Nefunkční PC

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod attommen 26. 6. 2010 11:02

Zdravím, mám takový problém. Včera jsem normálním způsobem hybernoval svoje PC (P4 3,2 GHz, 2GB RAM, 500 GB HDD, grafika ATI X600 Pro, zdroj Maxpower 350W, Windows 7 32bit) a již se mi ho nedaří zapnout. Po stisku tlačítka ON/OFF se pouze slabě roztočí větrák na CPU a 2 přídavné větráky jen začnou slabě svítit, ale už se ani neroztočí. Dotaz zní : odešel zdroj nebo něco jiného ??

Předem díky za všechny odpovědi a přeji všem pěkný den. Tomáš
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 26. 6. 2010 11:33

Zkus prvni vec a to odpojit PC uplne na 30s z eletriky. nekdy se mi stavalo ze zdroj se nejak zacyklil ci co a nedokazal se korektne zapnout a to nejednou. Pokud to nepomuze muze to byt i deska nebo ten zdroj. JEdnoduzsi je pujcit od kolergy novy a vyzkouset pak.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod attommen 26. 6. 2010 11:50

Odpojení od proudu jsem zkoušel. Předtím nereagoval vůbec.
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod lama 123 26. 6. 2010 11:58

typoval bych zdroj vyzkousej jiny
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 26. 6. 2010 12:19

...Maxpower 350W... + Extrémne žravý P4 Prescott ( Alebo snáď Cedar Mill?)

Zapožičaj si od kamaráta nejaký iný zdroj okolo 400W a vyskúšaj.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod attommen 26. 6. 2010 14:04

jo jo je to Prescott. Bohužel na pujčení nikdo nemá (samej NTB nebo neochota), takže zajedu pro novej a když tak se da do 14 dní vrátit. Jinak co říkáte tedy třeba na tenhle : http://www.alza.cz/seasonic-ss-400et-f3-d167021.htm nebo by jste doporučili jiný v této cenové relaci ?
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2010 14:20

OEM Seasonic patri mezi to lepsi, co muzes koupit. Bez namitek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod soap mactravish 26. 6. 2010 14:28

No v tej cenovej relácii je to to NAJLEPŠIE čo môžeš kúpiť.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod attommen 26. 6. 2010 14:42

Tak to jsem rád. A přímo tento nebo jiný od Seasonicu (také 400W) ??? Moc tam nevidim rozdíly mezi jednotlivýma modelama a v jednotlivých obchodech je dosti rozdílné i značení.
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2010 15:16

Primo tento. Rozdil je treba v revizi, nebo v 82+ bronze certifikacich.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod attommen 26. 6. 2010 15:26

http://shop.tntrade.cz/seasonic-ss-400e ... 44734.html Luxusní cena a mám to za humny - je vybráno. Díky za pomoc.
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 6. 2010 17:16

Luxusní cena? No, nevím... Třeba Alfa ho má o stovku levnější, ale zas by se ti to vrátilo na poštovném, tak je to fuk. Zdroj je to každopádně hodně dobrý, takže se přidávám k doporučení.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 6. 2010 17:48

Pokud si ho koupíš v kamenném obchodě, nemáš 14 dní na vrácení zboží, na to pozor ;) 14 dní na vrácení je jen při koupi přes internet a doručení domů.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod attommen 26. 6. 2010 17:53

jj o Alfa vím, ale poštovným je to na stejno plus tady ho při reklamaci nemusím posílat poštou.

V tom si dovolím nesouhlasit, ne že bych se v tom extra vyznal, možná se i pletu, ale pokud vím tak osobní odběr není to samé jako nákup na prodejně. Tím že vytvořím přes internet objednávku a na místě si pouze zboží převezmu, je to to samé jako kdybych ho převzal od pošťáka doma. Důležité je, že si zboží nemohu prohlédnout PŘED uzavřením obchodu.
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 6. 2010 17:54

Pokud si zboží vyzvedneš na prodejně, je to stejné, jako bys ho tam přímo koupil, takže žádný nárok na vrácení zboží ve 14 denní lhůtě.
Bari007
VIP uživatel

Další stránka