Je to dobrá skříňka ? aneb pryč s turbínou !

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 14. 2. 2006 00:42

http://chieftec.mironet.cz/chieftec-bg0 ... b+dp41993/

Mám totiž jakousi noname a už mě opravdu štve neuvěřitelný vysoký hvizd z počítače slyšitelný po celém bytě. Sháním tedy nějakou novou a kvalitní skříň, za rozumné peníze, bez jakýchkoliv tuningových cetek. Pokud možno i se zdrojem. Měla by být lehce přístupná s možností rychlé výměny střev, dobře větraná a hlavně - tichá jako tichá myš. Hnízdit by v ní měla stávající konfigurace tvořená 3GHz NW. Co si myslíte o skříni v odkazu ?
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 14. 2. 2006 08:16

PC píše:http://chieftec.mironet.cz/chieftec-bg01bbsl-cernostribrna-360w-usb+dp41993/

Mám totiž jakousi noname a už mě opravdu štve neuvěřitelný vysoký hvizd z počítače slyšitelný po celém bytě. Sháním tedy nějakou novou a kvalitní skříň, za rozumné peníze, bez jakýchkoliv tuningových cetek. Pokud možno i se zdrojem. Měla by být lehce přístupná s možností rychlé výměny střev, dobře větraná a hlavně - tichá jako tichá myš. Hnízdit by v ní měla stávající konfigurace tvořená 3GHz NW. Co si myslíte o skříni v odkazu ?e/quote]


Znacka dobra, ale radsi silnejsi zdroj, ten se neztrati.

A co treba tuhle.
http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=13884&stiplname=chieftec-lcx-01sl-sl-b-stribrno-cerna-410w-usb

Jsou tam o levnejsi o par 100korun, zalezi na designu. Ale zdroj vem radsi 400W.
LGA
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 14. 2. 2006 08:36

Podivej se i po ThermalTake :wink:
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FaZZy 14. 2. 2006 17:17

záleží kolik je podletebe rozumný peníz pro někoho to jsou 3000 pro někoho 1500
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 15. 2. 2006 20:23

Tak těch 2500 bych do toho dal.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dokken 15. 2. 2006 20:41

Dle myho nazoru je hnusna,ale znackova.Ja mam rad hezky veci a proto mam tuhle:
http://www.lan-shop.cz/pocitacove-skrine/redstar/23047
dokken
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 17. 2. 2006 01:29

s tim chiefem BG nic nezkazis... doporucuju projit nove vznikly FAQ
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=21514

OMG!!!!!! s tim redstarem si delas jenom srandu, zejo?!! ten redstar vypada 1. kycovite, 2. trapne, 3. ma strasny zpracovani, 4. ma hroznej zdroj... co by taky clovek chtel za ty prachy, ze... navic design je ciste subjektivni hodnoceni, ale mekke plechy pozna kazdy!
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 17. 2. 2006 20:15

Tak redstara fakt ne. To je pěkně hnusná skříň. Já chci něco pěkného, tichého, non tuningového. Docela se mi zalíbil ten chieftec dragon. Akorát bez toho proskleného panelu, to mě coolovalo tak před dvěma roky. Dneska dávám přednost rychlé montáži demontáži.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 18. 2. 2006 00:23

Takže potřebuji poradit - přečetl jsem celý FAQ ale stejně...

Dostatečně prostornou a velmi dobře větranou skříň.
Stoprocentně s prachovým filtrem.
Aby šla případně použít i na nový počítač.
Asi s předními dvířky (aby nebyly vidět mechaniky.)
Zkonstruovanou tak aby byla opravdu tichá.
Buď se zdrojem anebo i bez - případně jaký zdroj koupit a opět kritérium kvalita a tichost nadevše.
Zalíbilo se mi tsunami pouze je relativně drahé. Dragona jsem nikde v prodeji neviděl. Tsunami ovšem nesvítí což je relativně fajn. Mám rád spíše konzervativnější desing, blikající skříně nechám puberťákům. Hliník by byl také bezva.

Zahnízdit by v ní mělo tohle - MSI-865G Neo 2 3GHz NW.
Plus otázka zní jestli má cenu tenhle počítač ještě vylepšovat nebo je to už starý šrot ? Pořád váhám jestli do něj koupit grafiku nebo nekoupit a když tak jakou. Má AGP a to je prostě úraz. Nelíbí se mi politika pryč s AGP hurá na PCI-E. Počítadlo (už jsem to tu psal) blbne - karta dělá vlasy. Padá do modré smrti. Tady jsem se dočetl že to může být i chlazením. Skříň i zdroj jsou opravdu nic moc. Prvně jsem uvažoval o n-vidii 6200 ale dnes by připadalo v úvahu i nějaké dobré a v poměru cena výkon zajímavé ATI. Prostě abych si na tom mohl ještě tak rok zapařit hry, protože se obávám že na komplet nové PC hned tak mít nebudu. Zase do toho ale nechci dát majlant, ona ta AGP sběrnice je dnes opravdu limitujíci. Takže krom rady na case bych prosil i radu na kartu třebas i ati. (Aspoň zkusím novou pro mne novou značku).
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod ICEBOSS 18. 2. 2006 16:13

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=21514
tady mas prehled pixli s recenzema.

prachovy filtr koupis za 45 korun, z toho bych kriterium nedelal...

z tvych pozadavku bych ti asi vnutil AOpen H700B, starsi Chieftec DA-01 bych bral jen za nejakou zajimavou cenu ;)
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 18. 2. 2006 18:07

Ten přehled jsem četl. Mambo se mi nelíbí - plast, chromová křidélka jak na skříni made in china. Já chci radši něco lepšího.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 18. 2. 2006 18:13

pak uz ti zbyva jenom Lian Li.... ;o)

tve pozadavky na super case za rozumnou cenu proste musi vyustit do nejakeho kompromisu. pokud ti nevadi pouziti 8cm vetraku (8 cm nexusy na 1500 ot. neuslysis), tak bych se nebal jit do ty h700b...

jeste mrkni na http://www.caseking.de
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 18. 2. 2006 23:34

Takže tsunami byste nebrali ? Líbil by se mi i recenzovaný armor protože je připraven i na nové desky. To tsunami vypadá pěkně, je celohliníkové, pravda drazší ale zase pokud chci aby komp sloužil ještě dlouho tak ať má dobrou budku. Kdyby se povedlo sehnat pod tři tácy bylo by to super. Leštěný hliník navíc evokuje US druhoválečné stíhačky, které mám velmi rád :D Chápejte, chci prostě kvalitu. Na AOpen se podívám dík.

Ten Aopen je moc velký také jsou vidět mechaniky :(
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 19. 2. 2006 00:06

Tahle sice není hliníková ale jinak vypadá hodně podobně jako tsunami. Cena také dost dobrá. Co myslíte ? Hlavně tady chybí jakékoliv výstřelky, desing je pěkný... Je buď černá anebo stříbrná. S drazší skříní bych počkal kdyžtak na nové PC. Nevím, možná na ní byla někde i recenze, nevím už ale kde...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků