Chalzení i5-2500K

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dodo677 9. 5. 2011 16:59

jediný co tím získáš je hluk....správný airflow v bedně zajistí i dostatečné chlazení okolí patice...
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soap mactravish 9. 5. 2011 17:35

Ked chces lepsi chladic => Gelid Tranquillo.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 5. 2011 17:44

Nebo CM Hyper 212 Plus. S Gelidem cca nastejno. Ale na 4,5GHz staci i Freezer 13.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod soap mactravish 9. 5. 2011 20:52

Jo, ale gelid je cca 2-4° lepsi (za predpokladu dobreho airflow u oboch pripadov) a ma pri rovnakych otackach nizsiu hlucnost + kvalitnejsie loziska. Ten CM fan je des.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skype 9. 5. 2011 22:14

Gelid fan je taky děs ;)
Odeslat příspěvekod soap mactravish 9. 5. 2011 22:25

Nie vsak az taky ako ten na Hyperi, mal som moznost to porovnat. Gelid ma podstatne kvalitnejsie loziska od toho CM, i ked tiez ziadna slava.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 5. 2011 10:15

Ony ty CM fany jsou kus od kusu, nedavno jsem osazoval jeden fakt hodne kvalitni. Jeste jsem rikal majiteli ve volne diskuzi "ted uslysis ten rachot" ... a ono nic. :D

Vypadal jsem za blazna, ale ten vetrak byl opravdu tichy.

BTW: 4°C rozdil neudelas. Navic v testu PCT zvitezil Hyper, je to asi hodne "o bedne".

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod soap mactravish 11. 5. 2011 14:01

Prave tu zvitazil Gelid o 2-3°C
http://www.cttl.cz/index.php?gid=11505&kap=2

Ale je pravda ze okolitymi podmienkami mozes dosiahnut velke zmeny.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 5. 2011 14:07

Tady to dopadlo opacne:

Obrázek

KineCZek

Odeslat příspěvekod soap mactravish 11. 5. 2011 14:48

Akceptovatelne ako odchylka merania, tj. by som naozaj povedal ze su nastejno...i ked PCT sa mi zda dôveryhodnejsi.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Saske 30. 7. 2011 19:35

Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 30. 7. 2011 22:40

Silver Arrow v spravnych podmienkach prebije i D14, ale v 99% pripadov su nastejno.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 7. 2011 11:56

A potom prijde nejen otazka ceny, ale hlavne otazka (ne)kvality ventilatoru a (ne)schopnosti funkce na 200rpm ... a z vlastni zkusenosti to nebude TT, kdo vyjde jako vitez.

KineCZek

Odeslat příspěvekod kecinzer 16. 2. 2012 15:49

Pořizuji CPU C2Q Q9550, které bude přetaktováno. Stavající AC Freezer 7 Pro asi stačit nebude, tak zvažuji nový chladič.

V podstatě se rozhoduji mezi Gelid Tranquillo a nějakým AC - nejspíš Freezer 13 Pro CO.
U toho AC mě láká větráček, který je stavěn na nepřetržitý provoz, i když nevím jaký to má vliv v praxi. Jde mi celkem dost o hlučnost.
Co byste mi poradili?
kecinzer
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 2. 2012 16:00

Pokud Ti jde o hlucnost, kupujes Hyper 212 + Arctic F12 PWM za rozumne penize, nebo Noctuu, pokud jde vazne o ticho.

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka