Vytékající voda z kompletního uzavřeného setu

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prof.j.v 19. 1. 2017 21:00

Ahoj,
bohužel jsem dnes zjistil, že stahovací sponka kterou jsem měl na hadici je naprasklá a je vlhká. Bohužel je tak krátká, že zastřižení hadice a následné utáhnutí je nemožné, protože je příliš krátká.

Nasadil jsem proto původní chlazení BOX a je to neskutečně hlučné. Vyloženě mi to vadí a dokonce to přehlučí i lednici :)

Chtěl bych poradit zda jsem vzal tiché, ale zároveň dostatečné chlazení pro můj procesor i7-4770k DELID 1.3v na 4.3GHz.

NOCTUA NH-U9B SE2 http://noctua.at/en/nh-u9b-se2/specification

Je to v pohodě? Je to tiché?

Btw. mám to v košíku, ale stále jsem to neobjednal. Rád bych to do zítra 15:00h. objednal, ale rád bych věděl, zda je opravdu vhodný. Nic jiného kromě Noctua nechci... i kdyby bylo mnohonásobně levnější.

Díky kluci!
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 19. 1. 2017 21:39

Ano, je to tišší než box. Ne, není to v pohodě pro oc i7.

Výkonem i hlučnosti na té i7 to rozslapou fera, tranquillo nebo Freezer, které navíc stojí polovinu.

Pokud trvas na NOCTUA, příplatek na 120mm je nezbytný. Osobně bych však spravil, byť tebou, to AIO.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 19. 1. 2017 21:40

9cm ? Ne že bych to podceňoval,neznáme zbytek tvé sestavy ani k čemu je určena. Ná desktop s herním určením mám https://m.alza.cz/noctua-nh-u14s-d520376.htm
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Srandista 19. 1. 2017 21:57

Pokial ti je ta poldova Noctua draha, tak by za zmienku stal Scythe Mugen Max.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 19. 1. 2017 23:48

Scythe Mugen Max má až 30,7 dB to už je hlučné.

Zkoušel jsem to opravit, ale hadice je příliš krátká. Jedině koupit novou, ale další problém je to, že mi tekutina z toho AIO vytekla. Netuším ani jakou dokoupit a kolik do toho nalejt a jaké hadice zakoupit. Nejsem znalec! Jedině ho dát do servisu, ale netuším kde a za kolik to opraví. Jak říkám, vyměnit hadice je nad mé vědomosti stejně jako to, kterou bych měl objednat.

Takže co jsem z toho pochopil, je to chlazení nedostatečné. Hmm. Zkusím tedy ještě nějaké recenze, popřípadě zkusím někam zanést to původní chlazení na opravu.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 1. 2017 03:46

Na dolití do AIO by měla stačit destilovaná voda, popř. pokud jsi paranoidní, tak voda demineralizovaná.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2017 07:00

Já to říkám furt že tyhle AiO vody jsou na chuja.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 20. 1. 2017 10:05

Z návodu bych zjistil typ kapaliny. Podle toho bych volil materiál hadice. Pokud vyteklo hoooodně kapaliny, nebude destilka stačit a chce to sehnat stejnou kapalinu na dolití. Raději nemíchat.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 20. 1. 2017 11:30

A co mas za AIO, znacka?
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod prof.j.v 20. 1. 2017 13:37

Zrovna s tím jedu ke známému. Dohodli jsme se, že hadici vymění a kapalinu doleje. Za 700,- Kč. Sám nevím jaký hadice se k tomu prodávají a jaké musím použít a kolik dolít.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod polda 20. 1. 2017 16:02

Srandista píše:Pokial ti je ta poldova Noctua draha, tak by za zmienku stal Scythe Mugen Max.

V praxi to tak hlučné není.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 20. 1. 2017 16:05

Za ty peníze bych radši koupil novej vzduchovej chladič a budeš mít klid.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod prof.j.v 20. 1. 2017 16:36

Pozdě. Už ho má a zaplaceno předem. Zítra si pro něj pojedu. Právě já sem se vás ptal, zda to ta Noctua NOCTUA NH-U9B SE2 uchladí a bude tichá, ale radili jste mi, že je lepší ho dát opravit.

Nevím asi to byla blbost, myslet si, že větrák bude tišší... hlavně aby to bylo dlouhodobě opravené a nebyl s tím po čase zas problém.

Dyžtak až si ho vyzvednu tak dám nějaké info zda je to ok a zda to chladí tak jak má.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 20. 1. 2017 16:53

Tak snad ti dá známí záruku na to, že když voda vyteče tak to bude na jeho triko....Nevím, jestli jsem slepý ale pořád nevidím název toho vodníka.

Také se přikláním ke koupi kvalitního vzduchu.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2017 17:15

.... pššt je to tajny....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků