CPU OVERHEAT ! Co s tím ?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 11. 7. 2013 11:18

Včera jsem si přinesl domů poslední NFS. Na 3GHz to bylo takové ňáké pomalé, tak jsem provedl po čase OC na 3.6GHz. Ihned se to samozřejmě zrychlilo ale asi za hodinu a půl se ozvalo z reproduktoru šššškrrrrkkkrk a uííííí a objevila se obrazovka se smutným smajlíkem. Když nabíhal BIOS tak se objevilo že se procesor přehřívá. Mám na něm Noctuu, zřejmě po letech vyschla pasta, je to složité provést demontáž chladiče ? Nebo se musí celá deska odmontovat ? Vzhledem k tomu že nemám pod chladičem díru v trayi, tak předpokládám že nejspíš jo :( Ale jinak asi ulevit CPU nepůjde, že ?
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 11. 7. 2013 11:30

složitý je to jen v tom smyslu, že ta pasta se časem změnila v beton a když potom takovej přibetonovanej chladič odděláváš bez zkušeností, vytrhneš ho i s procesorem ze zamčenýho socketu...

ačkoliv se tvůj počítač patnáct let nezměnil, někteří jsme už zapomněli, cože to vlastně máš...

sám se do toho nepouštěj a samota není ta klíčová překážka před úspěšnou operací...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Mastegl23 11. 7. 2013 11:51

No, hodně neurčité "zadání" dotazu... Pokud je to nějaká Noctua s montážním systémem SecuFirm, tak by nemělo být potřeba sundávat celou desku a chladič by měl jít odšroubovat snadno "zvrchu". Víc ti napoví samozřejmě manuál k tvému konkrétnimu modelu, který mi tu nevyvěštíme.

Jinak ta pasta nemusí být nutně zatuhlá a přilepená. Zrovna teď o víkendu jsem měnil chladič na 4 roky starém procesoru a šlo to jako po másle, žádný "beton". Ale samozřejmě to chce dělat s rozvahou, v oblasti procesoru a patice bych se heslem "co nejde silou, jde ještě větší silou" zrovna neřídil! :-)

Jinak souhlas s kernelem, pokud se na to necítíš a něco by ti nešlo, raději přivolej na pomoc někoho zkušenějšího. Už jen třeba i kvůli zpětné montáži, pokud si ji nikdy nedělal, tak abys nepodlehl při aplikaci pasty heslu "čím víc pasty ,tím víc Adidas" ;)
BENQ 32" BL3200PT, Intel Core i5-750 2,66GHz @ 4,0GHz, Noctua NH-D14, NVIDIA GTX970ME, ASUS P7P55D, Kingston 12GB DDR3, Crucial MX500 1TB, WD CB 640GB + CG 1500GB + Himura, Enermax PRO82+ 525W, Fractal Define XL R2 + 4x Noctua NF-S12B ULN
Mastegl23
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 7. 2013 13:11

kernel_panic [passed] píše:když potom takovej přibetonovanej chladič odděláváš bez zkušeností, vytrhneš ho i s procesorem ze zamčenýho socketu...

Nejlépe za horka. A netahat nahoru, kroutit.
Pokud nelze (PC nefunguje) -> zahřát horkým vzduchem (stačí např. běžný kuchyňský fén).
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 11. 7. 2013 14:55

Q6600,P-35 Asus Blitz & http://www.czc.cz/noctua-nh-u12f/41185/produkt

Secufirm tam nejspíš nebude, ale v CZC jeden kus mají. Co jsem se díval dá se to sehnat i zdarma ale už asi ne pro moji desku...
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod remet 24. 7. 2013 08:28

Milanr1 píše:
kernel_panic [passed] píše:když potom takovej přibetonovanej chladič odděláváš bez zkušeností, vytrhneš ho i s procesorem ze zamčenýho socketu...

Nejlépe za horka. A netahat nahoru, kroutit.
Pokud nelze (PC nefunguje) -> zahřát horkým vzduchem (stačí např. běžný kuchyňský fén).

Bezny kuchynsky fen? Varim docela casto a rad, ale kuchynsky fen se pouziva na co konkretne?
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 7. 2013 08:54

Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý