Drnčící větrák - co s tím ?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 12. 6. 2006 23:36

Stává se mi že některý z větráků v mém počítači po startu drnčí, ale potom se to náhle zklidní. Mám Soprano od TT vypnul jsem již boční větrák ale drnčení se ozývá dál. Bohužel nevím který to je, tipuju to na přední nebo na ten na procesoru. Vypnout přední větrák ale nechci, asi by se tím dost omezilo chlazení v počítači ? Nebo spíš drnčí skříň ? U EC bych se nedivil ale u dražšího TT by to docela zamrzelo. Případně myslíte že byl bylo optimální větráčky vyměnit za modely od nějaké jiné značky ? Počítač zas nijak extrémně nehučí ale tichý také není, hlavně díky boxovanému chladiči.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Jurry 13. 6. 2006 04:40

PC píše:Stává se mi že některý z větráků v mém počítači po startu drnčí, ale potom se to náhle zklidní. Mám Soprano od TT vypnul jsem již boční větrák ale drnčení se ozývá dál. Bohužel nevím který to je, tipuju to na přední nebo na ten na procesoru. Vypnout přední větrák ale nechci, asi by se tím dost omezilo chlazení v počítači ? Nebo spíš drnčí skříň ? U EC bych se nedivil ale u dražšího TT by to docela zamrzelo. Případně myslíte že byl bylo optimální větráčky vyměnit za modely od nějaké jiné značky ? Počítač zas nijak extrémně nehučí ale tichý také není, hlavně díky boxovanému chladiči.e/quote]

mě drnčel plech na skříni, tak sem si vzal molitanovou lepící pásku a nalepil pár kousků aby to nedrnčelo a od té doby mám pokoj.

Nebo nějaký pertinaxový podložky nebo tak něco by nestačilo?
Jurry
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 13. 6. 2006 05:56

Je možné, že to dělá větrák, ale říct takto jaký, je těžké.. Budete to muset prozkoušet.. Ale pokud to nedělá plech, jak radí kolega výše, pravděpodobně ten větrák za nedlouho odejde.. Takhle to většinou začíná, občas začně vrčet, třeb jen na moment a pak to zase na dobu přestane.. Pomůže promazání např. rostlinným olejem, ale tím se smrt větráku většinou jen oddálí.
Anonymous

Odeslat příspěvekod flashman 13. 6. 2006 06:29

Jednoduše mechanicky postupně zastav všechny větráky,které to můžou dělat (třeba náplní do propisky) - větráčkům nic neuděláš.
Některé se dají celkem slušně promaznout, obyč olej neni moc vhodný, moc dlouho nevydrží. Pokud se dá větráček sundat a rozebrat (na osce sundat závlačku a rotor vytáhnout) dá se krásně promáznout vazelinou na ložiska, pak je jako nový.
Jinak koupit nový.
flashman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 13. 6. 2006 17:58

viz. flashman...

taky bych zkontroloval, jestli vibrace disku neroztechvivaji plechy...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PC 14. 6. 2006 20:42

U thermaltaku ? To by bylo dost blbé. Spíš bych to asi tipoval na větrák u procáku - je to box a přece jen má přes tři roky. Klidně bych tam dal i jiný který by tak neřval.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 6. 2006 15:17

I Thermaltalke muze vyrobit zmetka, stejne nova vec, nemusi byt spravne fungujici vec....
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Patrix 15. 6. 2006 15:40

to bude nejspis jeden z malych vetraku. treba na GPU atd.
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kalfa 15. 6. 2006 18:44

PC píše:U thermaltaku ? To by bylo dost blbé. Spíš bych to asi tipoval na větrák u procáku - je to box a přece jen má přes tři roky. Klidně bych tam dal i jiný který by tak neřval.y/quote]

proč se vůbec ptáš když si stejně zase děláš co chceš jako vždy :?
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Junior

Odeslat příspěvekod Garrett13 15. 6. 2006 19:14

Mne tiez zacal drncam maly ventilator na HDD tak som zobral klieste, prestikol kabel a odvtedy mam tiez pokoj bo som zistil, ze to chladit ani netreba :-B
Garrett13
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 15. 6. 2006 22:38

PC píše:Stává se mi že některý z větráků v mém počítači po startu drnčí, ale potom se to náhle zklidní. Mám Soprano od TT vypnul jsem již boční větrák ale drnčení se ozývá dál. Bohužel nevím který to je, tipuju to na přední nebo na ten na procesoru. Vypnout přední větrák ale nechci, asi by se tím dost omezilo chlazení v počítači ? Nebo spíš drnčí skříň ?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flashman 22. 6. 2006 10:54

prostě vem kus klacku (hlavně ne nic kovovýho) a stč to do vrtule každého větráku, až uslyšíš ticho, tak je to ten poslední, co jsi ho právě zastavil. Je to tak těžké to udělat? Rozbírat který to asi je můžeš donekonečna. Může to být totiž kterýkoli. Prostě jsou to jenom větráky!!!
flashman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honny 22. 6. 2006 11:10

já bych spomaloval postupně, takhe můžeš urvat lopatku... nebo tak
x_X
Honny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flashman 22. 6. 2006 11:18

když použiješ tu ohebnou náplň do propisky tak se nic nestane, ale můžeš i postupně zpomalovat, když tomu nevěříš, třeba jak kolo štěstí :-)
flashman
Kolemjdoucí