Vodní chlazení k desce ASUS ROG MAXIMUS IX EXTREME

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod esponer 17. 4. 2021 13:50

Ahoj Všem,

mohu vás poprosit o tip na vhodné chlazení k ZD ASUS ROG MAXIMUS IX EXTREME?
Před pár dny jsem musel po selhání starší desky sáhnout po nové a protože výběr na trhu s potřebnou konfigurací a možnostmi je omezený, sáhl jsem po ASUS ROG MAXIMUS IX EXTREME.
Standardně jsem používal chlazení vzduch Noctua NH-D14 a samozřejmě spokojenost. Každopádně nová deska ve svém příslušenství nabízí již blok pro vodní chlazení, tak se nabízí jako alternativa.
Zatím mám praktické zkušenosti jen all-in-one vodním chlazením, každopádně ani stavebnice na vodní chlazení nevypadá jako neřešitelný merkur, tak bych si dal premiéru, když to nová deska nabízí na podnose.

Chtěl jsem Vás poprosit o tipy na díly, které mi pomohou postavit vhodný vodní okruh. Radiátorů, kapalin je řada a nemám to osobně vyzkoušené, tak si rád nechám poradit.

Chladit bych chtěl pouze pomocí přiloženého bloku procesor a okolí. Nebudu předělávat další vzduchové chladiče.

Cenově vzhledem ke staršímu PC, ale naprosto dostačujícímu, prosím spíše nižší střední třídu. Nešetřím, ale nepotřebuji utrácet za každou cenu. Jednoduchost řešení bude výhodnou. Vzhledem k tomu, že zbytek chlazení bych ponechal na vzduch, hlučnost příliš neřeším.

Děkuji a fajn víkend.
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 4. 2021 14:34

ehm... a co třeba napsat do jaké skříně? Bude se řešit 120mm rad nebo se ti tam vlee 420mmx60mm ....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esponer 17. 4. 2021 15:21

Ahoj..jasne, to muzu. Sorry, nenapsal jsem, protoze se mohu prizpusobit. Mam zde vice moznosti.

Aktualni PC jsem mel ve skrini: THERMALTAKE case Level 20 XT TG
Ale mam jeste jako alternativu nevyuzitou skrin Fractal Design Define S nebo dokonce prohodit s PC ve skrini Fractal Design Define R6.

Pokud mohu poprosit, rad prijmu i radu ke skrini, ktera bude nejvhodnejsi pro instalaci. Obecne se mi se vsemi pracovalo vzdy dobre, ale jak jsem psal vodni chlazeni je pro me novinka.
esponer
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků