Mini-ITX PC - ztišení aneb oříšek pro znalce :-)

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -HoNY- 3. 7. 2010 17:06

Když tedy o rozměrech víš, proč doporučuješ AC s rozměry 80×80×25 mm? :) S větším (tlustším) ventilátorem zdroj zavřít půjde - jenom to bude chtít trošku hardcore úprav pomocí nůžek na plech, vyřezání čtvrcového otvoru do krabice zdroje tak, aby nový ventilátor zasahoval do prostoru určenému pro základní desku.

Plno věcí se nevyrábí, ale to neznamená, že nejdou koupit: http://www.amazon.com/Zalman-ZMOP1-80MM ... B0002BF93A
-HoNY-
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2010 17:19

My si nerozumime, tam je jeden fan ve zdroji (uzky) a jeden ve skrini, klasicky. Je to ostatne patrno i z obrazku. Napred ppouzivat oci, az potom se poustet do kritiky ostatnich.

AD nuzky na plech ... neni proboha lepsi ten zdroj jen otevrit a stavajici fan pripojit pres redukci? Tichosti dosahnes a nemusis nic bastlit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod TAKE biker 3. 7. 2010 18:28

Tak jsem zatím provizorně na zkoušku vyměnil case fan za AC 8025 - černé lopatky, točím s ním cca 1200ot a je to lepší.

Na procesor asi vrazím ten AC alpine 11 pro, je levnej a tichej, shuriken bude určitě lepší, ale zase by to bylo v case narvaný a přeci jen stojí o 350kč víc.

Jo a vyhodil jsem z case ten zdroj a zjistil, že má na jednom šroubku plombu, takže to zatím nechám být a po nějaké době provozu ho otevřu a hodím tam ten fanmate od Zalmana.

Jinak mám se Samsungama jen pozitivní zkušenosti, mám už třetí a nejstarší mi šlape bratru 5 let skoro každý den v provozu a pořád ok. Ale ten WD byl ve výběru i kvůli 64 mb cache :-)

-- 3. 7. 2010 19:30 --

Před zdrojem už není místo, jsou tam paměti a SATA :pozor , takže i kdybych zdroj rozkuchal tak to tam nepůjde...
TAKE biker
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2010 19:20

To ale JA tak nejak tusil, protoze jsem mel tu skrin v ruce, ackoliv s jinou deskou. : )) Ten zdroj rozkuchni hnedka, pomuzes si. A zreguluj i ten skrinovy, taky fanmatem.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod -HoNY- 3. 7. 2010 20:43

Zdroj bych ještě měsíc nechal běžet, aby se ověřilo, jestli vydrží letní horka. I když by výměna/ztišení větráku nemělo s úmrtím zdoje nic společného, reklamace by neprošla.
-HoNY-
Junior

Odeslat příspěvekod TAKE biker 3. 7. 2010 21:58

Ještě tu uvažuju zdali má smysl překopat tenhle chladič původně na C2Q co by měl uchladit 125w :!: takže oproti 75w i3 by to měla bejt slušná rezerva. Problém je patice 775 - má jiné rozměry.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nožičky umím vyndat a opět nandat :tleskani , takže mě napadly možnosti:

1) upilovat trochu držáky nožiček do stran a nasadit původní nožičky aby byly dále od sebe :nenapadne .
2) nepilovat nic a použít šroubky s pružinou a na druhou stranu desky matky :roll:
3) kašlat na to rizikový bastlení a koupit AC Alpine 11 pro... 8-)

Varianta 1 zdá se být ok a bez rizika, u 2 hrozí při přetažení zničení desky, což se mi nechce riskovat a vyrábět backplate je časově už dost náročný.

Co byste mi doporučili? :lol:
TAKE biker
Junior

Odeslat příspěvekod -HoNY- 3. 7. 2010 22:23

Záleží na zručnosti, a na tom, jak si ceníš svého času. Ten BOX za hodinu nepřebastlíš do použitelné polohy -> kup Alpine 11.
-HoNY-
Junior

Odeslat příspěvekod TAKE biker 3. 7. 2010 22:51

Ale jo, to dopilování by šlo celkem rychle. Jde mi o to jestli bude ten chladič účinnější, konstrukce vypadá podstatně lépe (měď, žebrování i výška pasivu) ale nevím kolik to může v reálu znamenat stupňů dolu :arrow: nižší otáčky :?:
TAKE biker
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 7. 2010 07:44

Hlavne ten moturek BOXu je tragedie a je hlucny i na nizke otacky > nikam si nepomuzes. nechapu cloveka co koupi stroj za x tisic, aby potom vsechno odpalil snahou o usetreni tri stovek. (?!)

Ten zdroj se nema sanci zahrat. Pokud mu nebudes zbytecne pritapet nedostatecne chlazenym a vysoko pretaktovanym CPU, nebo nevhodne zvolenou diskretni grafikou, pripadne neodpojis skrinovy ventilator, uplne v pohode muzes vetrak ve zdroji nechat bezet na 5V a zahrivat se to nebude, mam odzkouseno. (A recenze na extrahardware ma slova jen potvrdi.)

KineCZek

Odeslat příspěvekod TAKE biker 4. 7. 2010 12:31

Je fakt, že cokoliv je lepší než box chladič, jen mi bylo líto, že se mi doma válí nevyužitej box od quad core. Tak jestli se tam Shuriken vleze tak ho koupím, prej to ale žádnej chladící zázrak taky neni, ale budiž. Jen doufám, že se mi tam vleze - největší strach mám o mechaniku, je docela dost nad paměťma.
Takže upgrade bude asi:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
TAKE biker
Junior

Odeslat příspěvekod cert 4. 7. 2010 15:15

Nemusis kupovat Zalman FanMate.
Su aj kabliky s rezistormi je to lacnejsie a zaberie to menej miesta (hlavne v tvojej mini skrinke)

Tu je link na tie kabliky s rezistormi - jednoducho zapojis na ventilator a ides :-)

http://www.atcomp.cz/zbozi/chladice/pro ... 2:1521:258
IN DUST WE TRUST
cert
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 7. 2010 16:13

FanMate umi regulaci, tzn kompromis "uz to tak nerve" a zaroven "jeste to nejak chladi", coz zadny kabel s odporem nedokaze.

Na Shuriken je recenze na ehw, tusim i na PCT. Staci pouzit HLAVU a HLEDANI, treba google.

http://www.google.cz/search?hl=cs&rlz=1 ... =&gs_rfai=

Hned na prvni strance mas odkaz na EHW i PCT.

KineCZek

Odeslat příspěvekod cert 4. 7. 2010 16:26

Ved preto existuje 5 druhov tychto kablikov (5 roznych odporov).

Ja mam tiez podobne velku skrinku - a nie je to vzdy jednoduche kde umiestnit Zalman Fanmate.
IN DUST WE TRUST
cert
Junior

Odeslat příspěvekod TAKE biker 4. 7. 2010 18:01

Ten test na extrahardware jsem samozřejmě četl, testujou tam ale big shuriken :pozor . Kdyžto normální Shuriken třeba na svethardware doporučujou k procesorům okolo 45W :hm .
Ale je fakt že zase u něj podle mě by mohla pomoct výměna větráku za vyšší a tím pádem posílit airflow :tleskani .
TAKE biker
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 7. 2010 19:45

Ja mlcim. Radeji uz. Clovek neco osmkrat zopakuje, ale devetkrat je to vlastne nakonec jinak.

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka