Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xkarlos 29. 8. 2016 18:11

Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s Nanoxia Deep Silence 3 (ATX)

Chci vyměnit skříň hlavně kvůli absenci filtrů ve stávající skříni.

Rád bych pořídil skříň s funkčními filtry a hlavně snadnou údržbou.
Normálně bych koupil Fractal Design Define R4 nebo R5, ale kvůli malému stolu zvažuju i Nanoxii která by měla být o 2,5cm užší :)

Zajímá mě hlavně jestli je možné filtry v Nanoxii jednoduše vysávat - jako u FDR4 - otevřít dvířka, vysát, zavřít dvířka ...
Nějaké hlavní nevýhody Nanoxie oproti FD?

Nebo ještě jinak, jakou byste doporučili kvalitní odhlučněnou skříň s filtry pokud bych trval na šířce do 21cm? Deska je ATX.

Díky moc
xkarlos
Junior

Odeslat příspěvekod polda 29. 8. 2016 20:48

Dle fotek na czc vysavani vypadá úplně stejně. Osobně mám v plánu u příštího PC tuto značku vyzkoušet.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adalx 30. 8. 2016 07:36

Koukni jeste na zalman z9 neo,kolega ji ma a chvali si ji.
adalx
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 8. 2016 08:25

To nebude tichy
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adalx 30. 8. 2016 08:57

Po osazene dvou 14 a tri 12 AC fanu pry jo.original vetraky pry bida.
adalx
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 8. 2016 10:48

Jako postavit Zalmana proti Nanoxii ? To chce přinejmenším odvahu....

Nanoxia bez problémů :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xkarlos 4. 9. 2016 21:42

K té nanoxii - ještě jsem neviděl fotku, kde by byla vidět odklopená dvířka u ventilátorů.
Viděl jsem několik recenzí a všude jen odklápí dvířka před 5,25" pozicemi.
Podle fotek na amazonu to vypadá že se musí oddělat celý přední panel - může to někdo potvrdit?
To by byla dost velká nevýhoda proti Fractalu.

https://www.amazon.com/Nanoxia-Silence-Motherboard-Coolers-Controllers/dp/B00M49SNVI
xkarlos
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 9. 2016 08:11

Ano ,odklapeci dvířka ma 1,5,a6. U typů 2,3,4 se vycvakne spodní panel, kabely jsou ale dostatečně dlouhé narozdíl od Fractalu a nedojde k rozpojeni protože se s tím počítá.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plesgo 6. 9. 2016 14:12

Nanoxii DS3 jsem kupoval cca pred tydnem. Mohu potvrdit slova uzivatele polda. U DS3 se musi vysadit predni panel a odsrubovat 4 sroubky.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod xkarlos 6. 9. 2016 17:16

Díky, a můžu se zeptat co rozhodlo pro Nanoxii proti Fractalu?
xkarlos
Junior

Odeslat příspěvekod plesgo 6. 9. 2016 22:14

Mozna to bude znit hloupe, ale R5 je sirsi a vim, ze bych do ni vrazel zidli a nebo nechtene kopal. R5 ma vice mista na cable management a take umoznuje vetsi variabilitu kam a jak ulozit HDD/SDD. Nicmene s cable managementem u DS3 nebyl problem a vse se za bocnici veslo. Do ni jsem dal Feru 3 a 4 Noctua 120 mm reduxy a pc je krasne tiche.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod jozefjodo 7. 9. 2016 08:28

Za kolko sa da v cesku zohnat kvalitna skrina? Viete mi poradit?
jozefjodo
Junior

Odeslat příspěvekod R4YNE8 7. 9. 2016 08:58

jozefjodo píše:Za kolko sa da v cesku zohnat kvalitna skrina? Viete mi poradit?


A jakou čekáš odpověď, když jsi neuvedl, k jakému HW a jaké velikosti by měla být? :-))

Někdo chce třeba jen hliníkovou konstrukci, někdo zase odhlučněnou bednu, někdo s velkou prosklenou bočnicí, někdo v bílé barvě, někdo nechce box na disky a mechaniky, někdo chce podsvícené ventilátory, ... ;-)

Špatná skříň může stát klidně víc než skříň dobrá, záleží na konkrétním modelu. Ale obecně počítej tak s cenou přes 1000,-. Pokud ti nejde tolik o hlučnost, hledej skříně s již předinstalovanými ventilátory, na tom se dá taky něco ušetřit. To zjistíš jednoduše tak, že si klikneš na stránku daného výrobce - modelu a ve specifikaci to bývá uvedeno.
R4YNE8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 9. 2016 09:44

Ani těch 100kč není terno. Kvalitní skíň se nechá sehnat i levněji :) Ale jak píšeš každej má jiné požadavky.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 9. 9. 2016 19:25

Pánové, mohli byste okem odborným prohlédnout In Win 303 ? Temperované sklo, zdroj nahoře - akorát absolutně nechápu jak funguje, v recenzích má docela fajn hodnocení, ale v jedné bylo něco jako Divné proudění vzduchu...Podle všeho nemá žádné nasávání skrz čelo ?! Ale za dva tisíce dvě stě si z ní recenzenti učurávaj a ano pěkná je.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků