Rychlost větráčků se nemění

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Maso-X 24. 12. 2013 15:04

Zdravím, mám nové PC a všiml jsem si, že při zátěži se rychlost ventilátorů nemění. CPU, GPU, i case větrák se točí pořád stejně rychle. Teplota komponent tedy celkym rychle stoupá. Tady je ukázka benchmarku: https://dl.dropboxusercontent.com/u/572 ... tytest.png
Jak vidíte rychlost ventilátorů je pořád stejná i když teplota stoupá. Nechal jsem to spuštěné jen dokud teplota CPU nedosáhla 46 stupňů. Dál sem se bál... Neví náhodou někdo, jaká je max provozní teplota u mého porcesoru?
Zkoušel jsem v BIOSU měnit nastavení "Green Power" a "AMD Cool'n'uiet" ale nic se nezměnilo. Jediné co můžu udělat je změnit rychlost case větráčku na pevnou hodnotu (100%, 74%, 50%). SpeedFan jsem zkoušel, ale bohužel nepodporuje moji základní desku. Starý počítač měnil rychlost ventilátorů podle zátěže bez jakéhokoli softwaru, nebo úprav BIOSU. Dá se s tím něco dělat?

Sestava:
Základní deska: MSI 760GA-P43/FX (MS-7699)
CPU:6Core AMD FX-6300, 3500 MHz (17.5 x 200)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti BOOST (2 GB)
Paměti: DIMM DDR3 8GB 1333 Transcend CL9
Zdroj: SEASONIC (Energy knight) SS-400ET 400W BRONZE 80PLUS
Maso-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 24. 12. 2013 15:07

Až bude mít tvůj procesor o 20 stupňů víc, tak se začni starat. Těch tvých 46 stupňů není pro procesory žádná teplota.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod Maso-X 29. 12. 2013 15:11

Dobře, větráček procesoru se mi podařilo nastavit v BIOSu a už pracuje správně. Ale problém s case větrákem přetrvává. Když ho nastavím na 50 %, základní deska se při zátěži docela zahřívá. Když na 75%, tak je zas hodně hlasitý... Ví někdo jak nastavit proměnlivou rychlost otáčení v závislosti na zátěži?
Maso-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 29. 12. 2013 18:25

Kolik stupňů je "docela se zahřívá"?
Wikan
Moderátor