Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 9. 2016 19:40

.... - přesně takovou hodnotu má tvůj příspěvek.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 10. 9. 2016 13:48

Nevěřící Krajta. Však uvidíš :)
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 9. 2016 13:49

Uvidím, neuvidím. Nevěřím.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod 9348 10. 9. 2016 16:18

Zdravím,

potřeboval bych od Vás poradit nějakou skříň do které se vejde tento radiátor(EK RAD XTX360, 65mm široký), nejraději bych ho připevnil na horní část skříně. S umístěním do přední části skříně si nejsem moc jistý, zda by ten teplý vzduch, vyfukovaný směrem do PC, nedělal neplechu. Cenově bych se rád pohyboval okolo 2 500,- Kč. MB mám o velikosti ATX. Koš na HDD nepotřebuji, využívám pouze SSD disky.

Předem děkuji! :-)
9348
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M.F. 29. 9. 2016 19:06

ahojte,
paci sa mi https://www.czc.cz/fractal-design-node- ... 85/produkt, chcem sa Vas opytat, je mozne aj s touto skrinkou mat LN a zaroven vykonny pc? (i 6700k, gk 1070) diky
M.F.
Junior

Odeslat příspěvekod polda 29. 9. 2016 20:29

Úplně jist si nejsem s LN, výkonné to určitě bude.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod M.F. 30. 9. 2016 16:14

cital som si o tom tu. viem ze fyzika nepusti. snazim sa sam seba presvedcit, ze by to mohlo ist, ale asi nepojde a bude muset byt niektora z tu doporucenych skrin:-)
M.F.
Junior

Odeslat příspěvekod czudik23 30. 9. 2016 17:53

jop na cztorrent mě napadá marco24. neznáte se kinecku??? to je podle nich na fóru netopýr či ,,magor,, co do ,,nehluku který osazuje ventilátory tak, aby to airflow maximálně prospělo na úkor hluku... je to pravda asi co? někdo totiž tvrdí že decibely ,,neoblbneš,, a matematikou to vychází že i kdyby si měl 8 ventilátorů na nízkých otáčkách vs jen několik na vysokých, bude to prý stejné a tím pádem ušetříš. :mrgreen: ale taky bych řekl že je znát lepší skříň a množství ventilátorů z principu... levné skříně vibrují apod... na nanoxii deep silence 3 + 5 ventilátorů arctic silent si vůbec kromě zdroje nestěžuji.
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod MarSad 2. 10. 2016 15:31

Zdravím. Přemýšlím o náhradě za moji aktuální skříň Thermaltake V3. Vadí mi na ní asi 3 věci. Nahoře má 2 otvory pro ventilátory, které nepotřebuji, a slouží to jenom pro chytání prachu. Občas začne hučit/vibrovat jedna z bočnic, takže ji vždycky musím nějak přitlačit nebo podložit. Mám grafickou kartu MSI GTX 970, která se tam na délku vejde jen tak tak, respektive se tam vejde, ale nesmím naproti ní mít HDD.

Mohli byste mi poradit, jaká bedna by pro mé požadavky byla vhodná?

Požadavky na novou bednu:
- umístění zdroje dole (zdroj mám)
- co nejmíň otvorů pro ventilátory - tj. jeden vepředu dole a jeden vzadu nahoře (oba 120 mm)
- - žádné otvory ve vrchní stěně
- - ideálně aby prachové filtry pro ventilátory (zdroj a přední) byly v ceně
- používám chladič GELID Solutions Tranquillo (rev. 2) - takže by měla být dostatečně široká, mimálně 19 cm
- mám grafickou kartu MSI GTX 970 - takže by bedna měla být dostatečně dlouhá, minimálně 47 cm, co má moje
- dále mám 5,25" mechaniku, 2 HDD 3,5" a 1 SSD 2,5"
- možnost připojit do přední části nějaký panel s USB sloty (aby to třeba mělo slot pro 3,5" mechaniku)
- nějaké lepší zpracování, abych se o ni nepořezal při manipulaci s komponentami a aby nevibrovaly bočnice při používání
- černá barva
- obyčejný vzhled bez výstřelků, ideálně i bez prosklených bočnic
- rozměrově bych to viděl 50x45x20 cm
- cenově bych se rád vešel do 1500 Kč, ale kdyby to zato stálo, tak i tipy do 2000 Kč

Děkuji.
Naposledy upravil MarSad dne 2. 10. 2016 17:34, celkově upraveno 2
"Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl."

AUGUSTE RODIN
MarSad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 10. 2016 16:03

https://www.alza.cz/nzxt-source-340-cer ... 52.htm?o=1 co tahle ? Bude brzo i inovovaná verze s pravým sklem a HDMI portem vepředu.

https://www.alza.cz/fractal-design-defi ... 92.htm?o=2
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod MarSad 2. 10. 2016 17:33

Díky za tipy. Ta NZXT S340 vypadá celkem dobře. Nicméně má otvor pro ventilátor na "stropní" stěně, tam ventilátor nepotřebuji. Dá se to zaslepit? A také se mi nechce platit za prosklenou bočnici, protože mám PC stejně umístěn tak, že by tam nebylo vidět. A ještě to vypadá, že nemá slot pro 5.25" mechaniku, kterou ještě používám, a nechci používat externí.

Ještě jsem upravil drobnosti v požadavcích.

AUGUSTE RODIN
MarSad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 10. 2016 19:10

Tak asi R5 bez okna - ale připlatíš si.

https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 17/produkt

Ony už ty 3.5 pozice a dvířka nejsou tak moc v módě, no. Taková klasika tady na fóru.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod MarSad 3. 10. 2016 10:21

Dík za tip. Ale už je to celkem dost peněz. To už bych si finančně nedokázal odůvodnit ani sám sobě :-) Navíc dvířka bych asi taky nechtěl. V podstatě bych chtěl něco podobného jako Thermaltake V3, ale líp zpracovanou a bez otvorů pro ventilátory ve vrchní stěně. Třeba by mi vyhovovala bedna ve stylu SilentiumPC Regnum RG1, ale podle recenzí má měkké plechy.

AUGUSTE RODIN
MarSad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 3. 10. 2016 20:04

C.M. 352? Asi teda nema tu přední pozici. 3x USB nestačí? Pak už jedine hub v monitoru nebo vyvedený zezadu.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod messy 3. 10. 2016 20:28

352 ma 5,25" aj 3,5" poziciu.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka