Cvakání ve zdroji

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ongbac 20. 4. 2015 22:32

Tak jsem si po 4 letech trápení staré GTX 560 ti pořídil jako upgrade MSI R9 280 3GB.

Se zdrojem se ale začala dít divná věc. Při plné zátěži běží v pohodě, necvaká, nebzučí, zdá se že to zvládá. Když ale například v MSI kombustoru (zátěžový test) okénko s rotujícím donutem zvětším či zmenším, ozývá se ze zdroje divné cvakání. Cvaká to přesně podle změny velikosti okna ve kterém běží kombustor.

Také to cvaká třeba když je ve hře hodně náročná scéna kdy nejspíše nestíhá CPU a GPU pak není zatížen na 99% ale jen cca 60% - 80%. Hodně při tom klesá FPS. Pokud ale zmizím z té scény tak cvakání přestane, gpu je vytížený pak zase 99% a vše běží jak má což je divné.

Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Zdroj je ještě v záruce myslíte že by pomohla výměna za jiný kus? Tento je již přes 2 roky starý.

Děkuji za rady.

Sestava:
i7 3770
R9 280 3GB
Seasonic SS-500ET 500W 80Plus Bronze
12GB ram
4x hdd
ongbac
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 4. 2015 22:53

ani novej 500W není pro mrchu typu R9280 úplný žrádlo, natožpak dvouletej a už vůbec ne s ohledem na zbytek komponent...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 4. 2015 05:04

ongbac píše: pořídil jako upgrade MSI R9 280 3GB

Zapomněl jsi vyměnit i zdroj: min. 650 W.
viewtopic.php?f=938&t=1056172
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Behemot2077 21. 4. 2015 20:16

Stáří hraje roli hlavně v tom, že nemusí být zdroj dimenzován zrovna na profil zátěže dnešních karet. Co mám info od Seasonicu, je to nekončící boj s tím, že výrobci zrovna grafik přílši nedodržují doporučení ATX (vono taky na grafiky vyloženě není) a tak zátěž, kterou kladou na zdroj, nemusí úplně správně sednout jeho nastavení a pak se projevují tyto věci jako pískání, bzučení, cvakání apod.

Čtyři disky by měly relativně zaručit zátěž na +5 V, takže tady aspoň nedochází k výraznému crossloadingu.
Behemot2077
Junior