Nejúčinnější způsob nanesení pasty

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hans99 24. 2. 2011 11:26

Dostávám se k bodu, ze kterého mám asi největšího bobana a to nanesení teplovodivé pasty a následná montáž chladiče.
Po totálním scanu netu jsem došel k záveru, že způsoby jsou cca tři:

1. Metoda "PEA", pasta v určitém množství a tvaru rozetřena tlakem chladiče na procesor
2. Rozetření platební nebo jinou kartou
3. rozetření pasty prstem v sáčku, popřípadě jiném antikoncepčním prostředku

Takže otázka na vás, kteří jste již nanesli tuny a tuny past na procesory, kterou metodu používáte vy nebo která je podle vás nejlepší a nejúčinnější.
Pasta bude asi MX-2 od AC.
Dík všem.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 2. 2011 11:42

Dá se očekávat, že u té pasty bude návod k použití s doporučením platným pro ten daný typ pasty.

Takže můj návod: držet se doporučení výrobce.

Jinak každý tu asi bude hájit způsob, na který je zvyklý, to už můžeš dát rovnou hlasovat :D
Naposledy upravil vladimir dne 24. 2. 2011 11:54, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod VeeKey 24. 2. 2011 11:53

já jen nanesu bobana pasty (mimochodem také MX-2) a namontuji chladič...ono se to rozplácne samo...
a co jsem koukal, tak to dela hodne lidi
VeeKey
Junior

Odeslat příspěvekod Peky.cz 24. 2. 2011 12:03

Hans99:V tvém případě,nezní otázka JAK...ale KOLIK.Jinak,všechny tebou jmenované zpusoby,jsou vyhovující.
Peky.cz
Poslední varování

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2011 12:06

Doprostredka IHS procesoru udelas kulicku o cca 2,5 milimetrovem v prumeru. Nasadis chladic a pasta se "rozprostre" sama a rovnomerne tam, kam ma.

Petoda prstem v pytliku je take spolehliva, vychazis z podobneho mnozstvi, cca 3-3,5mm kulicka. neco totiz ulpi na pytlicku. De facto potrebujes IHS jen "zapatlat", tzn "uspinit", nikoliv tvorit VRSTVU, to v zadnem pripade!

Tady plati ze MOC = hur, nez malo. Pokud se Ti pasta vytlacuje MIMO IHS a tvori pouhym okem zretelne utvary kolem dokola, davas ji moc - vic, nez jsi mel dat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Dodo677 24. 2. 2011 18:30

Kin už to bych řekl popsal pěkně....spíš ale cítím morální povinosti tě ve tvém vlastním zájmu upozornit že sáček není v žádném případě antikoncepční prostředek....abys třeba potom nebyl překvapen. ;-)
Hans99 píše:....
3. rozetření pasty prstem v sáčku, popřípadě jiném antikoncepčním prostředku
....

Jinak osobně používám na roztírání pasty tuto metodu s igelitákem..... jenom to chce vážně tenký film... stačí se zamyslet logicky nad tím jaký má pasta účel.... (vyrovnávat nerovnosti mezi IHS a chladičem... čili to sou běžně velikosti v řádu setin milimetru....tam je té pasty potřeba minimum.... :-) )
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hans99 24. 2. 2011 20:29

Dodo677: Jelikož se mi má za měsíc narodit druhý syn, je nad slunce jasné, že s tím sáčkem tenkrát před osmi měsíci nebylo vše v pořádku.
Ne, teď vážně, kukal jsem na několik videí, kde porovnávali tyto metody a u té "PEA", která mi příjde nejdoporučovanější, se pasta tlakem chladiče "nerozmaže" po celé IHS.
Není to nic proti ničemu?
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 24. 2. 2011 20:43

U procesorů AMD se ti kapka pasty pouhým tlakem v žádném případě nerozprostře po celé kontaktní ploše. Tam je jediná spolehlivá metoda pastu po celé ploše rozetřít kreditkou.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 24. 2. 2011 20:48

S kreditkou se dělá blbě a kulička není úplně spolehlivá. Já většinou "patlám" prstem v igelitu. Nepotřebný sáček se v balení od desky najde vždycky, tak proč to dělat jinak...

Jestli je to Intel, nebo AMD, to je úplně fuk.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Hans99 24. 2. 2011 20:49

Bude to právě AMD, takže se vracíme na začátek?
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 2. 2011 21:04

já myslím že ne :) jak řekl The Shitman ! Jestli je to Intel, nebo AMD, to je úplně fuk. " a každý má svůj oblíbený způsob :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Hans99 24. 2. 2011 21:11

OKA.
A jaká je tedy ta vaše TOP pasta?
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 24. 2. 2011 21:41

Já používám AC MX-2 a Noctua. Pokud ale máš na chladiči jinou, použij ji. Stupeň sem, stupeň tam... Je to jedno, viditelný rozdíl pasta stejně neudělá.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Matysek 24. 2. 2011 22:36

AC MX-4 ... btw kondomem ne, nahodou trefis nakej vonavej a pak vysvetluj, ze si kamaradce prepastvaval jen chladic.

Docela dobry je ten silikonovy drzak, co maji zenske na puncochach, aby to nelezlo dolu a krasne se stim roztiraji i ridsi pasty.Hold jsu exot, ale slo to s tim pokazde lepe, jak s pytlikem. Nahodis vna okraj tenkou vstvu a maznes. Done. Uz jsem s tim opatlal asi 12 CPU a nekolik radicu. Jsme na to prisli nahodou, protoze nic jineho nebylo po ruce. Jedna ti staci tak na 1 bezny rack.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert