Uprava PC na ULN

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod malejkacer 16. 8. 2016 23:25

Dobrý den,

mám následující sestavu

GIGABYTE GA-Z97-D3H - Intel Z97
Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX
Intel Core i5-4690K
Kingston Value 8GB DDR3 1600
MSI GTX 970 GAMING 4G
Disk je pouze SSD, je tam i klasický HDD, ale ten jede minimálně a většinu času je vypnutý, tudíž není slyšet
Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM

CPU je přetaktován na 4,5 Ghz napětí jsem nezvedal, GPU také na maximum, větráky jsou nastavené na automatické ovládání, kvůli stěhování se u mě projevila potřeba na ULN sestavy, kolik by stála investice, pakliže je to vůbec reálné do této sestavy? Sestavu využívám hlavně na hraní her ve 1440p, tudíž jede opravdu na maximální výkon.Preferuji maximální odhlučnění, pokud možno taktování zachovat... je to možné?

Rád bych se při úpravách vešel do cca 5K, je to vůbec reálné?

Budu vděčný za každou radu, případně tip na servis v Praze kde se tímto zabývají a máte s ním nějakou zkušenost :)
Naposledy upravil malejkacer dne 16. 8. 2016 23:45, celkově upraveno 1
malejkacer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2016 23:28

Do 5k ani sám doma.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod malejkacer 16. 8. 2016 23:44

Máte odemně SZ
malejkacer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 8. 2016 09:03

Na ULN hodně na hraně spíš ne, ale na LN naprosto bez problémů a klidně i doma :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod malejkacer 17. 8. 2016 09:14

A máte nějaké srovnání hluku, třeba na decibely? Prostě přítelkyně potřebuje u pušteného PC spát, a momentálně to fakt moc nejde, dokážete mi třeba říct jaký hluk má tato sestava? Vůbec si to nedokážu zařadit
malejkacer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motley 17. 8. 2016 10:43

Seasonic prodat a dat misto nej rm550x / rm650x - podle odberu komponent, aby byl tichej i v zatezi. Otacky ventilatoru vc. tech na grafice mas pri hrani/idle jaky ? Case ventilatory - typ, kolik ks ?
Naposledy upravil motley dne 17. 8. 2016 12:19, celkově upraveno 1
motley
Junior

Odeslat příspěvekod malejkacer 17. 8. 2016 10:55

Až budu doma tak zjistim, každopádně větráčky na case jsou základní ze skříně pokud si dobře pomatuju
malejkacer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motley 17. 8. 2016 11:15

No, ty za moc nestoji... Cim je regulujes ? Nastavenim v biosu ? Zkus speedfan, podle mne ti jedou na zbytecne vysoky otacky. Pak ten zdroj je teda problem, ten bych vymenil jak jsem psal vys
motley
Junior

Odeslat příspěvekod mcmichal 17. 8. 2016 11:26

Toto berte spíš jako OT, jenom bych si chtěl ověřit, jestli už o tom mám aspoň základní přehled – bylo by na ULN v pohodě něco jako 8 696 Kč včetně zdroje? Nebo je tam něco špatně, případně úplně chybí? S tím, že fan splittery jsou tam zbytečně drahý, co sám vidím.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod malejkacer 17. 8. 2016 13:13

Otáčky nereguluju, jsou nastavené na automat
malejkacer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motley 17. 8. 2016 13:35

Ta regulace otacek je zaklad, pokud budou zbytecne vysoko, pak nema smysl investovat do tichyho zdroje a lepsich ventilatoru. Zkus jestli ti bude fungovat ten speedfan, pripadne nejakej nastroj od vyrobce desky/bios, ale Gigabyte je v tomhle docela na ***** mam takovej dojem.
motley
Junior