Urgentní! - zdroj - reklamovat?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod devy_ 16. 11. 2013 12:01

Zdravím,

hodně na to pospíchám, doufám, že mi někdo poradí

Vybalil jsem zdroj a vidím tohle.
Na každé straně zdroj jsou "packy" jen do půlky pod a v druhé půlce nad vrchním krytem.
Navíc mi přijde, že zdroj je mírně vypouklý na jedné /horní/ straně..možná to má za následek právě to špatné usazení?

Nějaká strojová chyba ve výrobě a smůla a "špatný" kus nebo to tak má vypadat?
Reklamovat? Chystáme se osadit do sestavy, nevím, jestli vůbec zkoušet pouštět případně jestli uspěju u reklamace.

/napadla mě varianta "prostě to tam zacvaknout"...ale zase abych na to nedoplatil v budoucnu.
Velké díky za pomoc.
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 11. 2013 12:11

přepravní krabice a krabice samotnýho zdroje je bez deformací?

ano, fakticky jde jen o docvaknutí, ale bůhví, co přesně zapříčinilo tuhle deformaci, takže to reklamuj...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 11. 2013 12:13

Kde jsi to kupoval? Byl v originálním neporušeném balení?
(= není to už jednou vrácený zdroj? )

Jinak, osobně bych to vrátil a požadoval jiný kus.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod devy_ 16. 11. 2013 12:30

Kupoval jsem přes net na TSbohemia.
Zdroj přišel ok, bez nějakých viditelných vad na obale. Radši jsem jej ani nezapojoval. Chci to hlavně vyřešit rychle.

Zdá se, že je to opravdu špatně osazený kus z výroby.
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod satai 16. 11. 2013 12:50

Pokud jsi kupoval v rezimu obcanskeho zakoniku:
Odstoupeni od smlouvy do ctrnacti dnu. Ne reklamace.
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior

Odeslat příspěvekod Dr. Goblin 16. 11. 2013 13:09

Devy: Nevím, co řešíš. Prostě to vrať v rámci 14 denní lhůty na vraceni zboží bez udání důvodu. Nebo co chceš od nás slyšet? Nikdo z nás z fotek nepozná, jestli to není jinak nefunkční.
Dr. Goblin
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 11. 2013 13:21

Vypadá to že je spatně usazen ten plech - sešroubován.

Takže jde o to zda je po elektrické stránce OK a jeto jenom kosmetická vada pak bych si ten plech nasadil správně - ovšem pokud je ten plech špatně vylisován či jinak poškozen to jenom z obrázků nepoznáme.

Takže bych ho vrátil že je poškozen a chtěl druhý...

Jinak před nedávnem jsem kupoval taky dva zdroje a jeden měl promáčklou bočnici - trochu, zjistil jsem že je to od napájecí vidlice jak to bylo v krabici (a někdo s tím praštil) a protože tam nebyla blomba tak jsem kryt sundal a narovnal (je tam na laku drobný škrábanec) a běží dodnes :-)

Vše je o tom zda si troufneš to spravit a zda je to fakt jenom vyskočené a zda tam není třeba blomba kterou by jsi porušil a pak měl problém se zárukou.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod devy_ 16. 11. 2013 14:12

Díky za reakce. Co se týká obč. zákoníku, netuším, jak velké změny tam proběhly. Nakoupeno to bylo toto úterý.

Co se týká odstoupení od smlouvy, to bych musel řešit i s jinými komponentami co mám na faktuře a ty jsou už seskládané -deska,chladič, cpu,atd...

Takže nemám představu o tom, jak to probíhá.
Aktuálně mě zajímá, jaké má práva z pohledu kupujícího v této situaci. Kvůli zdroji nebudu odstupovat od smlouvy, když už mám prakticky celý PC seskládaný.

Mám právo si vyžádat nový kus? Po telefonu mně řekli, že to musí kolegové posoudit na prodejně, ověřit, jestli zdroj jede...ale co je mě po tom, že jede, když mi vadí už v základu tato vada?

Prostě jestli mám právo dojít a říct "tohle není standardní a je to v nepořádku, dejte mi jiný kus" a oni mají povinnost mi jej vydat?

Případně další možnosti? Díky za pomoc.
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 11. 2013 14:28

satai píše:Pokud jsi kupoval v rezimu obcanskeho zakoniku:
Odstoupeni od smlouvy do ctrnacti dnu. Ne reklamace.

jenže tam je podmínka neporušenosti původního obalu. Mnohé eshopy to berou zpět i po té, cos zboží rozbalil, nicméně občas účtují za ten poškozený obal, případně poškrábané/ohmatané zboží. Jak je tomu u TS Bohemie netuším. A hlavně je otázka jestli by to přijali zpět, když je to takto "rozkřáplé".
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 16. 11. 2013 14:42

hloupost.... vrátit ti musí plnou cenu (tuším že museli hradit i přepravní náklady...ale to už si nejsem jistý 100ně).... zboží můžeš rozbalit....14 lhůta slouží k tomu aby sis zboží mohl prohlédnout/vyzkoušet pokud ho kupuješ "na dálku"....
čili rozbalením krabice nezaniká nárok na odstoupení od smlouvy....
to že se někteří prodejci nechovají tak jak mají je bohužel věc druhá.
Každopádně TSbohemia je poměrně slušný obchod... tze bych tam problém s vrácení neočekával :)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 11. 2013 15:21

Vypadat to takhle určitě nemá. Vrátit, pokud se jednalo o objednávku z eshopu, reklamovat, pokud jsi kupoval v kamenném obchodě.

Zdroj sice nejspíš bude plně funkční, ale to tě jako zákazníka nemusí zajímat. Nedostáváš takovou kvalitu výrobku, jakou bys měl.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 11. 2013 15:25

plnou cenu ti vyplatit nemusí - viz stanovisko z bezplatné právní poradny
"Původní obal
Vracené zboží samozřejmě nesmí být poškozené nebo viditelně opotřebované, nesmí chybět jeho část ani návod a další dokumenty.

V ideálním případě byste měli zboží vracet v původním obalu, není to však vaší zákonnou povinností. Počítejte však s tím, že náklady na opětovné zabalení zboží do původního stavu si pak obchodník může připočíst k výše uvedeným skutečně vynaloženým nákladům - zákon mu to dovoluje."
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/on ... rmace.html

Tady jsou obchodní podmínky TSBohemia http://tsbohemia.cz/_doc/obchodni_podminky.pdf

Dle mého názoru to odstoupení od smlouvy vezmou, ale naúčtují vícenáklady na uvedení výrobku do prodejného stavu. Odhadem stovku za zatavení obalu do folie, 500 za poškození výrobku ... dokazuj, žes to nepoškodil ty. Obal je nepoškozený, takže ti to spadlo při vybalování na zem?

mnohem lepší by bylo, kdyby využil této možnosti:
Zboží jsem obdržel poškozené.
Poškozené zboží - při doručení zásilky zboží je nutné řádně překontrolovat jeho stav a kompletnost. Pokud dojde k jakýmkoliv nesrovnalostem nebo je zboží poškozené je nutné kontaktovat přepravní službu, která vaši zásilku doručovala a sepsat škodní protokol a to nejpozději do 3 dnů ode dne doručení zásilky. Na pozdější uplatnění nelze brát zřetel. Poškozené zboží poté zašlete na naši adresu, kde vám bude vyměněno.
Že to nerozbil přepravce tě zajímat nemusí. To ať si pak vyřeší mezi sebou.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 11. 2013 16:47

Reklamovat, vratit. Bohemka problemy delat na 99% nebude.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 11. 2013 17:09

Zvedni telefon a/nebo pouzi email a domluv s primo s prodejcem, protoze novy PSU muze byt na ceste drive, nez-li ten Tvuj stihnes zabalit a odeslat. Nemyslim, ze tady je co resit pokud nebudou porusene plomby, srouby, ... zkratka viditelna mechanicka snaha se do nej dostat.

Nemluvime o skryte vade, kterou (lepsi priklad mne nenapada) trpi treba Samsung Galaxy S3. Praska nejen ram, ale take Gorilla Glass v levem dolnim rohu, coz souvisi s pouzivanim (teziste) a vyrobou samotnou. Na netu se vali tuny pripadu, kdy telefon opravdu nelibal beton nebo po nem nekdo neslapal. Proste praskaji i v krabicich. Hold se vyboril jeden zmetek co prosel vystupni kontrolou, zadna veda.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod soban 16. 11. 2013 20:49

Přesně nechápu proč to řešíš zde...

Prostě vemu telefon a zavolám že jsem teď rozbalil krabici ze zdrojem a zdroj je mechanicky poškozen - krabice byla v pořádku a domluvit se.

Případně pokud máš poblíž obchod tak se stavit osobně ať se na to kouknou.

Pak když se budou cukat tak se zde poradit jak postupovat dále, ale nepředpokládám problémy.

Já jsem ten svůj zdroj nereklamoval protože to byla maličkost - jinak byl v pořádku a narovnání plechu nebylo složité pouze na rožku se odštíplo kousek barvy což ničemu nevadí a kdo to neví tak si toho nevšimne prostě jak se pohnul zdroj v krabici tak se promáčkl o síťovou vidlici v místě perforování plechu kde je pevnost nejmenší.

Jinak bráchovi jsem stavěl PC a tam bedna přišla s prohnutým bokem což už by narovnat bez zničení barvy nešlo - obal byl taky nepoškozen - normálně vyfoceno a později vyreklamováno.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka