Chladič na Core2 Duo a HD4850

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod waawe 11. 3. 2009 19:54

Dobrý den.

Hledám vhodný chladič k procesoru Intel Core2 Duo E8500 3,16GHz http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51993. Mohu použít Arctic Cooling Freezer 7 Pro? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33866

Ke své grafické kartě Sapphire HD 4850 TOXIC 512MB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56814 také sháním kvalitnější chlazení. Je možné použít chladič Arctic Cooling Accelero S1 rev. 2 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45817 nebo Arctic Cooling Accelero S2? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45463

Díky za radu, nerad bych koupil něco nekompatibilního.

Waawe
waawe
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 11. 3. 2009 21:01

Na procesor bude freezer dobrý...ale jestli ti jde o ticho tak bych sáhl po něčem lepším.....záleží taky jestli hodláš taktovat a jak máš vyřešené chlazane v bedně... na grafice je chladič dobrý, proč ho chceš měnit? pokud jde o hluk mělo by stačit jej zregulovat... jinak S1 rev.2 je výborný chladič za ty peníze S2ka by asi neměla byt kompatibilní a stejně by grafiku nejspíš ani neuchladila....
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod redmond 11. 3. 2009 21:11

Freezer je dost hlucny, najviac pri starte PC ked sa este neprejavi PWM.
CPU mam Intel E8400 pretaktovany na 3,6GHz a chladim ho chladicom Asus V-60. Chladic je uplne tichy a teplotu drzi na 44-46 stupnov. http://www.alza.sk/chladic-na-procesor- ... d74057.htm
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Genie 11. 3. 2009 21:37

No nevim z ceho berou mistni matadori sve nazory, ale presne stejnou kombinaci mam. Core2Duo E8200, 3.2 GHz + Freezer Pro a je temer neslysny. Deska ho reguluje pod 1000 otacek. Grafika (HD3850) pasivne s accelerem + v bedne udelany umely pruvan 120 mm vetraky na 900 otackach. Pri bezne praci PC temer neslysne, jen ve zdroji jsem musel vetrnik vymenit za Noctuu (zdroj Fortron 350W, model z hlavy netusim). Ve 3D uz to zacne trosku foukat, ale to mi nijak neva
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 11. 3. 2009 22:02

Genie píše:No nevim z ceho berou mistni matadori sve nazory, ale presne stejnou kombinaci mam. Core2Duo E8200, 3.2 GHz + Freezer Pro a je temer neslysny. Deska ho reguluje pod 1000 otacek. Grafika (HD3850) pasivne s accelerem + v bedne udelany umely pruvan 120 mm vetraky na 900 otackach. Pri bezne praci PC temer neslysne, jen ve zdroji jsem musel vetrnik vymenit za Noctuu (zdroj Fortron 350W, model z hlavy netusim). Ve 3D uz to zacne trosku foukat, ale to mi nijak neva

Pozor :pozor o tom že je hlučný sem nic neříkal...ALE tichost je dost relativní...pokud by byla sestava složena z opravdu tichých komponent a disk byl v boxu...pak ti garantuju že freezera uslyšíš....není hlučný ale je slyšitelný....
Jinak názory beru víš odkud? Překvapivě z komplů a chladičů co mě prošli rukama... ;-)
Pokud nebude taktovat a nebo jen nějak lehce a není vyloženě vysazený na ticho(a že těch lidí je dost) tak je freezer imho za ty prachy výborný..... :-)
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod redmond 11. 3. 2009 22:20

Genie píše:No nevim z ceho berou mistni matadori sve nazory, ale presne stejnou kombinaci mam. Core2Duo E8200, 3.2 GHz + Freezer Pro a je temer neslysny.

No napr. mne Freezer lezi odlozeny v skrini, lebo je to hlucne lietadlo oproti tomu Asus chladicu.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Valto 11. 3. 2009 22:35

Mne tiez Freezer Pro ide ticho.Ked zapnem pc este sa ani netoci az po cca jednej minute sa roztoci ked sa CPU zahreje potom ide na 470-500RPM,v ztazi 800RPM pohoda neni ho pocut :pozor
Valto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soap mactravish 12. 3. 2009 18:52

Freezer ze je hlucne lietadlo ??? xD si ma dost pobavil, to potom box je raketovy motor ci co ?

Len tak PS: mam Freezera 7 PRO na mojom Pentium EE ktory ma TDP 135W a ide na 3.5GHz v zaklade , mam ho na 4GHz , freezer ide na max 1200RPM a nepocujem aboslutne nic. Ci sa toci alebo netoci , je to to iste.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod borelli 27. 5. 2009 10:28

Koupi jsem si zbrusu novou grafiku od GAINWARDu Radeon 4650
Obrázek

Před tím jsem měl grafiku s pasivním chlazením, co vám budu povídat, byla tišší :oops: Standartní chladič na 4650 je tichý několik desítek minut a pak to začne hučet. Napadla mě poněkud šílená myšlenka - z Athlonu XP 1800 mám docela masivní chladič, jedna se o tento kousek:Obrázek
No a rád bych tento chladič z Athlona dal na místo dodaného chladiče + k tomu nějaký rozumný ventilátor.
Měnil někdo z vás už chladiče na těchto kartách ? Dal by se tam ten chladič nějak osadit ? Nerad bych se pouštěl do něčeho, co by mělo výsledný efekt jako ze seriálu A jeto...
borelli
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 27. 5. 2009 11:26

Půjde to určitě.... ale kdyžtak vidím ten box bude to problém nejen se samotnou instalaví ale i s tím že ti zabere většinu slotů bod grafikou odhadem tak 4-5...+ bude to dost těžký... čili bude muset udělat i nějakou podporu karty...tze si myslím že lepší řešení bude osadit kartu Accelerem s2 a budeš mít klid.... :-)
Dodo677
VIP uživatel