Pasivní chlazení e5200

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mimous 26. 2. 2014 16:02

Zdravím
zjistil jsem, že větrák na procesoru je asi nejhlučnější část mého počítače. Chtěl bych se teda napřed zeptat, jestli je možné bezpečně chladit tenhle procesor (Intel Pentium Dual Core e5200) pasivně. Přetaktovaný už není a je na něm nainstalovaný CM Hyper 212. Je to docela obludně velký, tak jsem si říkal, že by to snad šlo, ale pokud má s tím někdo nějakou zkušenost, budu rád.
Další chlazení ve skříni jsou vpředu 12cm fan, který žene vzduch přes perforace v čele dovnitř, zadní 12cm fan, který to vyhání ven (oba regulované na nižší otáčky, výrobce větráků Nexus)
Na zdroji větrák (Seasonic OEM) a na grafice Vapor-X, ale ten je směřovaný dolů.
Hry už nehraju, je z toho jen takový multimediální/pracovní stroj na filmy, web a práci
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 26. 2. 2014 16:24

A co to vyzkouset doma sam a kouknout na teploty? :-)
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 26. 2. 2014 17:43

no nevím jestli je nějaká stokoruna za PWM fan AC moc.... :?:
...Původní ventilátor na Hyperu skutečně stračně vrčel.....
Každopádně 100% na možnost pasivního chlazení odpovíš jenom ty... není snad problém to vyzkoušet.... :-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 2. 2014 17:56

Dokud je v počítači jediný ventilátor nebo klasický pevný disk, je pasivní chlazení procesoru blbost.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 2. 2014 19:23

No pokud se mu pomůže undervoltem tak by to mělo jít, otázkou je proč.

Pokud máš v CASE dobrej průvan tak bych shodil fan a prubnul to, tenhle CPU mám v "serveru" a chladím ho Alpinou na minimum otáček a 2x F12 a není problém, stejně to přehrčí HDD.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2014 10:47

Arctic F12 PWM + regulace = mas po problemu. Pasivni chlazeni CPU nedoporucuji, vice viz: viewtopic.php?p=7951113#p7951113
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor