Ventilátor pro zdroj

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 2. 6. 2015 16:31

Zdravím, přibližně dva týdny po upgradu PC mi začal hučet ventilátor na zdroji (v zátěži), tak žádám o radu, jakým ventilátorem ten starý nahradit a jestli bych si neměl pořídit další ventilátory do bedny, teploty jsou v pořádku (cpu max 65, gk max 72), PC jede krásně, jen zdroj dělá bordel.
Zdroj : fsp raider Ra 550 (bez záruky)
Cpu : Intel core i5 4590
Grafická karta : msi R9 280 GAMING 3g
Základní deska : msi b85-g41pc mate
Chladič cpu : Fera 2
Přílohy
20150602_162929.jpg
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 6. 2015 17:07

Levná varianta F12PWM/LS drahá Noctua P12-1300. Ale riskuješ poškození zdroje :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2015 17:16

Osobne bych s Raiderem moc neriskoval, ten je rad, ze je rad, ze vubec zije.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 2. 6. 2015 19:54

Tak nakonec jsem zjistil, že je stále v záruce, proč riskuji poškození zdroje? Pokud tam nedám ventilátor s nižším průtokem vzduchu tak by měl chodit, ne?
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 6. 2015 20:02

Chodit bude i když tam dáš s nižším průtokem...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Noxik 2. 6. 2015 20:30

Opravdu to bez zateze nehuci? Ja se casto setkal s tim, ze odesel nejaky regulacni prvek ve zdroji a potom zadna vymena vetraku nepomohla.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 2. 6. 2015 20:36

Bez zátěže je ticho, slyším jenom HDD, dám příklad, zapnu cs go, nasadím sluchátka a po třech minutách je ten zdroj slyšet i přes sluchátka, sice ne moc ale slyšet je. Po tom co hru vypnu se zdroj cca za deset minut uklidní.
Četl jsem, že když se tam dá ventilátor s nižším nižším průtokem vzduchu, tak může zdroj vyhořet
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 6. 2015 21:16

Python.p píše:Levná varianta F12PWM/LS drahá Noctua P12-1300. Ale riskuješ poškození zdroje :)

se opakovat nebudu.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod ACER.14 2. 6. 2015 21:56

+pridat intake a outtake ventilatory do skrine...
ACER.14
Junior

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 2. 6. 2015 22:04

Mohu se ještě zeptat, čím bych riskoval to poškození zdroje ? Jestli montáží, tak to přenechám někomu jinému, kdo tomu aspoň trochu rozumí :D
Intake a outtake jaké ? A cca kam bych je měl umístit ? Mám v bedně málo místa :( je to bedna na nic .. dva tam určitě nenarvu ..
Pokud možno co nejlevnější, nechci za to nějak moc utratit .. :) .
Pro zdroj tedy: http://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/70136/produkt
Nevadí, že má cca o 300 rpm méně ?
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 6. 2015 22:46

Já si tě pamatuju, už vím... Tady končím.

Zkus použít tu věc co máš na krku ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod McLoo 3. 6. 2015 07:57

Ono... Keby si pouzil ventilatory do skrine (aspon 1in a 1 out), tak by sa ani ten zdroj tak neprehrieval...
Aky mas case? Z fotky je jasne ze pod zdrojom je miesto na 1 fan
McLoo
Junior

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 3. 6. 2015 13:44

ACUTAKE ACU-ZEN-SB
Jeden ano, ale dva ne
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod McLoo 3. 6. 2015 17:45

Kedze teraz nemas na skrini ziadne FANy, vsetok teply vzduch ide von cez zdroj a uznaj, chladit zdroj horucim vzuchom zo skrine... preto sa FAN v nom roztoci a huci.
Do skrine nieje mozne osadit vhodne ventilatory - riesenie: vymnit case, napr. FD 2300/2500, SPC M25, zalman z3 ...a casom vymenit aj zdroj
Život je hudba a hudba život.
McLoo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 6. 2015 17:47

O vymene ventilatoru i skrine (a zdroje) se mu rikalo uz tady: viewtopic.php?f=932&t=1233134

Nekteri lide jsou nenapravitelni, nepoucitelni ... zvyknes si.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 3. 6. 2015 17:50

Ano, psali jste to, ale pak jste napsal že se to může nechat, že to i5 uchladí v pořádku
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 6. 2015 17:57

Takovou blbost jsem urcite nenapsal. Pokud ano, najdi kde. Protoze by z toho ta ironie musela byt citit.

KineCZek

Odeslat příspěvekod McLoo 3. 6. 2015 17:58

Tak teraz si si precital rovnake/podobne odporucanie v inom vlakne do ineho diskutujuceho, tak myslim, ze riesenie je jasne
McLoo
Junior

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 3. 6. 2015 18:04

Asi mám řešení, mám tu jinou case, starou, ale je tam prostor na 2 ventilátory, jméno nevím, nenašel jsem

,,  KineCZek - Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor    6. 5. 2015 14:04
V pripade i5 4590 by se ovsem dalo uvazovat o zachovani stavajici skrine Accutake. Ano, je nekvalitni. A ano, AMD sestava by se v ni po pretaktovani upekla. Ovsem pokud bychom vzali i5 + GTX960, oboje s nizkou spotrebou, muzeme skrin ponechat.''
Přílohy
20150603_175933.jpg
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 3. 6. 2015 18:15

Co... to proboha je? :-))
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod McLoo 3. 6. 2015 18:16

ak by si osadil vsetky 4 FANy (tipujem 80mm), tak to MIERNE pomoze, ale to nieje riesenie... a ta SPC M25 nestoji ani tisicku
McLoo
Junior

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 3. 6. 2015 18:19

Je to bedna od výrobce Leo, nikde jsem to nenašel, jen pro ni hledám užití, našel jsem ji před rokem.. :-D
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 3. 6. 2015 18:22

Zahoď to někam hodně daleko a kup novou - nějakých 7-8 stovek...

Btw. připomněl jsi mi toto video: http://media.loupak.cz:443/soubory/reda ... citace.mp4
:-D
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 3. 6. 2015 18:53

Dobrá tedy, kdybych vzal SPC M25 budu tam moct nechat původní ventilátory (jsou kvalitní ?) a budu muset dokupovat extra na ty další sloty ?
Na fóru jsem našel 3x SPC Zephyry 120 / AC F12PWM
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 6. 2015 18:58

A Ty jsi snad vzal i5 + GTX960? :roll:

Coz je karta s polovicni spotrebou => polovicne zatezuje zdroj spotrebou + navic generuje polovicni teplo = uleva pro ten zdroj hned 2x? :oboze

Nezlob se na mne, ale tohle uz hranici...

KineCZek

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 3. 6. 2015 19:05

Pardon ... nemyslel jsem to jako to, že za to můžete vy, jen když jste napsal, že jste mi o tom psali, že to bude potřeba, tak jsem si na příspěvek vzpomněl ...
Sám o sobě vím, že jsem debil a hlavně jsem něco takového dělal poprvé v životě a chtěl jsem co nejvíce ušetřit > nechal jsem case a zdroj
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 8. 6. 2015 19:39

Pokud by se ty plechy (protože to nejsou díry na větráky, to jsou plechy na větráky :D) vyřízly a v lepším případě se tam řízla ještě díra na 120ku nahoru, tak proč ne? Jistě, nebude to tichý dle místních standardů a je to trocha práce, ale zase za pakatel ve srovnání s novou skříní a komplet chlazením.

Ve stocku to žádná hitparáda nebude samozřejmě.

Ta case v prvním postu má vzadu díru pro 120ku větrák, proč není osazenej?
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod majklhns 19. 1. 2016 20:20

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to přidám sem.
Potřebuji poradit, jaký ventilátor dát do staršího zdroje Fortron ATX-350PNR. Ten původní již dosloužil. Zdroj je jinak funkční, kondíky se zdají v pořádku. Je to kamarádův PC , Dvoujádro AMD , int. VGA , 1xHDD , takže odběr minimální. Ze štítku na ventilátoru jsem vyčetl typ : Yate Loon D12SM-12. Dokonce jsem ho našel v jednom shopu, ale dávat za něj 300,- se mi zdá dost a navíc ty parametry: 1650rpmPrůtok: 70.5 CFM / 119.9 m³/hHlučnost: 33 dB(A) - připadá mi to dost overkill. Vrazil bych tam nejradši AC F12 , ta to přeci musí uchladit taky a podstatně tišeji :)
Co vy na to?
majklhns
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 1. 2016 20:55

Na doziti dobry. ;) Az doslouzi, pujde bud k Behemotovi na repas, nebo na srotak.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Behemot2077 19. 1. 2016 21:02

Tišeji, tomu bych moc nevěřil. RayeR teď potvrdil to, co mi bylo jasný od začátku…kvalita těch přelevněnejch artict šuntů je prachbídná, v řadě dostal dva absolutně nevyvážený co vrčí jak rortvajler a šou pokračuje druhou reklamací. Za tu cenu to je asi tak, že se občas nrazí na slušnej kus, jinak hrůza. Mezitím pořídil NF-P12, což je jiná liga…

Vodkáď seš? Teď sem zas likvidoval nějaký zdroje, v jednom ECčku byla kupodivu Hong Hua.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 1. 2016 21:50

130kc vs 330kc vs 470kc, no...

No pokud si je kupuješ po kusech tak se to občas stane.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Behemot2077 19. 1. 2016 22:04

U Noctuy nikdy a NF-F12 mám za 354 bez DPH :D A to je v podstatě nesmrtelnej větrák…já už svoje P12 provozuju téměř osmej rok. Letos budou mít nalítáno kolem 40000 hodin a jsou jak kdybych je přinesl nový. Krom toho prachu :D
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 1. 2016 22:19

Presne tak, ja mam Noctua nektere snad ze stredoveku a jedou porad. Like new.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 1. 2016 23:45

Já též, koupil jsem jetý S12A nebo co, bez problémů 3tim rokem.
Python.p
Je to rebel!