Životnost CPU ventilátoru

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Radek--- 16. 6. 2014 00:57

Mám tento ventilátor:

http://eshop.kak.cz/zbozi/abh145-chladic-arctic-silencer-64-ultra-tcl-sc-75/

Hrubým odhadem má "najeto" nějakých 12 000 hodin. Na obalu píší o životnosti nějakých 130 000 hodin. Dokonce uvádějí záruku 6 let. Můj kus ale už po uvedené době slušně šramotí a vibruje (i když je očištěný od usazeného prachu). Co si o tom myslíte? Je normální, že se takto chová, nebo je chyba někde jinde?
Radek---
Junior

Odeslat příspěvekod skunkicz 16. 6. 2014 06:35

Zkontroloval bych usazení té "konzole" a celkově upevnění větráku i desky (opravdu vibruje jen větrák?). Pokud vibruje opravdu vrtule, pak možná odchází ložiska.
V mládí si myslíme, že život bude dlouhý a máme jej celý před sebou. Ve stáří litujeme, že byl příliš krátký a utekl jak pára nad hrncem.
skunkicz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 6. 2014 08:42

Stale mas moznost rekamace. Ale predem rikam, ze ta na 90% dopadne tak, ze Ti bude navracena puvodni kupni cena. Na druhou stranu, aspon neco.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 6. 2014 09:06

Radek--- píše:šramotí a vibruje (i když je očištěný od usazeného prachu)

Ložiska zlikvidovaná prachem.
IMHO to nelze reklamovat.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alter012 16. 6. 2014 10:02

Ložiská zlikvidované prachom ?
Prečo práve iba na tomto vetráku .
Ložiská sú uzatvorené a naplnené tukom . Prach v PC nie je piesok ale taká nejaké "vata" , a to skôr maže a derie.
Jednoznačne výrobná vada!
alter012
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 6. 2014 10:44

Na dálku těžko určíme příčinu vrčení ventilátoru. Pokud je chladič v záruce, určitě reklamace.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 6. 2014 11:24

ono taky záleží, jakým způsobem byla ta vrtule zbavena prachu; pokud tím typickým, kdy je hubice vysavače přiložena v lepším případě na střed vrtule, v tom horším pak na vnější kružnici s lopatkama, je příčina vibrací a šelestu naprosto zřejmá...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Radek--- 16. 6. 2014 11:39

S reklamací moc nepočítám - ventilátor mám asi 2,5 roku. Sice na origo krabičce píší "6 years warranty", ale pochybuji, že je to ofic. záruka.

Prach jsem odstraňoval štětcem.
Radek---
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 6. 2014 11:51

Prostě to můžeš skusit.

Co jiného chceš po nás, buď je po něm a reklamaci uznají nebo ne a budeš si muset koupit nový.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 6. 2014 20:22

Pokud je to na krabici tak mail výrobci, zabalit s fakturou a on ti pošle novej, ovšem zda-li je to rentabilní... To musíš vědet sám
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Uzivatel 16. 6. 2014 21:16

Taky jsem to kdysi reklamoval a bylo to normálně uznáno, záruka byla tuším 5 let a reklamoval jsem to po 4 letech.
Uzivatel
Junior