Je to dobrá skříňka ? aneb pryč s turbínou !

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cyrus Grissom 24. 2. 2006 19:02

od nyní by mněl radit sir dokken on má totiž zaručeně ty nejmilionovější rady sakra dobrý thread
jinak Nodzi příspěvek z 23.2.2006 16:58 nemá chybku
hlavně ten konec - myslim že to stejně nikdo z nich nepochopil
jinak sorry za OT - musel jsem reagovat
ještě k tomu dokkenovi - jak si vyráběl tu červenou trubici ?
kde na ty kokotinky chodíš
Cyrus Grissom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drak 24. 2. 2006 19:05

No, já si pro sebe razím heslo, že když už něco, tak aspoň trochu pořádnýho - bednu jsem si nekupoval na chvíli, ale na dost delší dobu (TT Armor - to je zajímavý, nejsem teenager ani náhodou a světla se mi líbí :)), takže si myslím, že TT Tsunami je dobrý nápad, pak už jsou ceny dál, zdroj - pokud bych musel kupovat, tak Enermax Liberty - v mém případě 500 W, dělaj i slabší.Jinak - já bych asi desktop neměl kam dát a ani mě nějak neláká.Pokud opravdu dobrou bednu, tak dle mě už zmíněný TT Armor nebo Coolermaster Stacker.
drak
Junior

Odeslat příspěvekod dokken 24. 2. 2006 19:23

Cyrus Grissom píše:od nyní by mněl radit sir dokken on má totiž zaručeně ty nejmilionovější rady sakra dobrý thread
jinak Nodzi příspěvek z 23.2.2006 16:58 nemá chybku
hlavně ten konec - myslim že to stejně nikdo z nich nepochopil
jinak sorry za OT - musel jsem reagovat
ještě k tomu dokkenovi - jak si vyráběl tu červenou trubici ?
kde na ty kokotinky chodíšn/quote]

Díky za toho sira :) ,muzes mi prosim pripomenout,co ze jsem to vyrabel?Rad bych ti poradil.
dokken
Junior

Odeslat příspěvekod Cyrus Grissom 24. 2. 2006 20:04

acheron : Zdravim, shanim svetelnou trubici cervenou.
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=...d=18844716
Problem je v tom, ze jsem zatim na vlastni oci videl svitit znacky Gembird a Sharkoon. Jenze maji barvu spise do ruzova. Nevidel nekdo nejakou ktera sviti tmave cervene?
sir dokken : Mas pravdu,dones sem ji domu a hnusna ruzova,tak jsem ji jednou omotal cervenym celofanem z nakyho sacku na kytky(papirnictvi) a je to vyreseny:-)
A tohle je taky dobrý : sir dokken : Moje zjusenost s boxovanym chladicem co davaj k Sempronu,plocha chladiče je jak struhadlo takže na rovnej hranol smirgly pod vodu a brousit,finiš 1500kou a pak silichromem do zrcadla.Vyhodit tu sedou zvejkacku a dat tam obycejnou pastu bilou za tri petky.Vyhodit vetrak dat tam redukci ze 60 na 80 a je to.Sempron je sam o sobe i pretaktovanej studenej jak psi cumak,tak dle me nema cenu tam dat Freezry apod.
Kde se na tebe hrabou všichni profesionální modéři z bit-tech.net
sire dokkene.
Kua to je thread já to říkal a zase OT do *****. :-)
Cyrus Grissom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nodzi 24. 2. 2006 20:19

JJ Cyrusi, občas je dobré si přečíst starší příspěvky některých diskutérů o lečems to vypovídá, a taky se pobavíš.
Jinak Cyrusi díky za uznání v tvém prvním příspěvku v tomhle threadu, samozřejmně že to nepochopili.
Nodzi
Junior

Odeslat příspěvekod Nodzi 24. 2. 2006 20:24

Ale z5 k tématu když jsme u toho bit-tech netu, recenzovali tam celkem pěknou skřínku od Cooler Master, kolik pak by asi u nás stála žádná láce to asi nebude
http://www.bit-tech.net/modding/2006/02 ... 830/1.html
Nodzi
Junior

Odeslat příspěvekod dokken 25. 2. 2006 13:56

Cyrus Grissom píše:acheron : Zdravim, shanim svetelnou trubici cervenou.
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=...d=18844716
Problem je v tom, ze jsem zatim na vlastni oci videl svitit znacky Gembird a Sharkoon. Jenze maji barvu spise do ruzova. Nevidel nekdo nejakou ktera sviti tmave cervene?
sir dokken : Mas pravdu,dones sem ji domu a hnusna ruzova,tak jsem ji jednou omotal cervenym celofanem z nakyho sacku na kytky(papirnictvi) a je to vyreseny:-)
A tohle je taky dobrý : sir dokken : Moje zjusenost s boxovanym chladicem co davaj k Sempronu,plocha chladiče je jak struhadlo takže na rovnej hranol smirgly pod vodu a brousit,finiš 1500kou a pak silichromem do zrcadla.Vyhodit tu sedou zvejkacku a dat tam obycejnou pastu bilou za tri petky.Vyhodit vetrak dat tam redukci ze 60 na 80 a je to.Sempron je sam o sobe i pretaktovanej studenej jak psi cumak,tak dle me nema cenu tam dat Freezry apod.
Kde se na tebe hrabou všichni profesionální modéři z bit-tech.net
sire dokkene.
Kua to je thread já to říkal a zase OT do *****. :-)!/quote]

Reagoval jsem na příspěvky a jsou to moje vlastní zkušenosti,které jsem dával k dobru.Nebo si myslíš,že hrubá dosedací plocha chladiče je žádoucí?Nehon si tu triko a aspon argumentuj.
dokken
Junior

Odeslat příspěvekod dokken 25. 2. 2006 14:03

Nodzi píše:JJ Cyrusi, občas je dobré si přečíst starší příspěvky některých diskutérů o lečems to vypovídá, a taky se pobavíš.
Jinak Cyrusi díky za uznání v tvém prvním příspěvku v tomhle threadu, samozřejmně že to nepochopili.o/quote]

Ano,to je pravda viz tento tvuj:
Výměna kondíků tě nemine, potkal jsem pár takových desek. Existují dva způsoby výměny - profi výměna kdy se speciélně odfouknou z plošného spoje letovaná místa a pod zvětšovacím sklem se letují nové kondíky - celkem náročná operece a za druhé amaterský způsob kdy se rozdrtí staré kondíky kleštěma a na zbylé drátky se naletují nové kondíky příslušných hodnot - vypadá to hnusně ale může to fungovat

co takhle třetí způsob-odsávačka a mikropájka,pokud se bavíme o kondikach u zdroje norm.velikosti a ne smd?
dokken
Junior

Odeslat příspěvekod Nodzi 25. 2. 2006 14:49

Jistě dokkene kondíky jsou svinstvo.
Ať zvolíš jakýkoliv způsob, vždy je to o nervy-já osobně do toho nejdu
raději to nechávám někomu kdo má s pájením více zkušeností.
2 x deska od MSI pro socket 370 výměna kondíků způsobem kleště, drátky, pájení a hotovo - celkem rychlé a ve výsledku funkční ale od pohledu - hnus. Deska Biostar taktéž socket 370, 4 vadné kondíky - Druhý způsob jsem na vlasní oči neviděl ale byl mi známým dokonale popsán - ti co tohle provádí mají můj neskonalý obdiv, pro maximálně přesnou ruku a trpělivost a výsledek radost pohledět. Dokonce jsem viděl pájenou Graficku kartu přímo na vrchní ploše vícevrstvého PCB směrem k Agp - byla totiž přepálená nějaká trasa následkem zkratu - a ona taky fungovala kupodivu. Pájení na boardu dokkene by mněl dělat opravdu někdo kdo tomu rozumí, já si umím popájet tak maximálně nějaké dráty a konektory a vůbec se za to nestydím. Tvoje zkušenosti jsou jen tvé a já i nadále zůstanu v tomhle oboru amatérem nestydím se za to. A jsem rád že umíš číst a hledat v threadech dokkene. Vůbec se nedivím Cyrusovi že byl pobaven jak brilantně popisuješ leštění pasívní části boxovaného chladiče s takovým nadhledem jako by se jednalo o znovuobjevení amerického kontinentu. Červený celofán na světelnou katodu je taky moc pěkný rofl to mi věř. A věřím že Cyrus o leštění - lapování styčných ploch chladičů něco ví.
Nodzi
Junior

Odeslat příspěvekod Nodzi 25. 2. 2006 17:06

Původní thread : Je to dobrá skříňka ? aneb pryč s turbínou ! od PC ho strácí smysl jelikož PC si už nový case koupil - TT Soprano :-) - jenže staré střeva v novém domku nerozchodil a celá diskuze se přesunula sem : http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=22214 Tudiž dokkene, nemyslíš že bys mu mohl trochu helfnout ?
Jinak taky celkem dobré čtení - hlavně to o tom zapojování káblíků - ROFL
Cyrusi co Ty na to ?
Nodzi
Junior

Odeslat příspěvekod dokken 25. 2. 2006 18:31

V poho,ja jsem taky amater ale nemuzu si pomoct,jediny na co bych si u zakladky troufnul je max.prave ta vymena vetsich kondiku a nakej konektor.Rofl ten celofan mozna je,ale funguje to,dulezity je si s tim poradit.Aco se tyce toho lesteni,nepochybuji o tom ze to spousta ctenaru zna,ale nezapomen ze sem chodi i min znali(prave viz.zapojení syst.kabliku) a pro ne se mozna tahle informace muze hodit,notabene,kdyz zadarmo timhle zpusobem muzes srazit teplotu o 1-2 stupne hlavne u toho struhadla u Sempronu.
Nechci se s tebou dohadovat,mame spolecnyho konicka a tak by mely diskuse probihat bez emoci.Jak rikam taky jsem se nechal unyst a beru zpet.
dokken
Junior

Odeslat příspěvekod Nodzi 25. 2. 2006 19:00

OK souhlasím EOT - Konec tématu
Nodzi
Junior

Předchozí stránka