Vymena ventilatoru ve Fractal Define R4

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sfingakiller 26. 2. 2020 15:14

Zdravim,

po cca 8 letech delam upgrade PC ktery jsem kdysi daval dohromady i s vasi pomoci zde, tak snad mi pomuzete i nyni. Komponenty stale jeste doladuju, ale na co se vas chci zeptat, je upgrade chlazeni v case. Doposud jsem pouzival jen dodavane fractal 140 fany 1xIN a 1xOUT, oba nastavene dodavanym controlerem na na 5V. Nyni nejen ze bych je nyni rad vymenil, ale i celkove vylepsil airflow/hlucnost.

Z toho co jsem se zde i jinde docetl, osadil bych 2 x vpredu a 1 x dole IN/1 x vzadu a 2 x nahore OUT. Nevim ale jake vybrat vetraky a jakou zvolit regulaci.

Po upgrade by mel byt ve skrini MB Gigabyte X570 Aorus Ultra/Master, a CPU chlazen soucasnym Noctua NH-D14. GPU nejaka RTX2070 Super (GB Windforce nebo MSI Trio). Rozpocet je volny (tj. neni limit, ale zase nemusim uplne vyzdimat ucet), a cilem je udelat to co nejlepe (chlazeni/hlucnost) v ramci mych moznosti a schopnosti a tak, aby mi to zase co nejdele vydrzelo.

1. asi by mi stacily Arcticy F14, ale asi se mi kvuli 27mm nevejdou do predniho panelu / Noctua A14 mi prijde zase moc draha / takze Noctua NF-P14s Redux?

2. doporucujete silent verze vetraku - pokud mam moznost na desce zapojit az 8 hybridnich headeru a ridit je GB Smart Fanem 5, neni pak lepsi PWM verze?

3. otazka souvisi s tou predchozi - jak tedy nejlepe ridit/nastavit otacky case fanu? predpokladam ze cilem je mit vsechny na 300-400 otacek? je tedy lepsi vyse zminovany PWN pres desku (at uz dodavanym SW, ci jinym), nebo to jen obycejne hodit na 5V pres case controler?

4. Ty vetraky na chladici CPU Noctua NH-D14 uz maji taky hodne nalitano - asi by jeste vydrzely, ale rikam si, ze by asi taky zaslouzily vymenit a nemaji PWM, ktere by se asi k nove desce hodilo? Jake byste tam dali? Premyslim ze misto bocniho 120 bych dal take 140 jako je uprostred, tj stejne jako to ma novejsi NH-D15? A rovnou tedy asi zvolit ty ktere tenhle chladic ma, tj. Noctua NF-A15 PWM?

Omlouvam se, jeslti jsou me dotazy hloupe, ale zabyvam se tim vzdy jednou za x let, a nacerpat pak vsechny potrebne informace behem par tydnu je narocne :) Diky za pomoc.
sfingakiller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2020 15:42

Redux 1200 PWM jednoznacne. PWM se ridi PWM, na tom neni nic, co by se dalo nepochopit. ;)

Na D14 dej cokoliv, co se Ti vejde do skrine a schovas pod to pameti. Ja sam davam stejne jako skrinove - tj 140/1200 PWM.

Pak to i pekne vypada:

Obrázek

Obrázek


Oba obrazky pochazeji z fotogalerie jedne sestavy. Oba jsou take klikaci a jejich odkazy vedou do zminene fotogalerie.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sfingakiller 26. 2. 2020 17:39

Super, diky moc za odpoved, takze tedy 8ks reduxu 1200 :)

Sestava vypada nadherne, vsechna cest, doufam ze se mi podari neco podobneho. A jestli jo, tak to mozna nasvitim bilym paskem a koupim pruhlednou bocnici :D

Mel bych jeste 2 doplnujici dotazy:

1. jaky pomer airflow volis? dle poctu ventilatoru to vypada na vyvazeny, s tim ze intake je slabsi kvuli filtrum, takze je to lehce negativni? nebo jeste nastavujes ruzne otacky k docileni jineho efektu? (doufam, ze se tim neptam na tve tajne knowhow:))

2. snad to tu nebude OT, kdyz se jeste ve stejnem duchu zeptam na vyber GPU - ktera z RTX 2070 S je nejlepsi z hlediska chlazeni/hlucnosti? videl jsem vas hodne mluvit o MSI trio (asi se mi tam bez problemu vleze), pripadne GB windoforce je na stejne urovni? nebo nejaka uplne jina?

... take vidim ze i zde menis chlazeni, opet redux? (asi NOCTUA NF-B9 redux 1600 PWM?) je to u vyse uvedenych karet potreba, nebo je to uz pro opravdu pro ultimatni ztiseni? ptam se spis pro zajimavost, ze bych to udelal treba nekdy v budoucnu, protoze predpokladam, ze tou upravou ztatim zaruku

Diky.
sfingakiller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2020 17:53

Volim 3in + 3out.

AD bocnice: Pokud chces sklo, jinymi slovy TG ... mas POSLEDNI SANCI, protoze bok na R4/DefineS se prave doprodava. Na Alfa.cz uz nikdy nebude a Alza.cz ma poslednich par kusu. Prestal se vyrabet, tak kupuj, dokud je co. ;)

Pokud se nechces v chlazeni vrtat, kup TRIO a budes spoko. Garantuju. A ptej se na cokoliv. Pokud budu vedet, pomuzu. A kdyz nevim, reknu proste "sorry, nevim". Protoze nikdo nevime vsechno.

Na grafikach je to jak kde. Treba kdyz koupis STRIX, lze nechat zelezo, sundat jenom vetraky s rameckem a za pomoci 3ks Redux 92/1600PWM docilit vyobrazeneho. Zaruku neztracis - na reklamaci uvedes kartu do puvodniho stavu a kdo co pozna? Nikdo nic.

Naprosto nejlepe pak vyjde koupit MSi Armor, sundat chladic a nabastlit Accelero Xtreme IV. Ale na puvodni uchyceni nema Accelero roztec der, musi se improvizovat a to cloveku bez zkusenosti radeji spise nedoporucim. Standardni montaz Accelera "podle navodu" tady neni mozna. No a ja jeste z toho Accelera shodim puvodni vetraky a nahradim je Noctuami. :)) Tady uz jdes skrz zarucni plombu - kdyz to udelam ja, mam u MSi dojednanou vyjimku a zaruka pokracuje. Ale kdyz to udelas Ty ...


FYI 2070S + Accelero s Noctuami (s Reduxem to nekde taky mam, ale nechtelo se mi hledat, proto doufam, ze se spokojis s fotkou s full Noctua)

Obrázek

Skrin na foto je Fractal Define S.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sfingakiller 26. 2. 2020 18:07

Jo, vim ze se bocince uz tezko shani. No nejsem moc priznivce svetylek, a navic pruhledna bocnice = ztrata tlumniciho materialu na ni. Takze na to asi kaslu, ale pasek tam mozna dam, jen abych si dovnitr nemusel porad svitit baterkou :D

Diky moc za vycerpavajici odpovedi, prozatim asi v tomhle smeru vim vse co jsem potreboval.
sfingakiller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2020 18:10

Rado se stalo. :)

4mm sklo tlumi velmi solidne. Original "window" verze mely tenounke plexi, tam rozdil byl. Ale u TG neni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 27. 2. 2020 17:52

Nejlíp by tlumilo lepené sklo, ani by nemuselo být kalené. Bohužel by bylo dost tlusté a těžké.
cadworker
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků