Chlazení skříně SilverStone SUGO SG13B-Q

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meda2016 26. 2. 2020 19:20

Znovu jsem pročetl text
tramin píše:Tak jsem přidal větrák(F14 Silent),ale stále to není ono.Zkoušel jsem i snížit napětí,ale při -50mV PC zamrzá a restartuje...
...a ten zvolený ventilátor (který jediný vhání vzduch) má 800ot jako maximum?
Nahoře doporučili Noctua NF-A14 PWM s max 1500ot.**
Chladič NH-L9 máš slušný ale v té malé skříni se musí činit - Já, naopak od atti.hombre, mám sání zdroje otočené z venku, aby se uvnitř skříně nepraly o přísun vzduchu (Tahají proti sobě).
BIOS umožňuje nastavit profily ventilace, a také nastavit manuálně. Jak to vlastně máš pro zkoušku teplot v BIOS nastavené?
30℃= 86℉ - Nepřekoukl ses? Čím měříš?
**/EDIT: Levnější Arctic F14 PWM umí 1350ot.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 27. 2. 2020 10:35

Chladič jsem vybral jeden ze dvou doporučených od @cardillaVILLA.Takže to už měnit nebudu.Otáčky jsem mu nastavil na maximum,takže jede na 800-830.Spíš nechápu,proč mám vysoké teploty (cca 45)hned po zapnutí PC.Dívám se v BIOS,Ryzen master,nebo HWINFO.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 2. 2020 12:00

Já myslím, že si @cardillaVILLA neuvědomil, že tahle skříň má jen jediný ventilátor. Něco odsaje GK (i když může brát i z levého perforovaného okna) a něco odsaje zdroj, pokud sosá zevnitř, potom těch 800ot není moc. Jak jsem psal, mám v idle cca 900 (teplota do 35℃) a při zátěži 1500ot (teplota asi 62℃ HWINFO). Zatěžoval jsem CPU-Z Stress CPU a Unigine Heaven, mám ovšem grafiku v R3 2200G a ten nemá takové výkony jako tvůj PC.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 27. 2. 2020 12:50

No prostě potřebuji snížit výkon CPU,protože ho nevyužiju.Při nastavení chroma upscaling na NGU medium v madVR jede GK na 60%,CPU na 4%.když zkusím high,tak GK už nestíhá,ale procák jede pořád na nejnižší výkon.Pak by se měla snížit i teplota.Jenže nevím,jak na to,aby to bylo stabilní.S BIOS od AsRock nemám žádné zkušenosti...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 2. 2020 15:57

Poslední dotaz na skříň - máš tu s děrovaným čelem na obrázku vlevo, nebo máš tu s plným čelem vpravo?
https://cdn.alza.cz/ImgW.ashx?fd=FotoAd ... 13&i=1.jpg
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 27. 2. 2020 16:14

Bohužel tu vpravo,s plným čelem...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 2. 2020 18:16

Sešlo se ti několik nevhodných kombinací. Moc malá skříň na tvou sestavu CPU (APU) + GK, ventilátor jen 800ot. a málo propustné čelo skříně (což bude hlavní). Také tu někde psali kolegové, že na některých deskách AMD je problém u 3. generace Ryzen snižovat takt v idle. (Napraví snad nový BIOS, zas potíž v Linuxu.)

Jako zkoušku bych sundal čelo (2+2 šroubky), vyklopil (drží stále kablíky tlačítek, LED a USB), díry vedle F14 bych zevnitř zakryl - a vrátil ten plechový kryt. Jestli ta teplota bude nižší ...s pokusně vyklopeným čelem.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 28. 2. 2020 14:23

Spíš si říkám,že zkusím povolit a trochu posunout dozadu horní kryt.Otázka,jestli se nezvýší vibrace.A stejně asi dám dotaz do sekce procesorů na snížení frekvence.Je zvláštní,že ani na netu jsem nic nenašel...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 2. 2020 15:48

Pokud posuneš tzv horní kryt (tedy celý plechový kryt), uteče ti ventilátorem vháněný chladný vzduch a nenacpe se do skříně. (Místo aby prošel skříní kolem chladičů a kaskády). To bude stejný efekt, jako bys snížil otáčky ventilátoru.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 28. 2. 2020 20:12

meda2016 píše:Sešlo se ti několik nevhodných kombinací. Moc malá skříň na tvou sestavu CPU (APU) + GK, ventilátor jen 800ot. a málo propustné čelo skříně (což bude hlavní). Také tu někde psali kolegové, že na některých deskách AMD je problém u 3. generace Ryzen snižovat takt v idle. (Napraví snad nový BIOS, zas potíž v Linuxu.)

Jako zkoušku bych sundal čelo (2+2 šroubky), vyklopil (drží stále kablíky tlačítek, LED a USB), díry vedle F14 bych zevnitř zakryl - a vrátil ten plechový kryt. Jestli ta teplota bude nižší ...s pokusně vyklopeným čelem.

Má tam Zen+

-- 28. 2. 2020 19:23 --

Osobně bych střelil skříň v bazaru a vybral vhodnější. Grafiku podtaktovat a podvoltovat atd.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 29. 2. 2020 09:28

Grafiku podtaktovat nemůžu,přečtěte si něco o madVR,třeba tady:
https://forum.doom9.org/forumdisplay.php?f=15
rada použít 1030 je taky o ničem.Navíc ta GK vůbec netopí,i na maximálním výkonu jsem někde na 55 stupních.
madVR je bohužel jediný způsob,jak dostat z PC HDR(HDR přes W10 je prakticky nepoužitelné).
Spíš bych potřeboval poradit,jak podtaktovat a podvoltovat CPU...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 29. 2. 2020 11:32

Jestli je CPU málo vytížené, jak píšeš, tak snad netopí, ne?Problém byl s teplotou desky, jestli si vzpomínám?
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 2. 2020 12:36

HDR umí přímo např kodi v HDR android TV. Bez nutnosti utrácet tisíce za další hw.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod tramin 29. 2. 2020 14:20

@cadworker:topila i deska,ale po instalaci větráku je to OK,u procáku ne.Nevím proč.
@KineCZek:a zkoušel si to?Jestli ne,tak si pusť nějaké film s vyšším bitrate(nad 50 Mbps).Uvidíš,jak se to bude každou chvíli načítat.To samé Plex server.LAN v TV to prostě nestíhá.
Jinak přiznávám,že je to moje chyba.Měl jsem si celou problematiku nastudovat víc a předem.Bohužel u nás se člověk moc informací nedozví.Pouze na hdclub.sk něco málo...
tramin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka