Zkrat konektoru větráku - nefunguje regulace

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmmjack 13. 6. 2012 23:08

Zkus řadit stupně bez ní, třeba se sama spraví! :D (říká se tomu tzv. bezspojkové řazení).
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ongbac 14. 6. 2012 16:51

Dočetl jsem se, že PWM fany nepotřebují změnu napětí, že to ovládají jiným způsobem.

Když mi tedy umřel regulátor, co reguloval napětí k větráků a teď dodává pořád plné napětí, dají se fany zregulovat PWM regulací? Závisí PWM regulace na napětí nebo to funguje úplně jinak?

Díky
ongbac
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 6. 2012 17:07

dají se řídit jak napětím, tak pomocí pulzní šířkové modulace.
Obojí potřebuje nějaký regulátor.
co znamená PWM najdeš třeba na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Pulse-width_modulation

Některé desky umožňují v biosu nastavit PWM nebo voltage řízení, tak se podívej, ale podle mně máš prostě regulační obvody pro řízení větráku mrtvé.
Naposledy upravil The Shitman dne 14. 6. 2012 18:01, celkově upraveno 1
Důvod: Opraven odkaz
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod ongbac 15. 6. 2012 23:09

Tak jsem zkoumal a naštěstí mi regulace u CPU headeru pořád funguje, takže jsem využil systému PST (PWM Sharing system) od Artic coolingu a jsem spokojenej :D ještě tišší než dřív :D
ongbac
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2012 13:38

Hlavne se sam sebe zeptej, zda i to bylo zapotrebi...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Předchozí stránka