Vodní chlazení (ještě jednou)

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bigdoc 29. 10. 2005 01:25

Už tady několik diskusí proběhlo, ale pořád mám nejasno:

a) je vodní chlazení opravdu 100% tiché, neslyšitelné? (Nemyslím tím, že by počítač neměl být úplně slyšet, hrká disk, mechanika... ale jestli ten samotný systém, čerpadlo atd. je úplně potichu)

b) jak moc to je už rutinní záležitost? Netroufnu si na věci "dodělej doma", abych někde lepil a připojoval hadičky. Jde mě o pořízení nějakého standardního řešení, které mě každá normální počítačová firma či technik namontuje do běžné nebo i speciální skříně.

c) jak moc dobře to chladí? Dá se s tím docílit takových výsledků, že pak můžu vysoko přetaktovávat?

d) dají se tím nahradit všechny větřáky a větřáčky v počítači? Tj. i na grafice atd.?

díky
bigdoc
Junior

Odeslat příspěvekod khihihi 29. 10. 2005 01:54

a) este si v zivote nepocul cerpadlo? nejaky zvuk tam asi bude, ved to cerpa vodu (ked sa nejedna o reserator)

b) tak si netrufni a kup si ho

c) o dost lepsie ako vzduch

d) ano. jednym okruhom uhladis cpu, chipset, grafiku aj disky.. a par ludi aj zdroj.

hladaj. napr. na ocfore
lock req.
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bigdoc 29. 10. 2005 19:12

[quote="khihihi"]a) este si v zivote nepocul cerpadlo? nejaky zvuk tam asi bude, ved to cerpa vodu (ked sa nejedna o reserator)

b) tak si netrufni a kup si ho

Možná kdyby ses pokusil být méně povýšený a víc se snažil pomoct, bylo by to užitečnější - jistě, "tak si ho kup, uvidíš", to je opravdu rada za všechny peníze. Dokonce i čerpadlo jsem v životě počul. Třeba vodní elektrárna, ta dělá u turbíny 200 decibel, akvarijní čerpadlo skoro neslyšíš, pokud by nebublalo. Takže kde se v hlučnosti nalézá vodní chlazení počítače - víš, kolik dělá decibelů nebo jenom umíš poučovat "ty jsi nikdy nepočul čerpadlo"?

Nicméně i tak díky za pokus o radu.
bigdoc
Junior

Odeslat příspěvekod khihihi 29. 10. 2005 19:20

toto nie je o povyseni, toto je o gulani ocami.. nevladzem sa totiz pozerat na to, ze mas x diskusii tu, xy diskusii na ocfore, pctuningu atd. samozrejme si si ich vsetky presiel a stale nemas jasno.. potom negulam ocami, potom si poklepem na celo..

ad cerpadlo: sam si si odpovedal. tak ked odpoved vies, naco klast otazku?
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lemur 29. 10. 2005 22:05

bigdoc píše:a) je vodní chlazení opravdu 100% tiché, neslyšitelné? ...
/quote]

Ne, cerpadlo vzdy dela nejaky hluk, ale kvalitni cerpadla jsou mnohem tizsi nez ty nejtizsi vetraky a nejsou bezne slysitelna. Je dokonce mozne udelat zcela tiche cerpadlo na magnetohydrodynamickem principu (="housenkovy pohon" z filmu "Hon na ponorku"), ale to by zamenalo nahradit vodu tekutym kovem.

A nejaky ventilator je treba i u vymeniku, leda ze by byl velmi velky a chladil se pasivne.

bigdoc píše:b) jak moc to je už rutinní záležitost? Netroufnu si na věci "dodělej doma", abych někde lepil a připojoval hadičky....
Naposledy upravil Lemur dne 30. 10. 2005 16:53, celkově upraveno 1
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JRD 30. 10. 2005 12:10

http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... azen%C3%AD

Pozor ma P4 3.2Ghz nestíhá ale po přidání dalšího chladiče (může být jakákoliv nádoba) už stíhá.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bigdoc 30. 10. 2005 16:27

khihihi píše:toto nie je o povyseni, toto je o gulani ocami.. nevladzem sa totiz pozerat na to, ze mas x diskusii tu, xy diskusii na ocfore, pctuningu atd. samozrejme si si ich vsetky presiel a stale nemas jasno.. potom negulam ocami, potom si poklepem na celo..

Promiň, ale myslím, že na těchto fórech platí zásada "vím - poradím, nevím - držím hubu". Tedy vystříhám se nejapných řečí, které tomu kdo se táže, nijak nepomůže, řečnických otázek, povyšování se.
Nevím, co to je pctuning, ocfórum. Znám jenom tohleto diskusko, tak jsem se zeptal. Jak vidíš, našli se jiní, kteří to, co věděli, tak odpověděli, a jsem jim za to vděčný.
bigdoc
Junior

Odeslat příspěvekod Axell 21. 11. 2005 16:46

bigdoc píše:
khihihi píše:toto nie je o povyseni, toto je o gulani ocami.. nevladzem sa totiz pozerat na to, ze mas x diskusii tu, xy diskusii na ocfore, pctuningu atd. samozrejme si si ich vsetky presiel a stale nemas jasno.. potom negulam ocami, potom si poklepem na celo..

Promiň, ale myslím, že na těchto fórech platí zásada "vím - poradím, nevím - držím hubu". Tedy vystříhám se nejapných řečí, které tomu kdo se táže, nijak nepomůže, řečnických otázek, povyšování se.
Nevím, co to je pctuning, ocfórum. Znám jenom tohleto diskusko, tak jsem se zeptal. Jak vidíš, našli se jiní, kteří to, co věděli, tak odpověděli, a jsem jim za to vděčný.,/quote]

Kup si něco od Zalmana třebas to co mám ja a budeš spokojen.....http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?ak ... &zbo=16190
Axell
Axell
Junior