím zda se do ní vejdou karty typu 8800GTS 512MB a časem i nějaká výkonější/delší? karta( máte někdo doma nebo zkušenost?) , protože má koš na HDD zasahující trošku více do prostoru case než ta první NZXT.
Ať to neprotahuju, požadavky: 1-fany, IN a OUT, 2-né moc těžká(bude se 2x za měsíc přenášet), bohužel Chiefteky se svými13ti kg se jaksi nehoděj, nebo je nějakej, né tak těžkej? 3-futur. vzhled(možná by to oželej), 4- NO big tower, 5-místo na delší VGA


EDIT: do výběru se dostala i Antec Three Hundred, vííte někdo(mate doma?) zda se do ní vlezou i delší grafiky?
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kevin a perry 23. 7. 2008 11:00

Aha jako obvykle mi nikdo neodpověděl, zajímavý, no nevadí. Mám jinej dotaz: budou kabely od zdroje Seasonic 400W OEM dost dlouhé, aby dosáhly ke 4pin konektoru u CPU, kterej je v pravým horním rohu? jedná se o case: CoolerMaster Dominator CM 690, totiž ta case má místo na zdroj dole a nevím jestli ty káble budou dost dlouhé?
Případně existuje na to prodlužka?
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 26. 7. 2008 17:54

Co si myslite o tejto skrinke ? http://www.kupsito.sk/?lng=svk&MODULE=1 ... tail=46395
Mne sa velmo paci ale chcel som sa spytat vas aby som nekupil dajeho smejda
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlackII 26. 7. 2008 21:53

NZXT Apollo je dobrá skříň - chybu s ní neuděláš
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920@4,2Ghz rev. D0 (+TR 120 Extreme BE + 2x Noctua), 3x2GB OCZ 1866Mhz CL8, GTX260 (ano, čekám na nové GF), Asus Xonar DX PCIe, SSD 64GB (system), WD Caviar Black 1TB, CoolerMaster HAF 922, Corsair 850W
BlackII
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TEsto 31. 7. 2008 21:48

Zdravim ... existuje nejaka skrin , ktera ma 2 vetilatory vepredu a 2 v zadu .. v cenove relaci do 2,5 k a v cerne barve ? nebo popr. jina , dobre chlazena pc skrin s kvalitnim pruvanem? ;-)
TEsto
Junior

Odeslat příspěvekod TEsto 1. 8. 2008 09:25

jeste jedna otazka ... je lepsi mit treba 2 ventilatory vzadu a jeden vpredu nebo 2 vpredu a jeden vzadu ?
TEsto
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 5. 8. 2008 11:04

Nevím jestli existuje taková skříň, ale proč proboha chceš mít v PC tolik ventilátorů? Čím víc ventilátorů tím víc hluku..Pokud máš kvalitní skříň s dobře vyřešeným chlazením, tak bohatě stačí 1 ventilátor vpředu i vzadu... ;-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 5. 8. 2008 11:19

Presne.. Skrine ako CM Dominator a Antec 300 su sice pekne aj dobre odvetrane ale nasavaju kila prachu.

Ale ked trvas na takej okolo 2500 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55226
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TEsto 5. 8. 2008 11:35

Tučňák píše:Pokud máš kvalitní skříň s dobře vyřešeným chlazením, tak bohatě stačí 1 ventilátor vpředu i vzadu... ;-)


mam vpredu 1 x 80 mm Noctuu a ta chladi 1 disk + jeste na prednim panelu misto 3 pozic na mechaniku mam 120 mm Scyte ... ten chladi 2 disk ... no a vzadu ve skrini mam 120 mm ventilator noctua .

Docela me stvaly teploty u procesoru , ale ted se to nejak zmirnilo .
Ted mam na cpu v klidu teplotu 38/36 stupnu
disky maji 35 stupnu oba dva
chipset 40 stupnu
GK ma v klidu okolo 37 stupnu

sestava v profilu .... vse bez OC

Chtel jsem neco , kde bude lespi pruvan .. kdyz nastanou vedra , ktera byla minuly tyden , protoze pocitac mam zaplej celej den . Jeste jsem se dival na Gigabyte Aurora 3D , ale nema zdroj umisteny dole :-|

jen maly dotaz ...myslite, ze by pomohlo proti hluku toto ? http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 91J0000ALF

popr. pridat do skrine z boku 80 mm fun , kterej by foukal na CPU ?

to decried : u te skrine se mi nelibi design :-| , ale diky za tip
TEsto
Junior

Odeslat příspěvekod Marowak 5. 8. 2008 12:16

Zdravím, kterou skříň bych měl koupit k téhle sestavě? Vybral jsem tam jednu ale nevím jestli se tam vše vleze a jak je to s chlazením atd...

Obrázek

Měla by být do 2k, middletower, aspoň 3 pozice na SATAII HDD, SATA mechaniku, hodilo by se taky místo na můj Ultra-ATA100 (PATA, EIDE..) 500GB HDD.
Marowak
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 5. 8. 2008 12:23

TEsto: Teploty mi přijdou v pořádku. Dávat větrák do bočnice je ta největší blbost - brání správné cirkulaci vzduchu ve skříni.

Marowak: Do Centurionu by se to mělo vejít.. Do 2k, co takhle Gigabyte iSolo :hm
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TEsto 5. 8. 2008 12:48

mam tedy bocni mrizku na ventilator necim prelepit ?
TEsto
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 5. 8. 2008 13:22

Marowak: grafiku vymen za 4850, je levnejsi a vykonejsi
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků