Zdroj vyhazuje pojistky....

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod takito30 9. 10. 2009 21:34

Zdravím všechny. Poradí mi někdo? Včera mi komp normálně šlapal... Dnes jsem ho zapnul a nic to neudělalo. Zapnul jsem ho podruhé a vyhodil pojistky... Ozvala se v něm rána... Zdroj jsem vyndal,rozebral... Nikde není vidět žádný špatný kondík, nic očuzeného... Prostě vypadá normálně :-D Ani *****í po spálenině.... Zkusil jsem jinou zásuvku,jiný kabel, jinou desku a furt to samé. Jakmile přepínač přepnu do polohy jedna,tak následuje zajiskření v oblasti toho vypínače a pojistky okamžitě vylítnou. Ještě mě napadlo... Nemůže to nějak skratovat ten přepínač?? Díky všem za rady.

Zdroj je FORTRON FSP650-80GLN (650W)
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu p****t potřebujete počítač. (Murphyho zákony) :-)
takito30
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 10. 10. 2009 03:34

Spíš než rada.... tohle bude spíš konstatovaní..... :-| fortron zdá se mi krapet pokulhává....... :hm ať už 350ky včetně "vyšších" GLNek.... tak i klasiky BSII :roll: a je to škoda.... :nenapadne
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod testicko 10. 10. 2009 07:28

Zkus jinej zdroj .
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod takito30 10. 10. 2009 14:22

Tak se zdá vyřešeno. Objednal jsem "korzára" . Toho fortrona jsem rozebral úplně a zespodu na tišťáku je pěkné spáleniště. Docela mě to zklamalo... Měl jsem ho něco málo přes 2 roky.... Na fortrony poslední dobou není slyšet moc chvály.... :-| Jen doufám,že s sebou nevzal nic jiného.... :oboze Teď to bohužel nemám jak vyzkoušet.... V úterý dám vědět ;-)

edit.... Teď jsem si přečetl svůj první příspěvek a docela jsem se pobavil díky cenzuře... Příště asi musím napsat nezavání.... :lol:
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu p****t potřebujete počítač. (Murphyho zákony) :-)
takito30
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 10. 10. 2009 14:34

Snad ti ostatni zustalo funkcni :-) Jakej zdroj sis presne objednal ?
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mathey 10. 10. 2009 14:55

Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Addam 10. 10. 2009 14:58

Přesně tohle se mi stalo cca 3 měsíce zpět u mého Chieftecu(pravda, cca 4 letého). Naštěstí to zbytek komponent ustál, ale je fakt, že jsem počítač po prvním "vybuchu" raději už nezapínal a rovnou vyměnil zdroj. Snad to u tebe pojistka zachránila i při těch opětovných pokusech o zapnutí
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod takito30 10. 10. 2009 16:14

No znovu zapnout jsem to zkusil jen jednou s tím jiným kabelem. Pak už jsem dělal pokusy na jiném (starém) kompu.... Jistič si asi užil své... :lol: Objednal jsem tento zdroj http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48157
takito30
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2009 19:24

Dalsi "chybicka" Fortronu? Za poslednich par mesicu hori jeden za druhym. Jiz nejakou dobu tu znacku nedoporucuji ... a zatim se pouze utvrzuji v tom, ze Fortron jako znacka za to doporuceni nestoji.

Ten novy objednany zdroj bych ale tez nechtel. Priznivcu ma ta znacka dost, ale negativni zkusenosti mam - a ne jednu nebo dve - takze tez nedoporucim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod testicko 10. 10. 2009 19:28

Ale urcite je lepsi Corsair jak Fortron . Navic toho Corsaira vx450 sem mel doma , ale nakonec sel pryc , protoze docela rval . Neni nad osvedcene znacky jako ENERMAX , SEASONIC ci novy AC fussion ;-)

testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 10. 10. 2009 20:04

No toho Corsaira vyrábí Seasonic, takže říkat že je Seasonic lepší než on je jaksi mimo mísu :mrgreen: Jinak ten zdroj mám a opravdu mi nepřijde že řve, navíc i podle testů je to opravdu kvalitní zdroj (prostě Seasonic)...špatné zkušenosti může mít KineCZek leda tak s typy, které vyrábí CWT, což tenhle není...

Ale Fortrony jsou dneska fakt už docela bída...dříve si lidi stěžovali, že (hlavně BlueStormy, což jsou vlastně nejspíše jen GLN jako tady tenhle v hezčím balení) dost pískají a teď už i odcházejí...
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 10. 10. 2009 20:23

Ten Corsair VX450 mi už nějakou dobu v kompu šlape a bez nejmenších problémů...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2009 20:52

Tak COrsair ... VX650 (nebo co to bylo za pismenko) ma prelepenou pulku ventilatoru pruhlednym plastovym cimsi, co se uvolni, po case zacne "plapolat ve vzduchu" ... a TO je teprve rachot.

Tuhle zkusenost jsem popisoval kdysi v jinem vlakne, plus jsem linkoval i fotografie vnitrku toho zdroje, plus potvrzeni jeho recenze na cdr.cz, kde byl tez vyfocen na webu primo v clanku ten prelepeny vetrak.

Neco mi rika, ze testicko mluvil primo o tomto pripadu. Osobne nez si koupit Seasonic OEM prebarveny na cerno, koupim si Seasonic OEM rovnou. Navic u COrsairu je to "kazdy zdroj jina firma", dokonce ruzne modely jedne rady = jiny vyrobce.

Diky, ale obejdu se.

PS: Kdo jste cetli tento tyden VYNIKAJICI recenzi Enermax 525W na jednom jinem ceskem webu?! Kdo necetl, pocatecni pismenko adresy je pctuning.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod hekrhy 11. 10. 2009 09:58

To byl TX750 (ten s tím plastem pod větrákem), který vyrábí právě že CWT a ne Seasonic...ale není problém si na netu dohledal, které modely kdo vyrábí (už jsem to myslím někde jinde tady postoval) a o tom, že by stejný model dělali oba výrobci jsem teda neslyšel ;-)

Corsair není tak úplně Seasonic OEM...má delší záruku, kabely stažené flexem a i design uvnitř je trochu jiný (např. žáden Seasonic nemá jen jednu, zato velmi silnou 12V větev, možná i některé použité kondíky jsou ještě o fous lepší)...
tak mě napadá...v posledním Computeru je test zdrojů a je tam zmiňovaný Corsair VX450, pak Enermax PRO82+ 425W a Seasonic M12II 430 W...neví někdo jak tam dopadly? Nebo třeba přímo redaktor který to testoval, tak by nám sem mohl hodit v krátkosti jejich přímé srovnání, čistě pro zajímavost O:-)
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 11. 10. 2009 10:11

hekrhy píše:v posledním Computeru je test zdrojů a je tam zmiňovaný Corsair VX450, pak Enermax PRO82+ 425W a Seasonic M12II 430 W...neví někdo jak tam dopadly? Nebo třeba přímo redaktor který to testoval, tak by nám sem mohl hodit v krátkosti jejich přímé srovnání, čistě pro zajímavost O:-)

To by mne taky zajimalo

testicko
Mírně pokročilý

Další stránka