Male (HT)PC - poradte skrin+zdroj prosim

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meda2016 26. 11. 2021 05:48

Pokud se rozhodneš pro Sugo, musí být s perforovsným čelem ...a z boxoveho chladiče musíš sejmout propagační plastový kroužek AMD. Jinak je moc vysoký. Ventilátor se vejde i 140, možná ale bude vadit spodní montáži 2,5" disku. Kolem ventilátoru je volný prostor - aby se vzduch nevracel, pomůže papundeklová "šablona".

Na tebou uvedené značky mám jiný názor. Zřejmě jiná zkušenost.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 11. 2021 09:38

Zkusenost lze tvorit podle jednotek, nebo stovek ci tisicu kusu. Ta moje s BQ a Kingstonem je ta nejlepsi mozna.

P12 slim muze byt reseni, pripadne A12x15.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 11. 2021 16:54

Sugo (není to ten maglajz na pizzu?) mám, vepředu 140 mm Noctua, ještě jedna z boku na kovovým jeklíku, po skoro dvou hodinách surfování (u compu jsem vždycky od 15.00) mám 45 stupňů na procáku při necelých 900 otáčkách, přední Noctua točí 600. Hodina v OCCT znamená cca 1 200 otáček a 68 stupňů. Bráchovi se ty teploty zdají moc vysoký, když v prosinci 2020 stavěl, tvrdí, že dal možná moc pasty. Já si to nemyslím, Sugo prostě nemá takový airflow, i když v CM300L a Alpine 64 PRO jsem měl teploty podstatně nižší, zhruba přes 30 stupňů. Ale hlučnost je suprová.

Na druhou stranu nevím, jak by L9a uchladila třeba 5600G, sama Noctua ji doporučuje k chlazení maximálně 65W procesorů.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 26. 11. 2021 18:06

...ááá jak tak hledám... Edit: Jaký chladič u AMD: https://www.amd.com/en/technologies/cpu-cooler-solution
Já tam zřejmě mám Stealth (??? ta paměť), je nižší. A default TDP 5600G je 65W.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 11. 2021 22:17

L9a zvladne, pokud neposouvas limit spotreby.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod somedude 27. 11. 2021 03:33

Koukam ze ten Silverstone ma jedno to Sugo i s USB-C vpredu. Ale stejne jak ruzovou variantu ji nemaj nikde skladem. Uz delsi dobu zda se... ☹️
somedude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 11. 2021 09:13

KineCZek píše:L9a zvladne, pokud neposouvas limit spotreby.


To já vím, že zvládne, ale zvládne neslyšně? Protože to moje PC neslyšný je, ale mám Athlona 200GE s TDP 35W
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 11. 2021 10:28

dockalacek píše: ... nevím, jak by L9a uchladila třeba 5600G, ....
"Versus"
dockalacek píše: ... To já vím, že zvládne, ale zvládne neslyšně? ....

..neboli jak říká Nárožný v jedné hře "artikuluj přesně" :-))
- - -
Já bych spíše podotkl popřemýšlet, kam u SG13B Sugo sbalit kabely zdroje, pokud nebudou odpojitelné. Ten svazek může nepříjemně překážet.
Já v tom mám zdroj s odpojitelnými a místo jsem určil v koutě vlevo od ventilátoru.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 11. 2021 10:43

Dobře, moje blbost, omlouvám se - má formulace měla znít, jestli L9a dokáže uchladit stejně neslyšně i 5600G. Možná mám opravdu moc pasty, nevím, ale 5600G má skoro dvojnásobné TDP oproti mé stávající 200GE. Vyšší výkon nepotřebuji, mám to taky jako kancl PC, ale mám obavu, že s výkonnějším CPU a v SUGu bych si tolik ticha neužíval, a jemný šum by slyšet byl. Takhle, jak to mám nastavené nyní, to "zní" jako vypnuté PC.

OT

A myslím, že ta hláška Nárožnýho je "formuluj přesně" a je z filmu "Ten svetr si nesvlíkej!" :D

https://www.youtube.com/watch?v=0m02-Iu ... voletyvole
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 11. 2021 12:12

:-) Jjj
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2021 15:27

Zalezi, jak si nastavis krivku a jak casto budes vytezovat procesor. Pokud to planujes treba jako videostriznu, navic s posunem limitu spotreby na dvojnasobek, coz treba pro ITX Aorus PRO AX neni problem ... potom by se to ve hloupe resene krabici od bot neuchladilo s L9a ani na 1oo% fanu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod somedude 27. 11. 2021 19:27

Koukam ze zdroje bez vetraku vymreli takze sem se rozhod pro SFX. Timpadem vznikne nad zdrojem skvira, do ktery nepotrebne kabely nacpu. Snad... protoze maly zdroje s odpojitelnou kabelazi, zda se, nikdo nedela.

Ted mi ale dosla jina vec - vetrak ve zdroji nasava a hadam ze horizontalne polozeny CPU vetrak dela to same. Timpadem budu mit 2 vetraky blizko sebe oba nasavaci ale v opacnem smeru. ☹️
somedude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2021 19:53

Vezmi ten 500W SFX Seasonic. Corsair SF nebrat. Leda 750W verzi. Ale zbytek ani zadarmo.

Ta krabice je jedna velka hranata broskvovina. Ale chces to, mas to mit. Moje nervy a nastesti ani penize v tom nejsou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod somedude 27. 11. 2021 20:06

Uz po nekolikate si se vubec nevyjadril k veci (problem ze se dva vetraky budou pretahovat o uz takhle malo vzduchu) a jen tlacis svoje komponenty jako bulldozer.

Nebo to snad mam chapat tak ze seasonic jako jedinej ma otocene proudeni vzduchu?
somedude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2021 20:47

Tolik vděku?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků