Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Behemot2077 29. 3. 2016 17:21

Ty police jsou pěkně blbý, blokují vzduch zespoda, shora i zadní horní pozici.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Pekes 29. 3. 2016 17:43

Deska stolu prošla úpravou - výměnou. Přibyla plastová mříž pro odvod teplého vzduchu, zadní desku nahradila stejně upravená deska a police zmilzla uplně. Její místo zaujal kontejnerový vozík s blokací kol, kabelovodič IKEA Signim ID: 30200253. Levá police slouží výhradně pro UPS. Při malování se mi totiž povedlo desku zničit a musel jsem jí nechat vyměnit u truhláře.

Ve 14 let staré skříni Autocont Avance B031 se chladí
Enermax Pro 82+ 525W
Supermicro X8SIE-F
Kingston 24GB ECC DDR3 KVR1066D3Q8R7SK3/24G
Xeon X3460
Kingston KC100 240GB SKC100S3B/240G
Hitachi 7K2000 HDS722020ALA330 BTRFS Raid 10
Sapphire Radeon HD6950 1GB.

Netvrďte mi, že nohy skříně nestačí pro chlazení Xeonu s minimální spotřebou. Recenze skříně. Na dnešní poměry zastaralá, ovšem chladí 24/7 už třetí sestavu.
Pekes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 29. 3. 2016 18:11

Tak uchladí neuchladí, jde o to, jestli chcete ticho, nízké teploty, nebo obojí…v těch polokontejnerech většinou nedostanete ani jedno, zejména když dnešní skříně počítají téměř výhradně s výfukem nahoru. Takže nahoře to musí mít prostor.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 29. 3. 2016 18:15

Na Autocont Integra s AMD 4400+ s A8N Sli Premium v Avance B031 nostalgicky vzpominam. Na svou dobu skvele vypadajici kus zeleza, ke ktere Autocont dodaval misto lyzin sve s antivibracni gumou a chladila celkem dobre. Jen dvirka cistit bylo tak trochu zatrest.

Kolik do toho chces vrazit? S Fractalem prijdou ostatni, za sebe reknu sveho favorita Lian-Li, protoze je to proste skatule s mirnou modifikaci na vecnost.
Chlazeni bych volil (zivotnost a stalost otacek) Noctua nebo s vyssim tlakem Phanteks (5y warranty) a stejne to neodhlucnis, takze bych nejak neresil a soupnul k tomu treba Freezer i30 nebo mensi 13tku.

Sestava super, toho se neboj, tam neni co vytknout. Maximalne snad PSU, protoze nevyuzijes bezhlucnost, ale to uz je nepodstatny detail. Jedina moznost, jak to utisit by bylo sehnat (proto jsem uvadel Lian-Li) 4x 5.25 a nacpat tam Himura + Accelero.

Behemont: Ja to chapu tak, ze tam ma proste misto police vozejk pac cisel nad zemi a nahore v desce stolu diru se sitem, kudy to jde ven. Mam ve stole taky, v zadu jeste mrizovanou sit, aby ani sebedestruktivnejsi dite nemohlo na kabely. Takze si nemyslim, ze bude problem s tim, ze to bude zavreny jako sardinky v konzerve. Jestli dobre pocitam, tak tam muze mit 10 - 20 cisel mista a to musi stacit.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Behemot2077 29. 3. 2016 18:28

Je to možný, nějak mi nejde si to z toho popisu úplně vizualizovat…
Behemot<at>jabber.cz

Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Pekes 29. 3. 2016 18:29

Standardně hlučné, přesto účinné chlazení, které nebude hučet jako server.
Vozík je pevná kostra s ocelovou síťovinou s rozměry 60 x 260 x 560 mm s lyžinami pro prachový filtr. Funkční reklamní předmět jako dárek, až na síťovinu identický s Ikea Gunmar. Pro představu snad stačí. S Avance naměřeno metrem 185mm volného prostoru pod mřížkou Ikea Metod zapuštěné do desky stolu.
Pekes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 15. 5. 2016 17:45

Ahoj lidi,
poradíte mi prosím case pro mini-ITX desku, s běžným zdrojem...
Malá skříň, spíše pro LN počítač. Nejlíp co nejmíň perforovaná, aby se do ní nemohlo moc prášit :)

Díky
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 5. 2016 06:53

LianLi PC-Q07
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mimous 16. 5. 2016 20:30

Díky.
Asi není moc šance, že by bylo něco podobně dokonalýho jako Define Mini, ale fakt v malém. Ta jejich Nano / S verze je pořád moc velká. 304 by asi vyhovovala, ale přijde mi moc....perforovaná. Ještě ta verze 804 vypadá zajímavě, ale už je to dost velký.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 5. 2016 06:45

Custom build ? Pokud jsi ochotný zaplatit o něco víc jak u ověřených beden, napiš mi SZ :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod meda2016 30. 5. 2016 10:34

Zajímavá velmi kompaktní skříň mini-ITX Cooler Master Elite 110 černá za 1100Kč, nebo vyšší typ Elite 130 za 1250Kč. Standardní PC zdroj. Do větší se vejde i dlouhá VGA karta. Záslepky pro dvě pozice přídavné karty. Výrobce zdůrazňuje dobré větrání skříně, přední strana je vlastně síť.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin0 12. 6. 2016 23:30

Nazdar mágové,

chtěl jsem vás všechny poprosit, jestli byste mi nenavrhli pár (ideálně jednu) vhodnou skříň pro moji sestavu, kterou teď postupně upgraduji. Prosím, nesmějte se zvláštně volené desce, ale tahle sestava má za sebou už 4 roky a bývávala to předsestavená HAL3000ovka - a dle volby zdroje (ChiefTec Arena :D ), který jsem nedávno vyměnil, tak někdy na začátku jejich prodeje. Tou dobou jsem neměl ani páru o stavění počítačů. Teď jsem se ale zaměřil na skříň, protože tenhle zohýbaný plech
a) vibruje úděsně
b) není kam strčit kabely
c) není kam dát další větrák - max jeden 82 mm, který tak nějak ten case není schopen (tiše) uchladit.
d) body b) a c) se bohužel rovnají celkem velkému hluku větrání a mírnému přehřívání
Původního HALa jsem tedy vykuchal jak v Kubrickově filmu a zbylo jen dle mého názoru skvělé CPU a právě ona základovka a ta hrozná bedna.

Sestava:
Základní deska: MSI MS-7680 (mATX velikost)
CPU: i5-2400 s chladičem Silentium Fera 2
GPU: Gigabyte GV-N960
(je to ta "kratší" verze - než se do mě někdo pustí, proč jsem vzal tu a ne MSI Gaming - chtěl jsem vzít tu od MSI, která je pekelně vydařená, ale bohužel by se mi nevešla k té základovce. Překážela by tam kabelům :-l Ale naštěstí slouží dobře, je tichá - nečekaně žádné "Windforcnádo", jen neumí semi-pasiv mód. Kupodivu zvládá slušné přetaktování, ale o to se teď raději nepokouším právě kvůli příšernému airflow v té železné krabici. A beztak ji přehluší zdroj, dokud se chlazení nevytáhne nad ~55%, na kterých jede jen při 100% vytížení.)
Disky: 1 SSD (850 EVO) a 1 HDD (SG Barracuda, 3.5")
Zdroj: Seasonic S12II-430

Předem díky za konstruktivní odpovědi a pokud někdo přihodí pár rad - jaké fany dokoupit, popř. jaký další upgrade by byl vhodný, budu jen rád! ^^

Zaf

P.S.: A byl bych rád, kdyby ten case mohl zůstat co nejvíce kompaktní, což chápu, že bude menší problém, vzhledem k dřívě zvolené Feře...
Zafrin0
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 6. 2016 08:50

Define Mini + 6* AC F12 Silent :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Zafrin0 13. 6. 2016 10:37

Dík! Ta vypadá libově a už už jsem se chtěl zeptat, jakou rozbočku použít na ty další fany a koukám, že FD myslí i na tohle. Moc pěkný! :tleskani
Zafrin0
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 6. 2016 10:43

Za zmínku určitě ještě stojí Nanoxie Deep Silent 1 a 4.

Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka