Project: Digital Fantasy [94%]

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod XPM 18. 5. 2006 17:27

Obrázek

Zdravím lidi na zive.cz, nahlédl jsem do téhle sekce a zjistil že tady nemáte moc modifikací skříní, tak přidávám pro inspiraci tu mou.

Právě začínám můj "zimní" projekt s názvem Digital Fantasy. Jedná se o BigTower Sharkoon Silvation a jeho vlastnosti jsou:

* ATX case (Obrácená)
* Pět 5.25” pozic
* Osm 3.5” pozic
* 7 slotových pozic
* 1 x 120mm přední fan, 1 x 80mm přední fan, 1 x 120mm zadní fan
* Audio, 2 x USB a 1 x Firewire
* Intrusion switch
* Vyrobena z oceli 1mm, hliníku (maska) a ABS plastu.
* Váha 11Kg

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vlastní fotky dodám jakmile něco málo udělám. Zatím jsem odřízl mřížky na fany a baye pro disky ale to snad netřeba fotit. Návrh na bočnici už mám, zbývá jen vyříznout.
Bude tam vodník který bude chladit zatím jen CPU a NB. Barvu case nechám černou, ve předu bude samozřejmě LCD PSone ve dvířkách. Budu dělat taky expanzku, asi z plexi.

Pokračování:

Pravá bočnice + inspirace
Obrázek Obrázek

Obrázek

Oddělaná šachta pro HDD, bude tam menší, pro tři disky i s chlazením
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Otvor pro HDD fan 80mm
Obrázek

Obrázek

Zatím je to jen hrubá práce :D

V předních dvířkách je už zabudován LCD a připraven pro tmelení.

Obrázek

Obrázek

Tentokrát jsem přidělal koš pro HDD

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Update: výroba expanzky 60% (hrubé úpravy)

Plexi 500x60x4mm slepeno lepidlem UHU acryl

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

UPDATE, tentokrát již dokončené expanzky (chybí fitinky). Oproti dřívější verzi je tato zkrácena na 31 cm. Na spodku jsou dvě LEDky, modrá a bílá a jsou nezávislé na sobě zapínatelné. Bílá slouží k osvětlení gravíru, modrá vody.

Tank-core obrázky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Expanzka je prozatím jen tak položená aby bylo vidět její umístění. V konečné verzi bude přišroubována k podlaze a zakitována nahoře.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zatím mám hotovou jen jednu bočnici. Je to děláno přímou frézkou a jako nástavec posloužila fréza 3mm.

Celkem bočnice obsahuje 5 LEDek. První série obsahuje 3 modré a druhá jednu modrou a jednu bílou. Bohužel musím sehnat odpory pro druhou sérii a tak je na fotkách jen první. Enjoy :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tohle je menší hraní s photoshopem :-D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Svítí obě série LED

Obrázek

Photoshop

Obrázek

Case je nastříkán na černo (rozhodl jsem se pro nastřik protože jsem přidal další featůrky a tak aby měly stejnou barvu) ale na obrázcích to zatím není, ještě totiž nemám hotové všechny díly.

Expanzka je už taky téměř hotová, zbývá olemovat hrany páskou nebo nějakýma L kama... ještě uvidím.

Jo a taky jsem zabudoval do expanzky modrou katodu. Vše je utěsněno a zalepeno lepidlem UHU na plexiskla a jiné plasty. Už jsem jí měl zavodněnou a vypadá to super! Dvě ledky na spodku zůstaly.

Začínám šasi oblepovat molitanem pro odhlučnění, na obrázcích je jen hrubá práce, vše bude lépe začištěno později...

Radiátor je už taky uvnitř, je sestaven a zhotoven z kusu velkého 40x40cm, to by se mi do case jistě nevešlo. Má dvě pozice pro 120mm fany. Trubky jsou měděné, žebra z hliníku. a teď už fotky bo sem se nějak rozepsal..:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nasříkal jsem většinu částí case kromě bočnic lesklou černou barvou. Ve skutečnosti to vypadá o hodně lépe (zars** foťák). Dokončil jsem taky zastřešení vrchu case, ve finále bude plexi modře podsvícené.

Přední dvířka která obsahují LCD jsou taky dokončena.
K expanzce jsem přilepil Lka, lépe to teď vypadá a kryje to spáry.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak jsem dokončil vršek, myslím že se mi to povedlo realizovat podle mých představ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dnes jsem konečně namontoval krytí vrchní části šasi a tak přidávám pár fotek. Kryt vrchní části se skládá ze tří částí: pevné která je přilepená na koši od mechanik a dvou skládacích co zakrývají prostor kolem zdroje, HDD. Je to vyrobený z plexi a nasříkaný černou lesklou barvou (tou samou co case). Dvířka v zavřeném stavu drží na místě malý magnet který nedovolí pohyb. Musím ještě domyslet aby držely při otevřeném stavu, zatím se opíraj o molitan.

Přední číst ještě není úplně dodělaná, chybí nastříkat zámek dvířek, kryt na PSone a hlavně ovládací panely. Co se týče proudění vzduchu tak přední fan fouká dovnitř a zadní také. Ten zadní o otočen kvůli tomu že musí chladit mosfety a kondíky, dost se přehřívaly. Na proudění mi až tak nezáleží když mám vodníka ale teplý vzduch jde nahoru kde je odváděn zdrojem a chladičem HDD. Projekt se pomalu blíží ke 100% ale jak říkám, spousta věcí ještě není dořešena.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dnes jsem si hrál s bočnicí, vcelku práce za hodinu hotová. Ještě musím koupit šroubky :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Display PSone v provozu:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další obrázky ukazují funkci integrované modré LED pod expanzní nádobkou (samozřejmě vypínatelné). Dále jsem integroval do masky dva 1W reproduktory. A ještě obrázek nedodělaného ovládacího panelu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Video v kompresi XviD prezentuje funkci displaye a dvou (stereo) integrovaných reproduktorů (1W)

Obrázek Obrázek

download 5Mb
Nachystejte květináče, na Vánoce jsem zpátky!....nebo tak nějak
XPM
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 18. 5. 2006 17:52

Mno, já casemod moc nejsem,a le tohle se mi vcelku líbí.. rozhodně to k tomu přispívá, že jsem (asi té jako ty) otaku, i když asi jen začátečník
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FaZZy 18. 5. 2006 18:18

Skvělá práce moc se mi to líbí:D
jen v té expanzce máš neon nenateče ti do něho mě nepřipadají moc izolované. :wink: To oddhlučnění se dá v takomhens stavu koupit???
Ten Display se mi líbí na kolik víjde taková sranda přemýšlím že bych si něco takového taky udělal. :twisted:
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod XPM 18. 5. 2006 20:00

Díky, katoda je řádně zaizolovaná voděodolným lepidlem, stejně jako expanzka. Je čiré, takže jako izolace moc nevypadá :wink:

Display už k dostání není, nevyrábí se. A le jinak mě stál 900,-

odhlučnění co mám současně se koupit nedá, ale podobné veze mají třeba v czechcomputer
XPM
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 18. 5. 2006 20:15

a jak se to odhlučnění projeví na teplotě ve skříni??? asi negativně že.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod XPM 18. 5. 2006 20:17

to já nevím, ale tak hrozný to nebude, max o 1-2 *C a kdo má vodníka, je v suchu :)
XPM
Junior